Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Były wiceprezydent Donald Trump Mike Pence nie będzie go wspierał

Były wiceprezydent Donald Trump Mike Pence nie będzie go wspierał

Donalda TrumpaByły wiceprezydent Mike'a Pence'a Oznajmił, że „nie może z czystym sumieniem” poprzeć byłego prezydenta, argumentując, że Trump realizuje program, który jest „sprzeczny z programem konserwatystów”.

„Donald Trump realizuje i formułuje program, który jest sprzeczny z konserwatywnym programem, według którego rządziliśmy przez nasze cztery lata” – powiedział Pence w oszałamiającym przemówieniu w Fox News. „I dlatego nie mogę z czystym sumieniem poprzeć Donalda Trumpa w tę kampanię.” Wypieranie się byłego kolegi.

Były wiceprezydent wstrzymał się od poparcia podczas prawyborów Partii Republikańskiej w 2024 r., po zakończeniu swojej kandydatury na urząd prezydenta.

Mike Pence powiedział, że nie może z czystym sumieniem wspierać Donalda Trumpa. (CNN)

Choć powiedział, że jest „niezwykle dumny” z osiągnięć administracji Trumpa-Pence'a, Pence powiedział, że były prezydent trzymał się z daleka od kwestii konserwatywnych, wskazując na stanowisko Trumpa w sprawie aborcji, długu publicznego USA i jego wycofania się z TikToka.

„Podczas mojej kampanii prezydenckiej dałem jasno do zrozumienia, że ​​między mną a prezydentem Trumpem istnieją głębokie różnice zdań w wielu kwestiach” – powiedział Pence. „I nie tylko w naszej różnicy zdań co do moich konstytucyjnych obowiązków, które pełniłem 6 stycznia”.

„Kiedy obserwowałem przebieg jego nominacji, widziałem, jak wycofuje się z naszego zobowiązania do stawienia czoła długiemu publicznemu. Widziałem, jak zaczął się wzbraniać przed zaangażowaniem w świętość życia ludzkiego. W zeszłym tygodniu dodał: „Wycofuje się z zaciągania twarde stanowisko wobec Chin i wspieranie wysiłków naszej administracji mających na celu wymuszenie sprzedaży TikToka firmy ByteDance”.

Krótko po tym, jak Donald Trump zaatakował Mike’a Pence’a na wiecu, jego uczestnicy wdarli się do Kapitolu, skandując jego śmierć.
Krótko po tym, jak Donald Trump zaatakował Mike’a Pence’a na wiecu, jego uczestnicy wdarli się do Kapitolu, skandując jego śmierć. (AP)

Pence nie ujawnił, na kogo będzie głosował w wyborach powszechnych w 2024 r., twierdząc, że zatrzyma „mój głos dla siebie”.

Powiedział jednak, że „nigdy nie zagłosuje” na prezydenta Joe Bidena. Pence wskazał również, że nie poprze kandydata strony trzeciej.