Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Sisodia: Aresztowanie Manisha Sisodii w sprawie akcyzowej może utrudnić prace;  Spot rządowy AAP |  Wiadomości z Indii

Sisodia: Aresztowanie Manisha Sisodii w sprawie akcyzowej może utrudnić prace; Spot rządowy AAP | Wiadomości z Indii

NOWE DELHI: Aresztowanie wicepremiera Manisha Sisodii w rzekomym oszustwie dotyczącym polityki podatkowej – choć szeroko spekulowane przez wielu, w tym premiera Arvinda Kejriwala – było ogromnym szokiem dla partii Aam Aadmi.
Radzenie sobie z 18 departamentami rządowymi z 33, Sisodia Nie tylko dźwigał na swoich barkach cały rząd, ale jego umiejętne posługiwanie się dyspensą dało również premierowi możliwość skupienia się na rozszerzeniu partii poza Delhi i Pendżab.

1/10

Dlaczego Manish Sisodia jest tak ważny?

Pokaż wyjaśnienia

W porównaniu z Sisodią, inni kaznodzieje w KejriwalGabinet – Kailash Gahlot, Gopal Rai, Imran Hussain i Raaj Kumar Anand – był w dużej mierze niewykorzystany. Podczas gdy Jahlot zajmował się sześcioma portfelami, w tym transportem i przychodami, Anand ma cztery, a Rai i Hussain tylko trzy.

Jeśli Kejriwal nie zachował żadnego teki i mógł skupić się na polityce partyjnej, to dlatego, że jego zastępca forsował rządowy program zapewnienia dobrych szkół i szpitali, oprócz dbania o finanse, planowanie i inne ważne sektory.

Kiedy były minister zdrowia Satyendar Jain Został przyłapany na sprawie prania brudnych pieniędzy w maju zeszłego roku, a Kejriwal nie mógł zastąpić go innym ministrem, bo miał Sisodię. CM przydzielił całą pracę wykonaną przez Jaina swojemu zastępcy. Czy po aresztowaniu Sisodii Kejriwal będzie szukał innego ministra, który przekaże mu administrację? A może zastąpi go lub Jane nową twarzą? Odpowiedzi na te pytania będą znane dopiero w najbliższych dniach.

Źródła podały, że Jahlot uczestniczył we wszystkich spotkaniach zwołanych przez Sisodię w celu omówienia budżetu i innych ważnych projektów od 19 lutego, kiedy CBI wezwało Sisodię na przesłuchanie. Wysoki rangą urzędnik partyjny dodał, że kiedy Kejriwal nie zastąpił Jaina – który przebywa w areszcie sądowym od prawie dziewięciu miesięcy – w rządzie, jest mało prawdopodobne, by Sisodia została zwolniona, by sprowadzić nową twarz.

„Jest za wcześnie, aby komentować te rzeczy” – powiedział członek personelu AAP. Pracownik dodał: „Natychmiast złożymy wniosek o zwolnienie za kaucją. Jeśli Manish ji zostanie zwolniony za kaucją w ciągu najbliższych kilku dni, kwestia przekazania toreb komuś innemu nie powstanie”.
Jeśli jednak wicepremier pozostanie w więzieniu przez 7-8 miesięcy, czego obawiają się zarówno sam Sisodia, jak i Kejriwal, szef rządu będzie musiał zaangażować się w długofalowe planowanie.
Ponieważ aresztowanie Sisodii było szeroko spekulowane, inny pracownik powiedział, że w ostatnich dniach między CM a jego zastępcą toczyło się wiele rozmów na temat pracy partii i rządu.
Drugi pracownik powiedział: „Duet odbył długie spotkania w ciągu ostatnich kilku dni i jestem pewien, że przygotowali mapę drogową. Ale nikt inny nie wie o tych informacjach”.
Pierwszym i najważniejszym wyzwaniem stojącym obecnie przed rządem jest to, kto przedstawi w parlamencie budżet na rok fiskalny 2023-24. Odkąd AAP utworzyła rząd w 2015 roku, Sisodia ma co roku przedstawiać budżet. Źródła podały, że odbył kilka spotkań w zeszłym tygodniu i sfinalizował dokument.
W gazecie napisano: „Jeśli Manish Ji nie zostanie zwolniony za kaucją w najbliższym czasie, premier będzie musiał przekazać ministerstwo finansów innemu ministrowi, aby budżet mógł zostać przedstawiony we właściwym czasie. Może on być odpowiedzialny za To.” Pierwszy pracownik.
Źródła podają, że Kejriwal być może będzie musiał ograniczyć swoją ekspansję i osobiście zająć się teraz niektórymi działami.
Wśród głównych projektów, na które może to mieć wpływ, było uruchomienie kilku programów zorientowanych na zatrudnienie, ogłoszonych przez rząd AAP w zeszłym roku, z których wiele podobno osiągnęło etap wdrażania. Również projekty takie jak sprzątanie Jamuny, całodobowe zaopatrzenie w wodę i sieć rurociągów w każdym domu, budowa nowych budynków szkolnych i szkół premium, nowe szpitale, elektroniczna karta zdrowia dla obywateli, bezpłatne testy zdrowotne dla seniorów, przebudowa dróg mogą również zostać dotknięte ponieważ Sisodia uważnie ich obserwowała.
Biorąc pod uwagę osiem wydarzeń związanych z G20, w tym główny szczyt zaplanowany w stolicy, a Departamentowi Robót Publicznych powierzono odpowiedzialność za poprawę dróg, mostów i chodników, nieobecność Sisodii może być najbardziej odczuwalna.
Biorąc pod uwagę trwający spór z wicegubernatorem dotyczący szeregu kwestii związanych z zarządzaniem i podziałem władzy, co zabiera wybrany czas i energię, rząd AAP prawdopodobnie jeszcze bardziej będzie tęsknił za obecnością wicepremiera.
Innym obszarem, który może wydawać się szokujący, jest plan ekspansji AAP w czasie, gdy wybory do Lok Sabha są za nieco ponad rok, a Kejriwal próbuje zbudować trzeci front, angażując kilku innych regionalnych graczy. Rok 2023 jest rokiem krytycznym, ponieważ w wielu stanach odbędą się wybory.
Według przedstawicieli partii, Kejriwal zaplanował wizyty w Karnatace, Chhattisgarh, Radżastanie i Madhya Pradesh w nadchodzących tygodniach. Pod nieobecność Sisodii może zostać przykuty do stolicy.

READ  Zełenski zaprzecza, jakoby wojna z Rosją znalazła się w „impasie”