Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chris Hepkins: Nowozelandzka Partia Pracy popiera następcę ArdernaCNN

Nowozelandzka Partia Pracy jednogłośnie poparła ministra edukacji Chrisa Hipkinsa Zastąpić obecnego premiera Jacinda Ardern jako lider partii.

Hipkins był jedynym kandydatem na stanowisko lidera, więc jego poparcie w niedzielę było w dużej mierze formalnością.

Na konferencji prasowej w Wellington po decyzji, Hipkins powiedział: „Wcześniej dzisiaj posłowie Partii Pracy jednogłośnie poparli mnie jako swojego nowego przywódcę i następnego premiera Nowej Zelandii”.

Chciałbym wyrazić wdzięczność ustępującej premier, mojej drogiej przyjaciółce Jacindzie Ardern. Była jednym z wielkich premierów Nowej Zelandii, dodał Hipkins.

Ardern powiedziała, że ​​niespodziewanie zrezygnuje z najwyższego stanowiska w kraju Reklama W zeszły czwartek pod pretekstem wyczerpania.

Nie złożyła jeszcze formalnej rezygnacji ze stanowiska premiera na rzecz generalnego gubernatora Nowej Zelandii – krok niezbędny do sformalizowania decyzji.

Przemawiając na konferencji prasowej w czwartek, Ardern powiedziała, że ​​jej kadencja zakończy się 7 lutego, kiedy spodziewa się zaprzysiężenia nowego premiera Partii Pracy – choć „w zależności od procesu, który może nastąpić wcześniej”.

Hepkins powiedział, że spodziewa się złożenia przysięgi w środę.

Hipkins, zawodowy polityk, który wszedł do parlamentu w 2008 roku, stał się powszechnie znany, kierując nowozelandzkim departamentem epidemii jako minister ds. reagowania na Covid-19 w rządzie Ardern. Oprócz tego, że jest ministrem edukacji, jest także ministrem policji i służby publicznej oraz marszałkiem parlamentu.

Rozmawiając z dziennikarzami po zamknięciu nominacji w sobotę rano, Hipkins zobowiązał się przewodzić krajowi w „silny, stabilny i zjednoczony” sposób, ale ostrzegł, że czekają go wyzwania.

„Przyznaję, że w tej chwili przechodzimy przez pewne zawirowania gospodarcze i stamtąd musimy wypracować sobie drogę” – powiedział.

Hipkins powiedział także dziennikarzom, że jest „niesamowicie optymistycznie nastawiony do przyszłości Nowej Zelandii” i „naprawdę nie może się doczekać tej pracy. Czuję się pełen energii i podekscytowany”.

READ  Omikron lub przeziębienie: jak odróżnić objawy