Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny oskarżają Joe Bidena o upolitycznienie aktywów COVID-19

Chiny oskarżyły administrację Bidena o uprawianie polityki i uchylanie się od odpowiedzialności, wzywając do ponownego zbadania przyczyn pandemii koronawirusa, która po raz pierwszy została odkryta w Chinach pod koniec 2019 roku.

Rzecznik MSZ Zhao Legian powiedział w codziennym briefingu, że zarządzenie wydane przez prezydenta USA Joe Bidena pokazało, że rząd Stanów Zjednoczonych „nie dba o fakty i prawdę, ani nie jest zainteresowany śledzeniem poważnych naukowych źródeł”.

Biden poprosił urzędników wywiadu USA o podwojenie wysiłków w celu zbadania przyczyn pandemii, Włączając możliwość, że ścieżka prowadzi do chińskiego laboratorium.

Po miesiącach bagatelizowania tej możliwości jako teorii marginalnej, administracja Bidena przyłącza się do globalnej presji na Chiny, aby były bardziej otwarte na temat wybuchu epidemii, dążąc do uniknięcia republikańskich skarg, że prezydent nie był wystarczająco twardy, aby naciskać na Chiny w sprawie rzekomych blokad.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszania, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę i w dół do regulacji głośności.
Prezydent USA Joe Biden powiedział, że opublikuje publiczny raport o początkach pandemii.

Republikanie, w tym były prezydent Donald Trump, promowali teorię, że wirus wyszedł z laboratorium I nie naturalnie, poprzez kontakt człowieka z zakażonym zwierzęciem w Wuhan w środkowych Chinach.

Spacja do odtwarzania lub pauzy, M do wyciszania, strzałki w lewo i w prawo do wyszukiwania, strzałki w górę i w dół do regulacji głośności.

Odtwórz wideo.  Czas trwania: 1 minuta 31 sekund

Donald Trump mówi, że jest przekonany, że koronawirus pochodzi z Wuhan Institute of Virology.

Chow powiedział również, że Stany Zjednoczone powinny otworzyć się na badania w swoich laboratoriach biologicznych, w tym w Dyrekcji Badań Biodefense w Naval Medical Research Center w Fort Detrick w stanie Maryland.

„Strona amerykańska twierdzi, że chce, aby Chiny uczestniczyły w kompleksowym, przejrzystym i opartym na faktach międzynarodowym dochodzeniu” – powiedział Zhao.

„Chcielibyśmy poprosić stronę amerykańską o zrobienie tego samego z Chinami i niezwłoczną współpracę ze Światową Organizacją Zdrowia w zakresie badań identyfikowalności w sposób naukowy”.

Biden w środę zwrócił się do agencji wywiadowczych USA o złożenie raportu w ciągu 90 dni. Poproś laboratoria krajowe USA o pomoc w dochodzeniu, a agencję wywiadowczą w celu przygotowania listy szczegółowych dochodzeń dla rządu chińskiego.

Wezwał Chiny do współpracy w międzynarodowych dochodzeniach w sprawie pochodzenia epidemii.

Pracownicy służby zdrowia korzystający ze sprzętu ochrony osobistej pobierają wymazy z nosa w przypadku COVID-19
Chiny oskarżają Stany Zjednoczone o podważanie globalnych wysiłków na rzecz walki z COVID-19.(

AP: Jin Jian / Xinhua

)

Biden powiedział w oświadczeniu, że większość społeczności wywiadowczej „zbliżyła się” do tych dwóch scenariuszy, ale „Nie sądzę, aby było wystarczająco dużo informacji, aby ocenić, że jeden z nich jest bardziej prawdopodobny niż drugi”.

Ujawnił, że dwie agencje mają tendencję do korelacji między zwierzętami, a „jedna bardziej skłania się ku„ teorii laboratoryjnej ”, a każda z nich ma niskie lub średnie zaufanie.

Urzędnicy amerykańscy nadal sceptycznie odnoszą się do teorii wycieku laboratoryjnego

Przed oświadczeniem Bidena jego administracja starała się uniknąć publicznej dyskusji na temat teorii wycieku w laboratorium, wskazując wyraźnie, że jest ona poza zasięgiem.

Senat zatwierdził bez sprzeciwu dwie poprawki związane z laboratorium w Wuhan, łącząc je z w dużej mierze niezwiązaną z nimi ustawą mającą na celu zwiększenie amerykańskich inwestycji w innowacje.

Biden wciąż widzi możliwość, że ostateczny wniosek nigdy nie zostanie wyciągnięty, biorąc pod uwagę odmowę chińskiego rządu pełnej współpracy w międzynarodowych dochodzeniach.

Ochroniarz deportuje dziennikarzy z Wuhan Institute of Virology
Zespół dochodzeniowy WHO odwiedził w lutym Wuhan Institute of Virology.(

AP: Han Guan

)

Przedstawiciele rządu USA pozostają głęboko podejrzliwi wobec teorii wycieku laboratoryjnego, uznając odmowę współpracy Chin w śledztwie za symbol innych nieodpowiedzialnych czynów na arenie światowej.

Andy Slavitt, główny doradca Bidena ds. Koronawirusa, powiedział we wtorek, że świat musi „zejść na dno… niezależnie od odpowiedzi”.

„Potrzebujemy całkowicie przejrzystego procesu z Chin; potrzebujemy pomocy ze strony Światowej Organizacji Zdrowia” – powiedział Slavit.

„Czujemy, że nie mamy tego teraz.”

Pan Zhao powiedział, że stanowisko administracji „całkowicie lekceważy fakty i naukę… całkowicie ignorując wątpliwości co do pracy nad identyfikowalnością i niepowodzenia reakcji na epidemię w Stanach Zjednoczonych”.

Członkowie zespołu WHO odchodzą po obejrzeniu wystawy na temat COVID-19 w Wuhan.
Krytycy twierdzą, że chiński rząd utrudnia pracę zespołu śledczego WHO w Wuhan.(

AP: Han Guan

)

„To w pełni pokazuje, że strona amerykańska nie jest zainteresowana faktami i prawdą, i nie jest zainteresowana śledzeniem poważnych naukowych źródeł, ale chce wykorzystać epidemię do stygmatyzacji i manipulacji politycznej oraz do uniknięcia odpowiedzialności” – powiedział. , Zhao.

Dodał: „To brak szacunku dla nauki i nie jest odpowiedzialny za życie ludzi, ponieważ podważa ogólnoświatową jedność wysiłków na rzecz zwalczania epidemii”.

AP

READ  W nocy Kijów zmaga się z nową falą ataków dronów