Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Był wyjątkowy”: Pat Cummins koronowany na krykieta roku ICC |  Australijska drużyna krykieta

„Był wyjątkowy”: Pat Cummins koronowany na krykieta roku ICC | Australijska drużyna krykieta

Pat Cummins został wybrany Graczem Roku Mężczyzn ICC, co stanowi podsumowanie kampanii marzeń australijskiego kapitana szybkiej kręgli.

W czwartkowy wieczór Cummins został uhonorowany nagrodą Sir Garfield Sobers Award 2023, przed kolegą z drużyny Travisem Headem oraz indyjskim duetem Viratem Kohli i Ravindrą Jadeją.

Jest pierwszym Australijczykiem, który otrzymał tę nagrodę od czasu Steve’a Smitha w 2015 r., a Usman Khawaja świętował także swój drugi imponujący występ jako otwieracz testu, dzięki czemu zdobył nagrodę ICC dla najlepszego gracza roku mężczyzn w tej grze.

Kapitan testowy i jednodniowy Cummins poprowadził zespół do zwycięstwa w Mistrzostwach Świata w testach, zatrzymując Ashes i odnosząc rekordowe szóste zwycięstwo w Pucharze Świata mężczyzn w zaskakującym roku kalendarzowym.

Po bohaterskim występie z kijem w popiołach w Edgbaston, oprócz zwykłej liczby bramek, nastąpił podobny wkład w Pucharze Świata, gdzie wyróżniała się także jego przenikliwość taktyczna, gdy odważnie zdecydował się wystawić jako pierwszy przeciwko gospodarzom w meczu Mistrzostwa Świata. ostatni.

30-latek zdobył w zeszłym roku 42 bramki testowe w 11 testach, średnio 27,50, a w tym roku dodał już 11 w pięciu rundach testowych.

„Zasłużyliśmy na to, i to nie tylko przez ostatnie 12 miesięcy” – powiedział kolega z drużyny Mitchell Starc. „Był wyjątkowy przez bardzo długi czas, we wszystkich formatach.

„Również prowadzenie zespołu… sposób, w jaki prowadzi grupę. Przychodzi do gry w najtrudniejszych momentach i robi wrażenie.

„W dużej mierze sukces grupy wynika z tego, że jest u steru i nie poprzestanie na 2024 roku”.

Zaszczyt ten nastąpił zaraz po ogłoszeniu australijskiego otwieracza Khawaja tytułem krykieta roku mężczyzn.

Otwieracz zdobył trzy stulecia i sześć pięćdziesiątek, po drodze do 1210 runów, przy średniej 52,6 w ostatnim roku kalendarzowym.

Występ Khawaji we wszystkich warunkach był najlepszym nokautem w karierze – 195, które nie padły w Sydney przeciwko Republice Południowej Afryki i 180 w Ahmadabadzie przeciwko Indiom.

READ  AFLW broni niekonwencjonalnego finału

Jego 141 i 65 punktów w pierwszej serii Test of the Ashes w Birmingham odegrało kluczową rolę w zwycięstwie Australii dwoma bramkami.

37-latek zakończył serię Ashes z 496 biegami, a jego klasa i determinacja okazały się kluczowe dla utrzymania przez Australię furtki.

Khawaja powiedział niedawno AAP, że jego chęć kontynuowania gry w krykieta testowego wypaliła się tak samo mocno, jak w młodości.

Dlatego nie ustalił harmonogramu zakończenia swojej kariery w czerwonej piłce, pomimo niedawnej decyzji jego dobrego przyjaciela Davida Warnera.

„Czuję, że jeśli będę szukać mety, nie będzie ona bardzo odległa, ale nie chcę o niej myśleć. To nie jest we mnie” – powiedział Al Khawaja.

„Przychodzi mi to na myśl tylko wtedy, gdy ludzie ciągle mnie o to pytają. Rozumiem. Pytają mnie, ponieważ mam 36 i 37 lat, a wiele osób odchodzi w tym czasie na emeryturę”.

„Dla mnie liczy się tylko gra. Jestem w dobrej formie i zdrowy. Psychicznie nadal chcę rywalizować. Zawsze zastanawiałem się, czy moje psychiczne pragnienie się skończy.

„Mentalnie gram zupełnie inaczej niż teraz, ale nadal jestem tak konkurencyjny, jak nigdy dotąd.

„Chcę zdobywać punkty i chcę wygrywać mecze krykieta. To się nie zmieniło”.