Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chevrolet Corvette ZR1 2025: wkrótce nadejdzie nowa generacja „King of the Hill” z brutalną mocą V8 z podwójnym turbodoładowaniem, możliwym hybrydowym wspomaganiem i napędem na wszystkie koła!  – Wiadomości samochodowe

Chevrolet Corvette ZR1 2025: wkrótce nadejdzie nowa generacja „King of the Hill” z brutalną mocą V8 z podwójnym turbodoładowaniem, możliwym hybrydowym wspomaganiem i napędem na wszystkie koła! – Wiadomości samochodowe

Chevrolet ogłosił rychłe pojawienie się kolejnej wersji swojego flagowego samochodu wyczynowego, Corvette ZR1, za pomocą 20-sekundowego zwiastuna opublikowanego w nocy na YouTube.

Według Chevy’ego „tego lata nadejdzie to, co nie do pomyślenia”, co dla nas, Australijczyków, oznacza premierę w połowie roku, a plotki z Detroit sugerują, że moc będzie dostępna dzięki wersji obecnej korby płaskiej Z06 z podwójnym turbodoładowaniem 5,5- litrowy silnik wytwarzający silnik V8 ma ponad 635 kW (około 850 KM) i ponad 1100 Nm.

Po wprowadzeniu na rynek w zeszłym roku całkowicie elektrycznej Corvette E-Ray możliwe jest, jeśli nie prawdopodobne, że spora część tego seryjnego egzemplarza będzie dostarczana ze wspomaganiem hybrydowo-elektrycznym. Konkretnie chodzi o oś napędową na przednie koła E-Ray, dzięki której ta bestia z silnikiem umieszczonym centralnie stałaby się pierwszą w historii Corvettą z napędem na wszystkie koła.

Przeczytaj więcej o Chevrolecie

Kilkakrotnie podglądaliśmy podczas ostatnich testów przedprodukcyjnych i wiemy już, że w ZR1 zachowano poczwórny wydech Z06 w górnej części tylnego dyfuzora, a ekscytujące zabiegi aerodynamiczne obejmują gigantyczny tylny spojler, głęboki przedni rozdzielacz i błotniki (lub krany) ) na dolnych krawędziach nosa, aby zarządzać zawirowaniami przechodzącymi przez nadkola przednich kół.

Połączenie tej wydajności aerodynamicznej z masywnymi mięśniami hybrydowymi i przyspieszeniem 0-100 km/h w dolnym przedziale 2,0 sekundy jest niemal pewne.

Bądź na bieżąco, aby poznać więcej szczegółów w związku z wprowadzeniem na rynek najpotężniejszej Corvette, jaką kiedykolwiek wyprodukowano.

READ  Ustawienia sprzętu w Diablo 4 należy natychmiast zmienić