Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Droga przed krajem na skraju przepaści

Droga przed krajem na skraju przepaści

Nowozelandczycy tak mało ufają naszym politykom, że Partia Narodowa, główna partia opozycyjna Partii Pracy w okresie poprzedzającym październikowe wybory, mimo nieudolnych, a nawet skorumpowanych działań Partii Pracy, zdobywa zaledwie 36% głosów.Władca stał się tak widoczny, że obecnie otrzymuje jedynie od 26 do 30 procent. Ekofaszystowscy Zieloni, z którymi Partia Pracy ma podpisaną umowę o współpracy, otrzymali 10 proc. Trzecia lewicowa partia parlamentarna, Te Pati Māori, która nie cieszy się poparciem większości osób pochodzenia maoryskiego, uzyskała poparcie na poziomie około 2,4%.

Nasz deficyt obrotów bieżących wynoszący 8,4 proc. PKB jest największy ze wszystkich krajów OECD. Jednakże nie ma powszechnego entuzjazmu dla Christophera Luxona, przywódcy Partii Narodowej, choć uznanie szkód, jakie Partia Pracy wyrządziła Nowej Zelandii, powinno było skutkować znacznie większym poparciem dla głównej partii opozycyjnej.

Mało inspirująca ocena Luxona w sondażu wynosząca zaledwie 23 procent jako preferowanego lidera jest obecnie porównywalna z oceną lidera Partii Pracy Chrisa Hipkinsa – w porównaniu z 34 procent – ​​i wskazuje, że Luxon jest uważany za człowieka pozbawionego zmysłów intelektualnie, a także przywiązanego do całkowity nonsens… W demonizowaniu partii. Dwutlenek węgla jako główny czynnik przyczyniający się do scenariusza katastrofy klimatycznej. Równie niedopuszczalne jest ignorowanie przez niego obaw, z jakimi spotyka się na spotkaniach w całym kraju, dotyczących formalizacji naszego życia narodowego z udziałem departamentów rządowych, prywatnych przedsiębiorstw i dużych korporacji, obecnie sygnalizujących cnoty, wykorzystujących… Te reo, język „maoryski”, który został dziś w dużej mierze wynaleziony na nowo, aby Nowozelandczycy wiedzieli, co reprezentują. Ale jak przydatny jest kontakt szpitala Middlemore z oddziałem ratunkowym w sytuacjach awaryjnych.Tare Rongwa Ohorire’? Lub dla kierowców, którzy zastanawiają się, którą drogę lub skręcić i gubią się w obliczu niezrozumiałych znaków. Te reo – Angielski z mniejszymi literami pod spodem?

READ  Akcje brytyjskie i funt szterling rosną po wycofaniu się premier Liz Truss, akcje amerykańskie ważone są obawami o stopy procentowe

Luxon, były dyrektor generalny Air New Zealand, daleki od stania na czele partii politycznej złożonej z parlamentarzystów o różnych poglądach, lecz atakuje opozycję, jakby nadal prowadził firmę. Jego występ przypomina nam, że jest to kraj biedniejszy dla partii politycznych, które stały się zbyt bojowe, od których wymaga się mówienia jednym głosem, niezależnie od tego, że ich inteligentniejsi członkowie mogą nie zgadzać się z decyzjami przywódcy, z dobrych powodów i z lepszym rozsądkiem. Wydaje się, że nie zdaje sobie sprawy, że jego słabe wyniki w sondażach wynikają także z jego letniej reakcji na autentyczne obawy Nowozelandczyków dotyczące forsowania rzekomych rządów plemiennych w tym kraju, ale w rzeczywistości priorytetowego traktowania interesów częściowych, szczególnie Maorysów. Bogate, aktywistyczne, półplemienne korporacje, które wpływają na podejmowanie decyzji na naszych uniwersytetach i w innych ważnych obszarach.

Co więcej, w czasie, gdy agresywne i rozgoryczone Chiny próbują ukarać kraje tworzące podsumowujące raporty na temat chińskiej działalności szpiegowskiej i próbują ograniczyć swoją zależność gospodarczą, Luxon twierdzi, że National „z pewnością” zaakceptuje chińskie pieniądze na finansowanie proponowanych robót drogowych – którą szacuje się na 24 miliardy dolarów – jednocześnie pracując nad rozwianiem obaw związanych z zezwoleniem chińskim pracownikom na wjazd w celu budowy dróg. W wyniku poprzednich inwestycji na Pacyfiku i w innych miejscach pracownicy ci pozostali, co nałożyło się na wysoki poziom zadłużenia. Wydaje się, że nasz potencjalny następny premier nie zdaje sobie sprawy, jak szybko Chiny wykorzystały tę okazję gdzie indziej, aby ustanowić nadzór nad krajami, w których dokonały podobnych inwestycji, a nasz potencjalny następny premier uważa takie kwestie za „ksenofobiczne” i „uproszczenie”.

Kolejnym prawdopodobnie nierozważnym posunięciem National było wykorzystanie byłego premiera Johna Keya do wsparcia finansowego. Key w tajemniczy sposób złożył rezygnację ze stanowiska jeszcze podczas pełnienia funkcji, podając częsty powód, dla którego chciał spędzać więcej czasu z rodziną. Następnie otrzymał tytuł szlachecki. Między innymi on i jego syn Max połączyli siły z deweloperami, właścicielami klubów ze striptizem i burdelami – Johnem i Michaelem Chowami – w branży deweloperskiej. Popularny jako przywódca Partii Narodowej, był jednak odpowiedzialny za decyzje, które drogo kosztowały kraj, a Jacinda Ardern z Partii Pracy utwierdziła się w przekonaniu nieszczerego posunięcia Keya, aby wysłać minister Petę Sharples do podpisania Deklaracji praw ludności rdzennej ONZ bez konsultacji z krajem. Nawet media nie były świadome jego posunięcia. Oznacza to, że chociaż w Nowej Zelandii nie ma rdzennej ludności, przedkolonialni maoryscy przybysze przekazują nazwy kajaków, które ich przywieźli. Maoryski przywódca Nowej Zelandii, Winston Peters, zyskuje poparcie, twierdząc to, ku widocznej konsternacji naszych lewicowych mediów.

READ  Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, że Europa jest jedynym regionem, w którym odnotowano wzrost zgonów z powodu COVID-19

Chociaż Helen Clark z Partii Pracy uchwaliła ustawę o dnie morskim i nabrzeżach, aby większość linii brzegowej pozostała własnością publiczną, National, pod przywództwem Keya i przy silnym wsparciu ministra Chrisa Finlaysona – posła z Listy, który nigdy nie głosował w parlamencie – zastąpiła ona tę ustawę . Różne grupy Maorysów zajmują obecnie całe wybrzeże wokół Nowej Zelandii, a Nowozelandczycy muszą finansować te grupy. Co więcej, to Partia Narodowa przyznała niedemokratyczne specjalne prawa grupom Maorysów działającym w różnych zbiornikach wodnych i wycofała się ze swojej obietnicy usunięcia z parlamentu mandatów przeznaczonych wyłącznie dla rasistowskich Maorysów, mimo że Maorysi są dobrze reprezentowani we wszystkich partiach politycznych w kraju . Dom,

Nie ma wątpliwości, że Partia Pracy i Partia Narodowa mają burzliwą przeszłość, jeśli chodzi o przestrzeganie życzeń większości, a polityka Partii Pracy i Partii Narodowej przewyższa politykę Partii Narodowej w kwestiach związanych ze wspólnym zarządzaniem. Jednakże zdecydowanie proeutanazyjne i proaborcyjne stanowisko przywódcy Davida Seymoura (co jest szokujące, nawet głosowanie przeciwko przepisom wymagającym opieki medycznej i opieki medycznej po aborcji żywych dzieci) nie spotkało się z dużym odzewem wśród wielu osób.

Wraz z zaangażowaniem New Zealand First w przywrócenie języka angielskiego jako naszego podstawowego języka, neokonserwatyści wychodzą naprzeciw innym doskonałym politykom. Pojawiły się jednak obawy dotyczące tego, co stanie się z głosami oddanymi małej partii, która nie wyłoni wybranego kandydata do parlamentu i nie osiągnie 5% progu reprezentacji. Oczywiście poprzednia praktyka polegała na prostym pozbywaniu się tych przedmiotów. Jednak zarówno wybitny komentator medialny, jak i były poseł stwierdzili, że nieudane głosy partii mniejszych z poprzednich wyborów w 2020 r. zostały przyznane proporcjonalnie partiom zwycięskim, przy czym Partia Pracy zyskała dodatkowe pięć mandatów od oddanych na mniejsze partie. Krajowa trójka ekstra.

Wielokrotne zapytania, jakie zadawałem Komisji Wyborczej, w końcu dały mi odpowiedź, że te głosy w przyszłości zostaną po prostu wyrzucone. Gdyby jednak tak się nie stało w 2020 r., takie posunięcie można by uznać za niezgodne z konstytucją i przejmujące głosy osób, które niezbicie pokazały, że nie chcą głosować na te partie, aby osiągnąć odwrotny skutek. ! Jaka jest cena demokracji?

READ  Powodzie w Auckland: W jaskiniach, w których zaginął chłopiec, znaleziono ciało