Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Były trener Broncos, Anthony Siebold, opuszcza Premier League, by grać w rugby w Anglii

Doradca Newcastle i były trener Broncos, Anthony Siebold, opuści swoją rolę w NFL i dołączy do angielskiej drużyny rugby Eddiego Jonesa.

Siebold spędził ten sezon pomagając trenerowi Adamowi O’Brienowi w Newcastle w roli defensywnej, ale teraz dołączy do Jonesa z dwuletnim kontraktem, który zabierze go na Mistrzostwa Świata w Rugby 2023 we Francji.

Jones, fan South Sydney, nawiązał kontakt z Sieboldem podczas jego pobytu w Redfen, a trener NRL również pełnił ostatnio rolę doradczą Jonesowi z Australii.

Siebold zostanie trenerem Anglii po tym, jak jego poprzednik, John Mitchell, został trenerem Wasps.

– Było zbyt dobrze, żeby wrócić – powiedział Siebold. “Naprawdę ekscytuje mnie wyzwanie międzynarodowego rugby. Z Eddiem miałem związek od czasów, gdy byłem trenerem w South Sydney.

“Mniej więcej miesiąc temu nagle zadzwonił do mnie i zapytał, co myślę o obecności w pełnym wymiarze godzin. Był naprawdę pod wrażeniem tego, co zrobiłem dla nich zdalnie. Miałem całkiem dobry pomysł na ten temat.

“W końcu były dla mnie dwie rzeczy. Po pierwsze, Eddie jest jednym z wiodących trenerów nie tylko w rugby, ale na świecie. To było zdecydowanie coś, co przyciągnęło mnie do niego.

„Drugim był wyzwanie gry, próba pracy nad meczem i dodanie czegoś do składu Anglii”.

Jones powiedział, że uważnie śledzi swoją karierę odkąd był w Souths i wierzy, że może pomóc Anglii wygrać Puchar Świata.

„Dwa lata po mundialu chcieliśmy zrewitalizować nasz sztab szkoleniowy i umieścić właściwych ludzi w miejscu, do którego chcemy się udać – wygrywając Puchar Świata” – powiedział Jones.

– Anthony jest trenerem, z którym mam związek od 2019 roku i uważnie śledziłem jego karierę. Jest dobrym trenerem i głęboko myśli o meczu.

Aby otrzymywać codzienną dawkę najlepszych najnowszych wiadomości i ekskluzywnych treści z szerokiego świata sportu, zapisz się do naszego newslettera przez Kliknij tutaj!

READ  US Open 2021: Osaka rozpoczyna obronę tytułu po powrocie Wielkiego Szlema | Sporty