Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Canal Grande w Wenecji: rozwiązanie tajemnicy zielonych wód

Canal Grande w Wenecji: rozwiązanie tajemnicy zielonych wód

główne punkty
  • Wody Canal Grande w Wenecji zmieniły kolor na fluorescencyjny zielony, wywołując dochodzenie wśród spekulacji na temat wyczynu środowiskowego.
  • Władze pobrały próbki i zwołały nadzwyczajne spotkanie w celu ustalenia przyczyny.
  • Analiza wykazała obecność w wodzie nietoksycznej fluoresceiny.
Lokalne władze poinformowały, że oszałamiająca przemiana części Canal Grande w Wenecji w fluorescencyjny zielony kolor jest spowodowana fluoresceiną, nietoksyczną substancją używaną do testowania systemów kanalizacyjnych.
Mieszkańcy zauważyli, że w niedzielę część Canal Grande w Wenecji zrobiła się jasnozielona, ​​co skłoniło policję do wszczęcia dochodzenia wśród spekulacji, że może to być wyczyn ekologów.

Regionalna Agencja Veneto ds. Zapobiegania i Ochrony Środowiska (ARPAF) stwierdziła, że ​​analiza wykazała „obecność fluoresceiny w pobranych próbkach”.

W oświadczeniu stwierdzono, że wyniki „nie wykazały obecności toksycznych pierwiastków w analizowanych próbkach”, bez określenia źródła substancji.
Według lokalnego dziennika La Nuova Venezia zmiana koloru zauważona przez mieszkańców wzbudziła zdziwienie, ponieważ policja sprawdza, czy niedzielna zabudowa może być protestem działaczy na rzecz zmian klimatycznych.

To nie pierwszy raz, kiedy Canal Grande robi się zielony.

W 1968 roku argentyński artysta Nicola García Uriburu zabarwił wody Canal Grande w Wenecji na zielono fluorescencyjnym barwnikiem podczas 34. Biennale w Wenecji w celu promowania świadomości ekologicznej.
Niedawno we Włoszech grupy ekologiczne malowały pomniki, w tym używając węgla drzewnego do zabarwienia wody w rzymskiej Fontannie di Trevi na czarno w proteście przeciwko paliwom kopalnym.

Jednak w przeciwieństwie do poprzednich przypadków żadna grupa aktywistów nie zgłosiła się, by wziąć odpowiedzialność za to, co wydarzyło się w Wenecji.

READ  Rankingi australijskich uniwersytetów: Melbourne jest najlepszym miastem studenckim w Australii