Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Burning the hill”: dzikie fajerwerki miliardera poruszają Nową Zelandię | Nowa Zelandia

mieszkańcy A Nowa Zelandia Miasto wzywa do wprowadzenia zakazu prywatnych fajerwerków po sylwestrowym pokazie podpalonego przez nowojorskiego miliardera.

Dziesięć minut po Nowym Roku strażacy zostali wezwani do walki z licznymi pożarami traw w posiadłości Tony’ego Malkina – dyrektora naczelnego podmiotu będącego właścicielem Empire State Building – po ekstrawaganckim prywatnym pokazie sztucznych ogni w pobliżu Queenstown w centrum Otago.

Do rana ogień został ugaszony, po tym jak zbliżył się na kilka metrów od jednego z dwóch mieszkań na posesji dwóch właścicieli, znanej jako Pieśń Odkupienia, w tym zdjęcia Ale nie każdemu udaje się spełnić swoje marzenia pokazać. Spaleniu uległo około 0,5 hektara.

Pokaz był kontynuowany pomimo petycji okolicznych mieszkańców zaniepokojonych wpływem na zwierzęta. Ludzie wzywają teraz do szerszego zakazu prywatnych pokazów sztucznych ogni.

Johnny Quinn, sąsiad, który złożył petycję o zablokowanie programu, mówi, że decyzja Malkinsów o kontynuacji pomimo sprzeciwu społeczności nie była „nowozelandzką drogą”.

„To tylko żart, że ktoś spoza wieży mógł wejść i odpalić 14-minutowy pokaz sztucznych ogni, a następnie spalić wzgórze” – mówi Quinn.

Pożar (widziany z posiadłości sąsiada) spowodowany sylwestrowym pokazem sztucznych ogni w posiadłości amerykańskiego miliardera Tony’ego Malkina w pobliżu Queenstown. Zdjęcia: Johnny Quinn

Po tym, jak powiedziano mu „carte blanche”, że przedstawienie będzie kontynuowane pomimo jego obaw, Quinn i jego rodzina opuścili okolicę ze swoimi czterema końmi w sylwestra.

„To w zasadzie zdenerwowało całą okolicę. Wszyscy w okolicy musieli robić plany. Ludzie zmienili swoje plany wakacyjne. A ty masz wszystkie FENZ”. [Fire Emergency New Zealand] Ludzie, którzy się denerwują. Wszyscy mają rodziny.

„Jest jeden sąsiad, który ma psa, a pies nadal nie ma się dobrze. Nadal kuli się w kącie. Mówisz o długotrwałym psychicznym uszkodzeniu zwierząt”.

Quinn powiedział, że Malkin jeszcze nie przeprosił za pożar. Rzecznik rodziny Malkin powiedział, że rodzina nie będzie komentować sprawy poza „niezwykłą wdzięcznością za fachową pracę” wykonaną przez strefę wolnocłową i policję.

w komentarzach Wspomniałem przed występemPośrednicy w handlu nieruchomościami powiedzieli: „Z grzeczności niezależnie od warunków, mając na uwadze zwierzęta domowe i żywy inwentarz, skontaktowaliśmy się z sąsiadami, aby upewnić się, że są świadomi naszych planów. Chętnie rozważymy każdą rozsądną prośbę od naszych najbliższych sąsiadów o pomoc finansową w przeprowadzce ich inwentarza. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Kłopoty”

Quinn i inni mieszkańcy Queenstown utworzyli grupę roboczą i planują wywrzeć presję na lokalnego parlamentarzystę, aby zakazał wszystkich fajerwerków innych niż profesjonalnie zorganizowane pokazy sztucznych ogni.

„To wiejski kraj i tak naprawdę nie jest to sposób na robienie rzeczy – detonowanie materiałów wybuchowych. Niektórzy ludzie mówili, że zwierzęta nie tylko słyszą te rzeczy, ale je czują.

„Nie chcę powstrzymywać ludzi przed dobrą zabawą. Chcę, żeby ludzie dobrze się bawili, ale ostatecznie trzeba to robić w sposób integracyjny, bezpieczny”.

Był to jeden z serii pożarów związanych z fajerwerkami w Nowej Zelandii w sylwestra. Jedna wystawa w pobliżu Auckland zakończyła się śmiercią siedmioletniego psa o imieniu Lily, Wspomniałem rzeczy.

Ten artykuł został zmodyfikowany 3 stycznia 2023 r. Oryginalny podtytuł mówił, że pokaz sztucznych ogni odbył się w Wigilię Bożego Narodzenia. To jest nieprawidłowe i zostało usunięte.

READ  Wołodymyr Zełenski odmówił skomentowania ataku na rosyjskie składy naftowe, rakiet, które zostały zarejestrowane nad Odessą z Krymu.