Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ciało królowej Elżbiety w Westminster; Anthony Albanese jedzie do Londynu; Xi Jinping i Władimir Putin spotkali się w Uzbekistanie; Julia Gillard opowiada o kontrowersji republikanów. Pociągi Sydney dla ciągłości przemysłowej; Ukąszenia inflacji w USA

Prezes Banku Rezerw Australii Philip Lowe zapewnił, że będzie więcej podwyżek stóp procentowych, ale wielkość i tempo tych podwyżek nie są stałe i będą reagowały na zmieniające się dane.

„RBA zrobi wszystko, co konieczne, aby upewnić się, że wysoka inflacja się nie utrzyma, a my jesteśmy zobowiązani do przywrócenia inflacji do docelowego przedziału 2-3 procent” – powiedział parlamentarnej komisji ekonomicznej.

Australijczycy zmagają się z otoczeniem gospodarczym, w którym stopy procentowe gwałtownie rosną.przypisane mu:Zdjęcie: Louie Davis

W pewnym momencie właściwe będzie spowolnienie tempa wzrostu stóp procentowych, a argument za tym staje się silniejszy wraz ze wzrostem poziomu stóp procentowych.

Jak powiedziałem wcześniej, o wielkości i czasie przyszłych podwyżek stóp procentowych będą decydować napływające dane oraz ocena Zarządu co do inflacji i oczekiwań rynku pracy.

Jednym ze źródeł niepewności, powiedział Lowe, są wydatki konsumentów. Zaufanie konsumentów jest niskie, a dochody do dyspozycji znajdują się pod presją rosnącej inflacji, gdy ceny mieszkań spadają. Jednak niektóre rodziny również czerpią korzyści z silnego rynku pracy, a wiele z nich nadal oszczędza w tempie wyższym niż przed pandemią.

Ładowanie

„W obliczu tych konkurujących czynników, ostatnie dane wskazują, że wydatki do tej pory pozostawały odporne” – powiedział.

„Jednak istnieje duża niepewność co do tego, jak te czynniki zrównoważą się w nadchodzących miesiącach i uważnie monitorujemy sytuację”.

Lowe dodał, że ważne byłoby również zapewnienie silniejszego wzrostu płac, który nie będzie napędzał inflacji.

Na kolejnym posiedzeniu na początku października szef RBA powiedział, że zarząd rozważy wzrost o 0,25 lub 0,5 punktu procentowego.

„Fakt, że już tak bardzo podnieśliśmy stopy procentowe, przemawia za mniejszymi podwyżkami w przyszłości. Jesteśmy teraz bliżej normalnego ustawienia, co oznacza, że ​​argumentacja za dużymi dostosowaniami i stopami procentowymi zmniejszyła się.”

READ  Rosyjska aktualizacja o Ukrainie: aresztowanie Wiktora Medwedczuka