Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dlaczego sztuczna inteligencja pokrzyżuje przemyślane plany Apple’a dotyczące iPhone’a 16?

Dlaczego sztuczna inteligencja pokrzyżuje przemyślane plany Apple’a dotyczące iPhone’a 16?

Apple ciężko pracowało, aby oddzielić linie iPhone'a i iPhone'a Pro, aby uzasadnić podniesienie ceny telefonów Pro bez zmniejszania możliwości standardowego iPhone'a. Jednak rozróżnienie między nimi może się radykalnie zmienić jeszcze w tym roku, a wszystko za sprawą sztucznej inteligencji.

premiera przez Google Pixela 8 i Pixela 8 Pro zaledwie kilka tygodni po premierze rodziny iPhone’ów 15 zasygnalizowała początek bardzo publicznego wyścigu o pakowanie smartfonów w sztuczną inteligencję; Google miał nadzieję, że Pixel będzie pierwszym smartfonem opartym na sztucznej inteligencji, a telefon Samsung Galaxy AI miał lwią część czasu scenicznego, gdy na rynek trafiła rodzina Galaxy S24, a inni producenci i dostawcy w dużym stopniu polegali na sztucznej inteligencji.

Dzięki wypuszczeniu przez Apple iPhone’a 15 przed ogromnym upadkiem Androida, wydaje się, że iPhone przegapił rewolucję sztucznej inteligencji. Bliższe spojrzenie na to, jak Apple dodaje funkcje do iPhone'a, pokazuje wykorzystanie sztucznej inteligencji w Siri, fotografię algorytmiczną i autokorektę. Wszystkie są ważne, ale nie „seksowne”.

Sztuczna inteligencja nie pojawia się nagle z dnia na dzień; Zrozumienie zasad stojących za sztuczną inteligencją, programowaniem i rozwojem sprzętu wymaga czasu. Jak daleko wstecz Apple zamierza stworzyć generatywny system AI i jak ważny jest długoterminowy plan wypuszczenia Apple AI na początku cyklu produktowego 2024, to temat na inny artykuł. Jasne jest, że rodzina iPhone'ów 16 będzie wyposażona w kilka generatywnych systemów AI, zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Wyjaśnimy to bardziej szczegółowo na nadchodzącej konferencji Apple Worldwide Developers Conference w czerwcu.

Lokalne uruchamianie generatywnej sztucznej inteligencji wymaga znacznej ilości mocy obliczeniowej. Najnowsze chipy Android firm Qualcomm, Mediatek i Samsung mają dedykowany sprzęt do generatywnej sztucznej inteligencji, dzięki czemu proces jest bardziej wydajny pod względem wymaganej szybkości i mocy. Warto zauważyć, że nawet cofnięcie się o jedną generację do chipów z 2023 roku ogranicza możliwość wykonywania sztucznej inteligencji w telefonie, nie pozostawiając innego wyboru, jak tylko skorzystać z chmury – lub w ogóle nie udostępniać tych funkcji w aktualizacjach oprogramowania.

Co prowadzi mnie do iPhone'a 16, zamiast iPhone'a 15 i iPhone'a 15 Pro. Apple spędziło ostatnie kilka lat pracując nad tym, aby uzyskać trochę czystego powietrza pomiędzy specyfikacjami telefonów standardowych i Pro. Zeszłoroczny iPhone 15 był dostarczany z chipsetem Apple A16, a iPhone 15 Pro z procesorem A17 Pro, co stanowiło wyraźną generację pomiędzy sercem obu telefonów.

Kiedy Apple włączy sztuczną inteligencję (w obecnym rozumieniu konsumentów) w iPhonie, można spodziewać się, że Apple będzie chciało przeprowadzić jak najwięcej przetwarzania na urządzeniu i bez wątpienia we wszystkich swoich materiałach marketingowych będzie wskazywał korzyści płynące z tego w zakresie prywatności . Jak odkryli producenci Androida, jeśli chcesz mieć płynną sztuczną inteligencję na urządzeniu, potrzebujesz wsparcia sprzętowego w chipsecie.

Na szczęście Apple ma dostępny nowy chipset A17 dla rodziny iPhone’ów 2024 i jest prawie pewne, że A17 będzie wyposażony w specjalny sprzęt przeznaczony do przetwarzania generatywnej sztucznej inteligencji. Pytanie teraz, jak sobie poradzić ze specyfikacją syntetyczną podzieloną pomiędzy obydwoma telefonami.

Bardzo wątpię, czy Apple ograniczy sztuczną inteligencję tylko do iPhone'a 16 Pro i 16 Pro Max. Apple AI powinno być powszechnie dostępne na wszystkich nowych urządzeniach. Jeśli tak się stanie, Apple będzie musiał przenieść iPhone’a 16 wyżej po drabinie, niż wielu oczekiwało o tej porze ubiegłego roku. Dopasowanie A17 do obecnych modeli Pro nie wystarczy, bo iPhone 16 będzie musiał mieć podobne możliwości sprzętowe AI.

iPhone 16 otrzyma znaczny wzrost mocy, a wszystko to dzięki sztucznej inteligencji.

Przeczytaj teraz najnowsze nagłówki dotyczące iPhone'a, iPada i MacBooka w cotygodniowym podsumowaniu wiadomości Apple magazynu Forbes…

Chodź za mną Świergot Lub LinkedIn. spłacać Dla mnie strona internetowa.

READ  Samsung wprowadza reklamy gier na swoich telewizorach