Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Domek z bali artysty z lat 70. XX w., przekazany po babci

Domek z bali artysty z lat 70. XX w., przekazany po babci

Zakup tego zestawu na drzewach z 1977 roku był spełnieniem marzeń artysty Adama LeeJeddah, który kupił nieruchomość New Gisborne w 1989 r.

Z biegiem czasu chata z bali przestała odpowiadać potrzebom Adama i rodziny jej męża, dlatego na tej samej 10-akrowej działce zbudowali oddzielny domek, a pierwotny dom zaczęli wynajmować rodzinie.

Lauren Lee dorastała w Melbourne i nie chciała mieszkać na wsi, dopóki nie poślubiła Adama, który tęsknił za przestrzenią i samotnością, którymi cieszył się dorastając w macedońskich górach Wiktorii.

Początkowo para zgodziła się na przeprowadzkę tymczasowo, ale nigdy nie oglądała się za siebie. „W ciągu sześciu miesięcy zmieniłeś się… ale twoja pierwsza zima w górach Macedonii jest zawsze najzimniejsza!” Lauren mówi.

Adam i Lauren wynajęli dom w mieście, zanim w 2008 r. przeprowadzili się do chaty z bali. Planowany dwuletni pobyt szybko stał się przeprowadzką na stałe i w 2016 r. oficjalnie kupili nieruchomość od babci Adama.

Chata z bali była przez lata przypadkowo modernizowana i obecnie wymaga gruntownych napraw i renowacji.

Początkowy plan przewidywał nową kuchnię, a następnie modernizację poszczególnych pomieszczeń, choć szybko okazało się to niemożliwe. „Niestety, szybko odkryliśmy efekt domina w postaci wymarzonego remontu (podłoga! sufit!) i musieliśmy zaakceptować fakt, że musieliśmy poczekać, aż pewnego dnia będziemy mogli wyjść i zrobić to wszystko za jednym razem.” Lauren mówi.

W 2022 roku rodzina ostatecznie przystąpiła do całkowitej przebudowy domu. W ciągu pięciu miesięcy rozebrano wnętrze i odbudowano oryginalne ściany.

Wszelkie zmiany wprowadzone w domu opierały się na latach rozmów z ojcem architekta Lauren i innymi utalentowanymi przyjaciółmi projektantów (w przeciwieństwie do palety Adama Lee!).

„Zdecydowaliśmy, że nie chcemy zbytnio zmieniać projektu domu, chcieliśmy po prostu ulepszyć to, co mamy i zachować charakter oryginalnego domu” – mówi Lauren. „Ponieważ mieszkaliśmy tu przez 14 lat przed remontem, znaliśmy ten dom lepiej niż ktokolwiek inny”.

READ  Gdzie pojawiają się jeżowce w grze Minecraft 1.17 Jaskinie i klify?

W nowych, a jednocześnie spokojnych wnętrzach zastosowano neutralną bazę z łupkowych podłóg, drewnianych sufitów i białych ścian. Zarodniki Duluxu Zielona łazienka.

Charakter rodziny widać w wyborze dzieł sztuki, wśród których znajduje się wiele wspaniałych dzieł Adama oraz tych zebranych dzięki umowom z innymi artystami.

„Projektujemy wiele naszych ścian z myślą o konkretnych firmach” – mówi Lauren. „Gdziekolwiek się nie obrócisz, jest tam kolejna cząstka nas i naszej wspólnej podróży jako pary i rodziny”.

Meble są całkowicie osobiste dla Lauren, która odziedziczyła i zamówiła wiele elementów, aby uhonorować członków rodziny.

Nowe typy szczurów i Marka Tukeya Stół jest wynikiem wielu lat oszczędzania i wielu wizyt w salonach wystawowych, zanim trafił na idealne elementy.

To była dla nas ogromna inwestycja, ale wierzymy w australijski design i staramy się wspierać lokalne projekty, gdzie tylko możemy. W naszym przypadku oznaczało to życie z przekazanymi mi meblami przez większą część dwóch dekad!

Odbudowany dom to spełnienie marzeń Lauren i Adama, którzy kontynuują rodzinne dziedzictwo posiadłości New Gisborne.

Najbliższa wystawa indywidualna Adama Lee odbędzie się o godz stacja Otwarcie nastąpi 20 lipca. Prace Adama będzie można zobaczyć także na nadchodzącej wystawie Stare historie, nowa magia w Regionalnej Galerii Sztuki Maitland.