Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Całkowite zaćmienie słońca z 8 kwietnia 2024 r.: Oglądaj online, w dowolnym momencie, ścieżkę całkowitego zaćmienia

Całkowite zaćmienie słońca z 8 kwietnia 2024 r.: Oglądaj online, w dowolnym momencie, ścieżkę całkowitego zaćmienia

To czas cienia, dziecko! Już niedługo mieszkańcy Ameryki Północnej będą mogli doświadczyć pierwszego od niemal dekady zaćmienia słońca.

Choć ostatnie zaćmienie słońca w Ameryce Północnej miało miejsce w 2017 roku, kolejnego nie należy się spodziewać Do sierpnia 2044 rDlatego wykorzystanie tego momentu jest kluczowe. Zaćmienie słońca to coś więcej niż tylko niesamowity cień, to doskonała okazja, aby spędzić czas z bliskimi na zewnątrz i kontemplować, jak mała jest ludzkość w porównaniu z rozległym wszechświatem.

Nawet jeśli nie żyjesz ścieżką totalności lub nie jesteś jedną z milionów osób podróżujących, aby zobaczyć to wielkie wydarzenie, istnieje wiele sposobów, aby dołączyć i obejrzeć całkowite zaćmienie słońca w Internecie.

Co to jest całkowite zaćmienie słońca?

„To ustawienie Słońca, Księżyca i Ziemi w taki sposób, że… Księżyc przechodzi bezpośrednio pomiędzy Słońcem a Ziemią„Zapobiega przedostawaniu się światła słonecznego do powierzchni Ziemi” – mówi. Noe Pietro, naukowiec zajmujący się projektem Artemis III w NASA. Jeśli znajdziesz się na drodze całkowitego zaćmienia, zobaczysz, że Księżyc całkowicie zakrywa Słońce. Poza główną ścieżką? Nadal możesz zobaczyć częściowe zaćmienie, podczas którego Księżyc zakrywa kawałek Słońca.

Chociaż w grę wchodzi Księżyc, zaćmienia Słońca nie należy mylić z zaćmieniem Księżyca. W tym okresie Księżyc przechodzi w cień Ziemi i przybiera ciemnoczerwony kolor. Zaćmienie Księżyca jest widoczne z większości półkuli zwróconej w tym czasie w stronę Księżyca.

Kiedy jest zaćmienie słońca?

Nastąpi całkowite zaćmienie słońca, przechodzące przez części Ameryki Północnej poniedziałek 8 kwietnia. W zależności od tego, na którym etapie ścieżki totalności się znajdujesz, zaćmienie słońca nastąpi po południu i prawdopodobnie potrwa około czterech minut. Więcej szczegółów znajdziesz w Mapa NASA zawierająca dokładny czas Różne amerykańskie miasta będą świadkami całkowitego zaćmienia.

A co z częściowym zaćmieniem? Na przykład, mimo że mieszkam w San Francisco, daleko od ścieżki pełni, nadal powinienem widzieć niewielką część słońca zakrytą między 10:00 a południem. spłacać Ten link jest przydatny Aby wiedzieć, kiedy to się stanie, gdziekolwiek jesteś.

READ  Następny FPS programu może być dostępny wyłącznie na konsolach i komputerach nowej generacji

Gdzie będzie to widać?

Podczas gdy całkowite zaćmienie słońca ma miejsce w pierwszej kolejności Meksyk i Stany Zjednoczonena całej ścieżce leży także niewielka część wschodniej Kanady. Aby zobaczyć, jak to może wyglądać w różnych lokalizacjach, odwiedź tę fajną stronę internetową stworzoną przez emerytowanego matematyka, która symuluje zaćmienie słońca.

Trzy główne meksykańskie miasta, w których można zobaczyć całkowite zaćmienie słońca, to Mazatlan, Durango i Torreon.

W całych Stanach Zjednoczonych jest wiele miejsc, w których można doświadczyć poczucia doskonałości. Kilka lokalizacji to Dallas w Teksasie; Russellville, Arkansas; Carbondale, Illinois; Greenwood w stanie Indiana; i Buffalo w stanie Nowy Jork.