Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chiny zakazały kobietom pokazywania bielizny — więc mężczyźni się zapełniają

Modele wspierają chiński przemysł bieliźniarski – nosząc staniki.

Chińskie firmy modowe transmitujące na żywo zastępują modelki damskiej bielizny modelami męskimi, ponieważ Chiny zakazały kobietom prezentowania bielizny w Internecie, nowy York Post wspomniany.

Firmy przedstawiające półnagie kobiety były w przeszłości zamykane z powodu naruszenia chińskiego prawa zabraniającego publikowania nieprzyzwoitych materiałów w Internecie i nie chcą stracić potencjalnych dochodów.

Filmy na żywo z wielu firm pokazują mężczyzn noszących różne stylizacje, w tym staniki push-up, obcisłe gorsety i koronkowe koszule nocne.

„Osobiście naprawdę nie mamy wyboru. Projekty nie mogą być zaprojektowane przez nasze koleżanki, więc wykorzystamy naszych kolegów do modelowania” – powiedział Jiupai News pan Xu, właściciel firmy transmitującej na żywo.

Szacuje się, że chińska scena zakupów na żywo będzie warta ponad 700 miliardów dolarów w 2023 roku, według Statista.

Według McKinsey branża generuje 10% przychodów z e-commerce w kraju.

W grudniu ubiegłego roku Xu ujawnił modelkę w seksownym jedwabnym szlafroku.

Podpis pod filmem brzmi: „Lekki i luksusowy buduar dla żony i dorosłych”, opublikowany na Douyin, chińskiej wersji TikTok.

Film zdobył ponad 2000 polubień, a wielu komentujących podzieliło się swoimi opiniami na temat tej decyzji.

Chcieli, aby modelka zdjęła coś więcej niż szlafrok, powiedział jeden z komentatorów: „Dlaczego nie skończysz zdejmować”, podczas gdy inny wspierający napisał: „Facet nosi to lepiej niż dziewczyna”.

Inny twierdził, że nowa luka korporacyjna odbiera szanse kobietom.

I powiedzieli: „Gdyby była modelką, transmisja na żywo byłaby zakazana co minutę i to nie jest tak, że nie zdarzyło się to wcześniej, a to wciąż pozbawia grupę kobiet możliwości pracy”.

Xu nie rozumie zamieszania wokół modelek, które rzekomo zajmują kobiece stanowiska.

„Wielu menedżerów transmisji na żywo to kobiety, więc czy kradną one również pracę mężczyznom?” Xu powiedział Geobay News.

READ  Tysiące afgańskich żołnierzy ucieka do Tadżykistanu po starciach z talibami

Nie wiadomo, jak długo ta luka będzie działać, ponieważ Chiny również rozprawiają się z „androgynicznymi” portretami mężczyzn w mediach.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w Poczta Nowego Jorku Reprodukowane za zgodą

Przeczytaj powiązane tematy:Chiny