Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny prezentują prezenterkę wiadomości ze sztuczną inteligencją

Chiny prezentują prezenterkę wiadomości ze sztuczną inteligencją

Chiny zaprezentowały swój najnowszy wyczyn technologiczny – prezenterkę wiadomości AI, która twierdzi, że posiada umiejętności zawodowe „tysiąca kotwic”.

Wirtualny robot-dziennikarz o imieniu Ren Xiaorong jest teraz obecny, aby dostarczać wiadomości i odpowiadać na pytania 24 godziny na dobę, jednak jest problem, słońce wspomniany.

Przerażający awatar podobny do człowieka, bez względu na to, jak sprytny jest, może odpowiedzieć tylko na podstawie wcześniej napisanego tekstu, a także rozpowszechnia oficjalną linię KPCh.

Ren dołącza do kontrolowanego przez państwo People’s Daily w Chinach jako ich najnowszy pracownik i twierdzi, że ma umiejętności „tysięcy prezenterów wiadomości”.

W tym tygodniu została ujawniona jako gospodarz aplikacji People Daily, w której może odpowiadać na pytania dotyczące rządowej konferencji „Dwie sesje”.

Piękna i elegancko ubrana Ren rozpoczęła pierwszą transmisję słowami: „Cześć, nazywam się Ren Xiaorong. Jestem spikerem cyfrowym wykorzystującym sztuczną inteligencję, który właśnie dołączył do People’s Daily.

„Tysiące prezenterów wiadomości przekazało mi swoje umiejętności zawodowe. Przez 365 dni, 24 godziny będę relacjonował wiadomości przez cały rok, całą dobę, bez przerwy.”

Kontynuowała: „Czy to w serwisach informacyjnych, czy w studiu, zawsze mnie zobaczysz.

„Każda rozmowa i każdy twój komentarz sprawią, że będę mądrzejszy”.

Jego twórcy twierdzą, że istnieje, aby odpowiadać na pytania związane z edukacją, zdrowiem, mieszkalnictwem, zatrudnieniem i ochroną środowiska.

Jednak jej talenty zawodzą, gdy próbuje zadać konkretne pytania, ponieważ możesz wybierać tylko z listy gotowych tematów.

Oprócz tej wady, odpowiedzi prezenterów wiadomości sterowanych przez sztuczną inteligencję są ściśle powiązane z ideologiami KPCh.

Poprzez te wirtualne pytania i odpowiedzi Ren odpowiada na pytania dotyczące polityki rządu, jednocześnie ucząc użytkowników o propagandzie.

Chociaż Renowi brakuje prawdziwie interaktywnego elementu, chatbot odzwierciedla chiński zamiar promowania korzystania z wirtualnych idoli.

Podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie był wirtualny gospodarz i tłumacz języka migowego AI.

READ  Wietnam jest gotowy do walki na Morzu Południowochińskim, ponieważ okręty wojenne są rozmieszczone w tym obszarze

Ren dołączy do małego, ale rozwijającego się klubu prezenterów wiadomości AI, ponieważ chińskie serwisy informacyjne nadal eksperymentują z tą technologią.

Państwowa agencja informacyjna Xinhua uruchomiła pierwszego nadawcę AI w 2018 roku.

Było wiele pozytywnych reakcji na Ren w chińskiej sieci społecznościowej Weibo, która jest mocno ocenzurowana.

„Ta liczba brzmi całkiem nieźle! Technologia zmienia się z każdym dniem” – odpowiedział jeden z użytkowników.

„Gdyby nie syntetyczny dubbing, na pierwszy rzut oka nie można by stwierdzić, czy to hipotetyczna osoba. Czy prezenterzy wiadomości zostaną w przyszłości zastąpieni przez sztuczną inteligencję?” Inny pytany.

Pomimo monitoringu rządowego, niektóre relacje podają w wątpliwość punkt widzenia Rina.

Ktoś napisał: „Nigdy tak naprawdę tego nie rozumiałem. Czy brakuje talentów do transmisji, czy też nadawca AI jest w tym lepszy? Po co używać bota do nadawania wiadomości?”

Tymczasem na zablokowanym w Chinach Twitterze użytkownicy kpili z awatara.

Ta historia została pierwotnie opublikowana przez słońce Został on powielony za zgodą

Przeczytaj powiązane tematy:Chiny