Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chirurg dentystyczny celuje w przełomowe odkrycia stomatologiczne TikTok

Dentyści wydali ponure ostrzeżenie, aby nie próbowali „zhakować” modnego TikToka na zębach.

Dr Heath Fraser, wybitny chirurg stomatolog z Queensland, przekonywał, że twórcy sztuczek wybielania i prostowania zębów mogą narażać widzów na poważne ryzyko, promując szkodliwe metody leczenia.

Wśród najgorszych przestępców była kobieta, która sfilmowała zęby pilnikiem do paznokci i zachwalała tę taktykę jako tani sposób na uzyskanie prostego uśmiechu.

Ta dziwaczna metoda zgromadziła prawie milion wyświetleń i była powielana setki razy przez innych twórców treści, którzy byli przekonani, że nie wyrządzili żadnych długotrwałych szkód.

Komentarze pod oryginalnym postem wskazywały inaczej, a wielu widzów twierdzi, że zepsuli sobie zęby, próbując „zhakować” pilnik do paznokci.

Dr Fraser ujawnił, że osoby, którym podniesiono zęby, mogą przygotować się „do zabiegów inwazyjnych, takich jak wypełnienia, korony, licówki, a nawet leczenie kanałowe, aby rozwiązać problem erozji”.

Opisał piłowanie zębów jako „skrajnie nieodpowiedzialne” i wyjaśnił, że „po usunięciu szkliwa nie można go zregenerować”.

„Nawet jeśli jest wykonywany na fotelu dentystycznym przez specjalistę, pacjenci są narażeni na erozję szkliwa ich zębów” – powiedział.

I byłem świadkiem milionów innych problematycznych „hacków” TIK Tok Użytkownicy byli narażeni na ryzykowne metody wybielania zębów, które obejmują stosowanie domowych środków czyszczących jako złuszczających zęby.

Jeden film promował użycie Mr Clean Magic Eraser, który był reklamowany jako produkt do usuwania uporczywych plam ze ścian, mebli i podłóg.

Dr Fraser powiedział, że osoby, które używały go na zębach, miały poważne konsekwencje.

„Magiczne gumki ścierają poplamioną warstwę szkliwa o bardzo ściernej powierzchni i chociaż może to powodować, że zęby na początku wydają się bielsze w krótkim filmie TikTok, długoterminowe konsekwencje erozji szkliwa mogą prowadzić do przebarwień, wrażliwości i jaskrawości Rzadkie przypadki, pęknięte lub pęknięte zęby.

READ  Odwołania lotów i spodziewane opóźnienia w związku ze szczytem popytu na wakacje szkolne

Jeśli chodzi o komentarze do wirusowego wideo, pochodziły one od setek osób, które już próbowały włamać się lub zamierzały spróbować.

Po prostu to zrób. Jeden napisał, a drugi powiedział: „Ty też osiągnąłeś świetne wyniki”.

Pozytywne wyniki będą krótkotrwałe, powiedział dr Fraser, a ludzie, którzy chcą bielszych zębów, powinni szukać metod zatwierdzonych przez TGA lub skonsultować się ze swoim dentystą.

Inną niebezpieczną metodą jest nakładanie nadtlenku wodoru bezpośrednio na zęby, co według dr Frasera stanowi „nieodwracalne zagrożenie dla zdrowia zębów”.

„Używanie wysokich stężeń nadtlenku wodoru na zębach i dziąsłach stanowi nieodwracalne ryzyko dla zdrowia zębów i może prowadzić do nadwrażliwości zębów oraz podrażnienia dziąseł i ust” – powiedział.

„Podczas gdy wielu dentystów używa tego samego środka wybielającego, koncentracja i aplikacja są bezpieczniejsze, gdy są podawane przez profesjonalistę. Posiadanie bielszych zębów niekoniecznie oznacza zdrowe zęby.”

Inni użytkownicy TikTok zachwalali użycie surowego węgla drzewnego jako narzędzia do wybielania zębów, wykazując znaczne różnice w ich zdjęciach przed i po.

„Paradoksalnie, podczas gdy wstępne wyniki mogą ujawnić bielsze zęby, użycie silnie ściernych powierzchni na zębach spowoduje erozję szkliwa i odsłoni żółtą zębinę pod spodem, powodując, że będą one stale wydawać się bardziej żółte” – powiedział dr Fraser o przełomie.

„Węgiel drzewny jest niezwykle ścierną powierzchnią i na dłuższą metę może powodować żółty wygląd i wrażliwość”.

Zdesperowani użytkownicy swoich aparatów ortodontycznych podzielili się również tym, jak próbowali używać elastycznych gumek do włosów zamiast aparatów ortodontycznych.

Użytkownik TikTok mający 33,3 miliona obserwujących kupił zestaw szelek online i sam zmontował go w domu, aby nagrać film, który od tego czasu obejrzano prawie 10 milionów razy.

Dr Fraser potępił tę metodę i promował ją za pośrednictwem aplikacji jako bezpieczny i skuteczny sposób na tanie proste zęby.

READ  Hodowcy kwiatów w Kornwalii obawiają się, że 80% ich upraw zgnije na polach następnej wiosny

„Korzystanie z gumek może przesuwać zęby, ale nie w estetyczny sposób, jaki prawdopodobnie byś chciał. Cienkie i wąskie gumki, których użytkownicy używają w mediach społecznościowych, mogą przebić dziąsła, poważnie uszkadzając tkanki miękkie w jamie ustnej, co może ostatecznie doprowadzić do uszkodzenia Gross nieodwracalne, w tym wypadnięcie zęba z korzenia.

„Używanie substancji toksycznych i podejmowanie prób własnej ortodoncji może również prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak ciężkie zatrucie i utrata zębów”.