Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Były prezydent Wielkiej Brytanii John Bercow dołącza do Partii Pracy po dziesięcioleciach z Partią Konserwatywną. Mówi, że nie ma nic osobistego przeciwko Borisowi Johnsonowi

Były przewodniczący brytyjskiej Izby Gmin John Bercow – który zyskał międzynarodową sławę dzięki ocenie dramatu politycznego kraju związanego z Brexitem – powiedział, że zrezygnował z rządzącej Partii Konserwatywnej, by dołączyć do opozycyjnej Partii Pracy.

Bercow był konserwatywnym przedstawicielem przez 12 lat, dopóki nie został wybrany na stanowisko bezstronnego przewodniczącego Izby w 2009 r., gdzie pozostał do 2019 r.

Był odpowiedzialny za zarządzanie działalnością Izby Gmin oraz za interpretację regulaminu Parlamentu.

Ale to rozzłościło konserwatywne rządy kierowane przez premier Theresę May i jej następcę Borisa Johnsona, dając prawodawcom możliwość zablokowania proponowanych przepisów dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Stał się bohaterem dla przeciwników Brexitu i złoczyńcą dla swoich zwolenników i został rozpoznany na całym świecie za swoje burzliwe relacje, a nawet głośne wezwania do „porządku!”

Oskarżył również Bercowa podczas swojej kariery o zastraszanie członków swojego personelu, czemu zaprzeczył. Zrezygnował w 2019 roku.

Bercow jest zaciekłym krytykiem Johnsona, bohatera Brexitu, którego powstanie zbiegło się z odejściem prounijnych polityków z Partii Konserwatywnej.

Miejsce na odtwarzanie lub pauzę, M dla wyciszenia, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę iw dół do regulacji głośności.
Zamówienie! Miśko i Howell: porównanie

Bercow powiedział „Obserwatorowi”, że konserwatyści Johnsona stali się „reakcyjnymi, populistycznymi, nacjonalistycznymi, a czasem ksenofobicznymi”.

„Prawda jest taka, że ​​Partia Pracy to jedyny sposób na osiągnięcie tego celu”.

Później powiedział, że decyzja nie była osobista przeciwko Johnsonowi.

„Jeśli mówisz mi, że chodzi głównie o Borisa Johnsona, szczera odpowiedź brzmi: nie” – powiedział Sky News.

„To nie jest osobiste w stosunku do Borisa Johnsona”.

Powiedział jednak, że uważa, że ​​sposób, w jaki Johnson postępował z Parlamentem, był „niefortunny”.

„Myślę, że jest kimś, kto zna prawdę tylko przytakując w roku przestępnym i myślę, że całkowita pogarda, z jaką potraktował Parlament, jest niefortunna i zaostrzyła głęboką niechęć do niego – ponieważ myślę, że wiele osób to czuje nie jest sposobem działania”.

Prokurator generalny Robert Buckland odrzucił partię jako ksenofobię, mówiąc, że decyzja Bercowa o porzuceniu politycznej neutralności „w rzeczywistości osłabia siłę jego głosu w polityce”.

Pan Bercow rozpoczął swoją karierę polityczną w latach 80. jako prawicowy doradca ówczesnej premier Margaret Thatcher, ale przez lata przeszedł na lewicę.

Rozwścieczył niektórych na prawicy, kiedy powiedział w 2017 roku, że ówczesny prezydent Donald Trump nie powinien przemawiać do Parlamentu, co zostało przyznane niektórym z jego poprzedników, w tym Barackowi Obamie.

AP

READ  Pierwszy prezydent Zambii, Kenneth Kaunda, umiera w wieku 97