Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Stany Zjednoczone ostrzegają Organizację Narodów Zjednoczonych przed pozwoleniem Rosji na brutalne traktowanie Ukrainy

Stany Zjednoczone ostrzegają Organizację Narodów Zjednoczonych przed pozwoleniem Rosji na brutalne traktowanie Ukrainy

Joe Biden wydał złowieszcze ostrzeżenie dla krajów na całym świecie, twierdząc, że żaden kraj nie może czuć się „bezpieczny”, jeśli Rosji pozwolono „podzielić” Ukrainę.

Prezydent USA przemawiał pierwszego dnia posiedzeń Zgromadzenia Ogólnego ONZ, które będą kontynuowane przez następne dwa tygodnie w Nowym Jorku.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski jest także w Nowym Jorku i osobiście zwróci się do Organizacji Narodów Zjednoczonych. Ale prezydenta Rosji Władimira Putina nie ma w Stanach Zjednoczonych. Zostanie aresztowany, jeśli postawi stopę w kraju, gdyż wydano przeciwko niemu międzynarodowy nakaz aresztowania.

Powiedział delegatom z całego świata, że ​​świat „pogrążył się w cieniu wojny”, którą określił jako „nielegalną wojnę polegającą na inwazji bez prowokacji ze strony Rosji” na Ukrainę.

„Zdecydowanie wspieramy Ukrainę w jej wysiłkach na rzecz osiągnięcia dyplomatycznego rozwiązania, które zapewni sprawiedliwy i trwały pokój. Tylko Rosja, tylko Rosja, ponosi odpowiedzialność za tę wojnę. Tylko Rosja ma moc, aby natychmiast zakończyć tę wojnę” – powiedział Biden.

Sama Rosja stoi na drodze pokoju. Ponieważ ceną za pokój, jaką płaci Rosja, jest kapitulacja Ukrainy, ziemi Ukrainy i dzieci Ukrainy.

Prezydent USA powiedział, że Moskwa „wierzy, że świat się zmęczy i pozwoli mu brutalizować Ukrainę bez konsekwencji”.

Nikt nie będzie bezpieczny

Biden zauważył, że żadne państwo członkowskie ONZ nie czułoby się bezpiecznie, gdyby pozwolono na „podzielenie Ukrainy”.

Kontynuował: „Musimy dzisiaj przeciwstawić się tej rażącej agresji, a jutro odstraszyć innych potencjalnych agresorów”.

Dodał: „Dlatego Stany Zjednoczone wraz z naszymi sojusznikami i partnerami na całym świecie będą nadal wspierać odważnych obywateli Ukrainy, którzy bronią swojej suwerenności, integralności terytorialnej i wolności”.

W swoim długo oczekiwanym przemówieniu Biden potępił także decyzję Rosji o zawieszeniu jej udziału w traktacie o redukcji broni nuklearnej między obydwoma krajami, znanym jako Nowy START, będącym ostatnim pozostałym porozumieniem regulującym dwa największe arsenały nuklearne na świecie.

READ  Amerykańska nastolatka zginęła w wypadku samochodowym po tym, jak opublikowała na TikToku informację, że nigdy wcześniej w takim nie była

Stwierdził, że współpraca i partnerstwo są kluczem do stawienia czoła globalnym wyzwaniom i podstawą przywództwa w tych kwestiach.

„Po ponad 50 latach postępu w ramach Układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej Rosja zrywa wieloletnie porozumienia o kontroli zbrojeń, w tym ogłasza zawieszenie Układu Nowy START” – powiedział.

„Uważam to za nieodpowiedzialne i sprawia, że ​​cały świat jest mniej bezpieczny”.

Podkreślił, że Stany Zjednoczone zniszczyły w tym roku ostatnią amunicję chemiczną znajdującą się w jej zapasach w ramach wysiłków na rzecz uwolnienia świata od broni chemicznej.

– Z Agence France-Presse

Przeczytaj powiązane tematy:Joe Bidena