Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Charles proponuje porozumienie między Francją a Wielką Brytanią w celu zwalczania „kryzysu” klimatycznego

Charles proponuje porozumienie między Francją a Wielką Brytanią w celu zwalczania „kryzysu” klimatycznego

Charles otrzymał owację na stojąco od prawodawców po tym, jak umiejętnie połączył w swoim przemówieniu myśli angielskie i francuskie, a także osobiste i polityczne, co było punktem kulminacyjnym drugiego dnia jego trzydniowej oficjalnej wizyty.

Ta wizyta, druga zagraniczna wizyta Karola jako króla po podróży do Niemiec, została jak dotąd uznana w mediach brytyjskich i francuskich za sukces, co sporadycznie powodowało okrzyki: „Niech żyje król!”. Nawet sformułowanie „Niech żyje król!” Słychać go było na ulicach Paryża oraz podczas wspaniałej kolacji w Pałacu Wersalskim, której gospodarzem był w środę prezydent Emmanuel Macron.

W swoim przemówieniu Karol wspomniał swoją matkę, królową Elżbietę II, która została jego następczynią po jej śmierci rok temu, opisując jej dziedzictwo w stosunkach między Francją a Wielką Brytanią jako „złotą nić, która będzie świecić na zawsze” i mówiąc, że rodzina królewska „przekroczył granicę”, składając jej hołd z Francji. .

„W okresie wyznaczonym mi jako królowi obiecuję zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wzmocnić niezbędne stosunki między Wielką Brytanią a Francją” – powiedział.

„Po prostu Wielka Brytania zawsze będzie jednym z najbliższych sojuszników i najlepszych przyjaciół Francji” – powiedział, przemawiając z podium udekorowanego flagami Wielkiej Brytanii, Francji i Unii Europejskiej.

– „Katastrofalne zniszczenie” –

Charles zaproponował, aby Francja i Wielka Brytania połączyły swoje wysiłki na rzecz rozwiązania problemów związanych z klimatem i różnorodnością biologiczną w drodze nowej wersji Entente Cordiale, porozumienia z 1904 r., które przypieczętowało przyjaźń między Paryżem a Londynem.

„Sugerowałbym, aby stało się ono również Partnerstwem na rzecz Zrównoważonego Rozwoju, aby skuteczniej stawić czoła globalnemu kryzysowi klimatycznemu i różnorodności biologicznej” – powiedział.

Zadeklarował także, że Londyn i Paryż „niezłomnie trwają w postanowieniu, że Ukraina zwycięży” w walce z rosyjską inwazją.

„Tak jak stoimy razem przeciwko agresji militarnej, musimy także starać się chronić świat przed największym w historii wyzwaniem egzystencjalnym: globalnym ociepleniem, zmianami klimatycznymi i katastrofalnym zniszczeniem przyrody” – powiedział król znany ze swojej kampanii. O kwestiach środowiskowych w ostatnich dziesięcioleciach.

READ  W Izraelu zaginęły matka i córka. Ich rodziny uważają, że są zakładnikami Hamasu

Przypadkowo ostatni apel Charlesa w sprawie ochrony środowiska pojawił się dzień po tym, jak brytyjski premier Rishi Sunak złagodził politykę ekologiczną mającą na celu osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla netto do połowy stulecia.

Jego przemówienie zapisze się również w historii jako pierwszy brytyjski monarcha, który przemawiał w głównej izbie Senatu: jego matka przemawiała w sali konferencyjnej Senatu w przemówieniu z 2004 roku.

„Oklaski, o jakich w naszych pokojach możemy tylko marzyć!” Prezydent Senatu Gerard Larcher powiedział, gdy prawodawcy zgodnie wstali po przemówieniu, a spikerka Izby Reprezentantów Yael Brown-Bevette zaśmiała się, zgadzając się.

– Salut Notre Dame –

Następnie Charles odwiedził północne przedmieścia Paryża, Saint-Denis, gdzie znajduje się francuski stadion narodowy, na którym odbywają się obecne Puchar Świata w Rugby i przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie, gdzie spotkał się z mieszkańcami i odwiedził imponującą średniowieczną katedrę.

Spotkał się z prezesem katarskiego klubu piłkarskiego Paris Saint-Germain, Nasserem Al-Khelaifi, który podarował Charlesowi koszulkę Paris Saint-Germain z napisem „Charles” i numerem trzy na plecach.

Następnie Karol ponownie dołączył do królowej Camilli i francuskiej pierwszej damy Brigitte Macron, które podczas wizyty w ośrodku sportowym przez chwilę grały razem w ping-ponga.

Później na wyspie Ile de la Cité na Sekwanie Charles – mistrz ogrodnictwa, który kiedyś przyznał, że rozmawia ze swoimi roślinami – zwiedził targ kwiatowy nazwany imieniem królowej Elżbiety II podczas jej ostatniej wizyty państwowej w 2014 roku.

Następnie on i Camilla przyjęli tłum życzliwych osób, gdy szli do pobliskiej katedry Notre Dame, która została częściowo zniszczona w wyniku niszczycielskiego pożaru w 2019 r.

Macron dołączył do nich ponownie i został poinformowany o pracach remontowych i rekonstrukcyjnych kościoła, a w szczególności odwiedził warsztat gargulców.

Na konferencji poświęconej finansowaniu klimatu i różnorodności biologicznej w Muzeum Historii Naturalnej Macron pochwalił „jasną wizję Charlesa, którą miałeś i nadal masz” w kwestiach środowiskowych.

READ  Krok w Nowej Zelandii: Starożytne „Wędrujące Drzewo” zdobywa nagrodę Drzewa Roku | Drzewa i lasy

Wiadomo, że francuskiego prezydenta łączą silne osobiste relacje z Charlesem, ponieważ obu mężczyzn łączy miłość do książek.

Komentatorzy we Francji z entuzjazmem odnotowali, jak Macron wielokrotnie dotykał ramienia Karola i całował jego żonę Camillę w nowym protokole, który byłby nie do pomyślenia za bardziej zdystansowanej i surowej Elżbiety II.

Podczas jednego ze swoich ostatnich spotkań w Paryżu Charles miał spotkać się z potentatem na rynku dóbr luksusowych Bernardem Arnaultem, prezesem LVMH i jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

Wizyta Charlesa zakończy się w piątek wycieczką do Bordeaux na południowym zachodzie.

phz-sjw/js/giv