Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Canon w końcu udostępnił montaż RF dla Tamrona i Sigmy

Canon w końcu udostępnił montaż RF dla Tamrona i Sigmy

Napisane przez Mike'a O'Connora | 24 kwietnia 2024 r

Użytkownicy Canon RF są zachwyceni: po latach, gdy mocowanie RF było dostępne wyłącznie dla wewnętrznych obiektywów Canon, Sigma i Tamron potwierdziły, że wprowadzą na rynek obiektywy do mocowania bezlusterkowego Canon APS-C.

Zdjęcie: Sigma

Na początku tego roku firma Canon poinformowała w artykule: Oświadczenie dla PetaPixela Aktywnie pracowała nad wprowadzeniem na rynek obiektywów RF obiektywów innych firm i dotrzymała słowa – ogłaszając w nocy, że zarówno Tamron, jak i Sigma zamierzają wypuścić własne obiektywy RF.

Firma Canon od dawna jest jedynym dużym producentem aparatów, który nie zezwala zewnętrznym producentom obiektywów na produkcję „w pełni obsługiwanych” obiektywów do swoich aparatów bezlusterkowych. Ale już nie.

Sigma twierdzi, że wprowadzi na rynek sześć swoich współczesnych obiektywów, które są już dostępne dla innych mocowań: 18-50 mm f/2.8 DC DN, 10-18 mm f/2.8 DC DN, 16 mm f/1.4 DC DN, 23 mm f/1.4 DC DN i 30 mm f/1.4 DC DN i 56 mm f/1.4 DC DN.

Tamron będzie w tym momencie zanurzał się w RF za pomocą tylko jednego obiektywu, 11-20mm F/2.8 Di III-A RXD.

Obie firmy twierdzą, że obiektywy będą w pełni obsługiwane przez Canon RF.

Dla Sigmy oznacza to, że oba obiektywy będą współpracować z autorskim algorytmem sterowania silnikiem autofokusa i poprawioną szybkością wybierania.

„Oprócz szybkiego autofokusa obiektyw obsługuje także ciągły autofokus (AF-C), wbudowaną korekcję trapezu i wbudowaną stabilizację obrazu. Mocowanie jest uszczelnione gumą, co pozwala na użytkowanie w różnych środowiskach. – mówi Sigma.

Tamron twierdzi, że po „otrzymaniu licznych próśb od klientów o dostarczenie obiektywów zgodnych z mocowaniem Canon RF, Tamron podjął decyzję o opracowaniu obiektywu do mocowania Canon RF w ramach umowy licencyjnej”.

READ  Assassin's Creed Shadows eksploruje feudalną Japonię – Ubisoft wypuszcza pierwszy zwiastun w listopadzie

Tamron spodziewa się wypuścić obiektyw w 2024 roku.

Firma Canon już wcześniej twierdziła, że ​​decyzja o pozostawieniu mocowań zablokowanych jest decyzją biznesową i jest mało prawdopodobne, że mentalność zmieniła się w kierunku pełnoklatkowego mocowania R.

Jednakże takie myślenie zostało niewątpliwie zakwestionowane przez stosunkowo ograniczoną liczbę opcji soczewek RF dostępnych dla konsumentów.

To posunięcie w kierunku otwarcia mocowania RF można również odczytać jako przyznanie się firmy Canon do tego, że nie jest w stanie sprostać wymaganiom użytkowników RF, którzy prawdopodobnie będą skuszeni aparatami innych marek z większymi możliwościami obiektywu.