Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wysoki urzędnik ds. zdrowia mówi, że 80 procent populacji zaraziło się tą chorobą

Wysoki urzędnik ds. zdrowia mówi, że 80 procent populacji zaraziło się tą chorobą

Chiny podały, że liczba zgonów związanych z koronawirusem osiągnęła 12 600 w tygodniu poprzedzającym święto Nowego Roku Księżycowego, podczas gdy najwyższy urzędnik ds.

Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom poinformowało w sobotnim oświadczeniu, że w okresie od 13 do 19 stycznia w szpitalach zmarło 12 658 osób. Tydzień temu kraj zgłosił 59 938 takich zgonów od 8 grudnia do 12 stycznia.

Ludzie na deptaku handlowym w Qianmen, Pekin, pierwszego dnia Księżycowego Nowego Roku.kredyt:AP

Dane pojawiają się po tym, jak Chiny znalazły się pod ostrzałem za radykalne zawężenie definicji śmierci COVID-19 i wstrzymanie codziennego zgłaszania liczby przypadków. Światowa Organizacja Zdrowia wezwała Pekin do opublikowania bardziej szczegółowych informacji na temat sytuacji COVID w kraju, ponieważ wirus szybko rozprzestrzenia się w Chinach po nagłym zniesieniu szerokich ograniczeń dotyczących COVID-zero.

Wydaje się, że Chiny próbują teraz rozwiać te obawy, zgłaszając zgony, które wykraczają poza wąską definicję, która obejmuje tylko zgony osób z niewydolnością oddechową.

Jednak liczby, które obecnie ujawniają Chiny, nadal dają tylko częściowy obraz, biorąc pod uwagę, że uwzględniają one tylko zgony w szpitalach i ignorują te, które mają miejsce w domach i placówkach opieki nad osobami starszymi. Rzeczywista liczba może być o setki tysięcy wyższa, biorąc pod uwagę zasięg epidemii i w porównaniu ze wskaźnikami śmiertelności w innych krajach.

Osobno główny epidemiolog Chin Wu Zunyou powiedział w weekendowym poście na Weibo, że 80 procent populacji zostało zarażonych obecną epidemią. Populacja Chin osiągnęła 1,41 miliarda na koniec 2022 roku, co wskazuje, że do tej pory wirusem zaraziło się ponad 1,1 miliarda ludzi.

Młody chłopak pozuje do pamiątkowego zdjęcia z roślinną dekoracją w kształcie królika podczas obchodów Nowego Roku Księżycowego w Pekinie.

Młody chłopak pozuje do zdjęcia z roślinną dekoracją w kształcie królika podczas obchodów Nowego Roku Księżycowego w Pekinie.kredyt:AP

Wu nie powiedział, w jaki sposób obliczono liczbę, biorąc pod uwagę, że masowe urządzenie testujące w kraju zostało zdemontowane.

READ  Osoba podszywająca się pod rodzinę Trumpa aresztowana na Twitterze pod zarzutem oszustwa

Podczas gdy podróże podczas świąt Księżycowego Nowego Roku mogą prowadzić do wzrostu liczby przypadków w niektórych obszarach, Wu powiedział, że istnieje „bardzo mała szansa” na powszechną infekcję lub kolejną ogólnokrajową epidemię w ciągu najbliższych dwóch do trzech miesięcy.