Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Celem firmy kosmicznej jest dostarczenie niezbędnych dostaw w dowolne miejsce w ciągu 90 minut

Celem firmy kosmicznej jest dostarczenie niezbędnych dostaw w dowolne miejsce w ciągu 90 minut

W latach 80. FedEx miał świetne hasło: „Kiedy jest to zdecydowanie pozytywne, musi nastąpić nocCóż, w sytuacjach takich jak konflikty naziemne i scenariusze katastrof to nie wystarczy. Dostrzegając potrzebę ultraszybkiej usługi dostawy, Sierra Space z siedzibą w Kolorado opracowuje obecnie system umożliwiający dostawę do niemal każdego miejsca na Ziemi w zaledwie 90 minut.

Sierra Space realizuje obecnie wiele ekscytujących projektów, w tym samolot kosmiczny Dream Chaser i planowaną komercyjną stację kosmiczną. W zeszłym tygodniu firma zaskoczyła branżę, ogłaszając kolejny ambitny projekt, nową platformę o nazwie Ghost. Firma twierdzi, że „nowy, rewolucyjny statek kosmiczny logistyczny będzie wyposażony w zaawansowany system ochrony termicznej zaprojektowany z myślą o bezpiecznym powrocie małych ładunków z kosmosu”. Projekt logistyki kosmicznej ma na celu świadczenie usług kurierskich na żądanie dla różnych klientów, w tym operacji związanych z bezpieczeństwem narodowym i pomocą podczas klęsk żywiołowych.

„Przewidujemy inwentarz pojazdów Sierra Space Ghost strategicznie rozmieszczonych, łatwo dostępnych i możliwych do rozmieszczenia w ciągu 90 minut w krytycznych lokalizacjach w dowolnym miejscu na Ziemi” – powiedział w oświadczeniu Tom Weiss, dyrektor generalny Sierra Space. oświadczenie. Według firmy system powinien być w stanie dostarczać zaopatrzenie „personelowi pierwszej linii” w promieniu 100 metrów od wyznaczonego obszaru docelowego.

Ogłoszenie to następuje po niedawnym utworzeniu przez Sierra Space Organizacji Misji Orbitalnych i Usług, skupiającej się na innowacyjnych rozwiązaniach dla bezpieczeństwa narodowego. Firma twierdzi, że w ramach tej inicjatywy zabezpieczyła już duże kontrakty o wartości 1,3 miliarda dolarów na konstelacje satelitów.

Ghost przeszedł serię trzech testów zrzutowych 1 lutego w ośrodku startowo-lądowym Space Florida. Testy te obejmowały końcowe zejście z wysokości 2000 stóp (610 metrów) w celu oceny dynamiki uderzenia, kontrolowane zejście na spadochronie z wysokości 4000 stóp (1219 metrów) oraz oddzielenie elementów opancerzenia i ładunku, co wykazało zdolność pojazdu do bezpiecznego zwracania ładunku.

READ  Nowe pomiary satelitarne ujawniają reakcję roślinności na suszę na całym świecie

Po uruchomieniu tego programu załadowany fabrycznie statek kosmiczny będzie czekał na orbicie, aż zostanie wezwany do ponownego wejścia na orbitę. Przesyłka może zawierać zestaw ratunkowy, ponton, racje żywnościowe, broń i inne przedmioty. Po aktywacji statek kosmiczny zmieni orientację, zainicjuje ponowne wejście i użyje osłony termicznej, aby wytrzymać temperatury do 2000 stopni Fahrenheita. Po ponownym wejściu na pokład parafoil kieruje ładunek do wyznaczonej strefy lądowania. Oczekuje się, że każdy satelita będzie miał żywotność wynoszącą pięć lat, po czym zostanie wycofany i zdeorbitowany.

To świetny i użyteczny pomysł, który ma sens, biorąc pod uwagę nasze rosnące możliwości dostępu do przestrzeni kosmicznej i pracy w niej. W połączeniu z technologią szybkiego reagowania, w ramach której rakiety można wystrzelić w ciągu 24 godzin, mogłoby to naprawdę zrewolucjonizować naszą zdolność do dostarczania rzeczy osobom, które ich najbardziej potrzebują, wtedy, gdy zdecydowanie powinny one być na miejscu w krytycznym momencie.