Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chris Dawson skazany za morderstwo swojej żony Lynette

Policja wznowiła śledztwo w tej sprawie trzy lata przed wyemitowaniem jego podcastu, ale zespół prawników Dawsona wykorzystywał go przy każdej okazji, by wspierać swoje interesy – najpierw próbując na stałe zatrzymać proces, a później dyskredytując świadków oskarżenia.

Rozmowy przewodowe przyłapały Thomasa na żartowaniu z mężczyzną, którego później wezwano jako świadka, którego może przedstawić w filmowej wersji podcastu. Pojawiło się nazwisko Hugh Jackman. Istniała realna możliwość, że zwracając uwagę na sprawę, Thomas zneutralizował dowody, które mogły doprowadzić do skazania.

Powody przyznania się sędziemu Ianowi Harrisonowi do winy, które przeczytał w ciągu prawie pięciu godzin, narastały jak fala i zaczęły przypływać i odpływać wraz z perspektywą, że Korona nie będzie miała wątpliwości, że Dawson zamordował jego żonę.

Harrison zauważył, że aby wydać wyrok skazujący, musiałby dowiedzieć się ponad wszelką wątpliwość, że Lynette zmarła i że jej śmierć była wynikiem świadomego, świadomego działania Dawsona z zamiarem zabicia. Nie było jednak ciała, było mnóstwo „faktów”, które były otwarte na interpretację, wspomnienia wyblakły, a świadkowie zginęli.

„Kwestia korony jest całkowicie poszlakowa” – powiedział Harrison.

Ładowanie

Rodzina Dawsonów skinęła głową. Jeden z kibiców pochylił się na kolanach.

Ale kiedy Harrison systematycznie dyskredytował wiele rzekomych obserwacji Lynette jako sfabrykowanych, fałszywych lub w inny sposób nieprzekonujących, morze cofnęło się, aby ujawnić brak dowodów na to, że wciąż żyje, a sprawa Crown pospiesznie wypełniła pustkę.

Kiedy Harrison przedstawił zeznania złożone przez byłego ucznia, któremu nadano pseudonim Court J.C., jeden ze zwolenników Dawsona wstał i wyszedł z pokoju z niesmakiem, z tuzinem twarzy pochylających się do przodu, by spojrzeć za siebie. Harrison uznał dowody JC za rozsądne pod każdym względem.

„Miałem wrażenie, że [JC] Czuła się tak, jakby w rzeczywistości została porwana w okolicznościach, nad którymi miała tylko ograniczoną kontrolę” – powiedział Harrison.

READ  Dlaczego Sally Rooney odmówiła izraelskiemu wydawcy przetłumaczenia jej powieści na hebrajski?

Odwiedził zeznania złożone przez przesłuchiwanych przez Thomasa świadków i uznał je za wiarygodne, z wyjątkiem jednej kobiety, która mogła pomylić to, co pamięta, z tym, co powiedział jej dziennikarz. Złamał słabości sprawy Korony i omówił wysoką przeszkodę, aby udowodnić, że Dawson spowodował jej śmierć.

Ale pod koniec czwartej godziny ponownie skupił się na wydarzeniach, które doprowadziły do ​​zniknięcia Lynette 8 stycznia 1982 roku, kiedy Dawson poczuł, że niedługo straci JC. Snuł im różne plany, by zamieszkać razem – szukając mieszkania w Manly, próbując sprzedać dom małżeński w Bayview i jeżdżąc z JC do Queensland – ale wszystkie się nie powiodły.

Następnie zrealizował swój ostateczny plan: zabić Lynette.

Kiedy Dawson został wprowadzony do celi we wtorek po południu, szwagierka Lynette, Merlin Sims, stała przed migającymi światłami dużej paczki medialnej i opowiadała, co Lynne może z tym wszystkim zrobić.

Brat Lynette Dawson Greg Sims i żona Merylene Sims rozmawiają z mediami po wyroku.przypisane mu:Kate Geraghty

„Lynn będzie bardzo upokorzona uwagą, jaką otrzymała” – powiedział Sims. „Nie szukała uwagi, była zabawną, kochającą osobą, która kochała swoją rodzinę, kochała swoje dzieci, ale nigdy się tego nie spodziewała”.

Powiadom nas z najświeższymi wiadomościami będzie wyślij mi powiadomienie Ważna wiadomość z ostatniej chwili, gdy to się stanie. przynieś to tutaj.