Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Chwila grozy: na meksykańskiej plaży piorun zabił turystę i sprzedawcę hamaków

Chwila grozy: na meksykańskiej plaży piorun zabił turystę i sprzedawcę hamaków

Dwie osoby zginęły po uderzeniu pioruna na meksykańskiej plaży.

Na nagraniu wideo pokazano przerażający moment, w którym piorun na plaży Maruata w stanie Michoacan uderzył w osobę, w wyniku czego upadł. Następnie piorun przeleciał przez piasek i uderzył kolejną osobę.

Słychać krzyki uciekających plażowiczów.

Wiadomo, że w piątek ludzie pakowali się po niebezpiecznej burzy, a szokujące wideo stało się popularne w mediach społecznościowych w tym tygodniu.

Jedna z ofiar nazywała się 33-letnia Elvia de Jesus i przebywała na wakacjach w stanie Guanajuato.

Według doniesień drugą ofiarą był Felix Andres, sprzedawca hamaków z sąsiedniego stanu.

Pani de Jesus podążała za mężem po tym, jak wyszła z wody, kiedy ją uderzyła. codzienna poczta Cytat ze strony władz lokalnych.

Zanim przybyło pogotowie, przeprowadził reanimację swojej żony, ale niestety stwierdzono jej zgon.

Według doniesień pan Andres zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń.

Playa Maruata, znana również jako plaża Maruata, jest uważana za jedną z najpiękniejszych plaż w Michoacán ze względu na turkusowe wody i złoty piasek.

W rzeczywistości są to trzy sąsiadujące ze sobą plaże położone pomiędzy górami i zatokami, słynące z snorkelingu i pływania.

Według amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom prawdopodobieństwo, że zostanie uderzony piorunem w danym roku, jest mniejsze niż jeden na milion, a tylko około 10 procent osób uderzonych piorunem umiera, często na zawał serca.

Bezpośrednie trafienie często kończy się śmiercią, ale piorun może spowodować inne obrażenia, uderzając w przedmiot dotykany przez ofiarę, odbijając przedmiot od ofiary lub uderzając w ziemię, a następnie przepuszczając prąd przez ziemię do ofiary.

Kiedy podczas burzy powietrze ładuje się elektrycznie, wyładowania energii w górę mogą również pochodzić od obiektów znajdujących się w pobliżu Ziemi.

Ludzie mogą odnieść obrażenia w wyniku uderzenia pioruna, na przykład pękniętej błony bębenkowej, upadku lub przerzucenia o coś.

READ  „Grubi mężczyźni z szalonymi włosami”: Trump znalazł bratnią duszę w Johnson, według książki | Donald Trump

CDC instruuje ludzi na zewnątrz podczas burzy, aby nigdy nie kładli się na ziemi, ponieważ prąd elektryczny wzdłuż powierzchni ziemi może być zabójczy w odległości większej niż 30 metrów.

Zawsze należy wchodzić i omijać drzewa.

W ostateczności usiądź w pozycji przypominającej piłkę. Ze złączonymi stopami przykucnij, pochyl głowę i zakryj uszy.