Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Co oznacza bańka podróżnicza na wyspę Nowej Zelandii – Cook to Australia

Nowa Zelandia ogłosiła, że ​​za dwa tygodnie otworzy drugą bańkę podróżniczą, ponieważ wolna od kwarantanny podróż na Wyspy Cooka ma się rozpocząć 17 maja.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern ogłosiła w poniedziałek, że data rozpoczęcia bańki przypada w czasie, gdy jej kraj ma „silniejszą pozycję w zapobieganiu, wykrywaniu i zarządzaniu potencjalnym wybuchem COVID-19”.

„Zielona strefa podróży między Cooks a Nową Zelandią pozwoli rodzinom na ponowne połączenie się, wznowienie umów handlowych i ponowne rozpoczęcie turystyki w Cooks. Wszystko to zapewni ożywienie gospodarki Wyspy Cooka i pomoże krajowi wyjść z tego skutków COVID-19.

Władze turystyczne wyspy mają nadzieję na rozszerzenie bańki do Australii, ale kiedy cierpliwie czekamy na uruchomienie kolejnego korytarza, wszyscy patrzą na to, czy możemy wykorzystać aranżację nowozelandzką jako swego rodzaju bramę.

Związane z: Bańka turystyczna na Wyspach Cooka otworzy się w Nowej Zelandii 17 maja

Związane z: Luka w postaci bańki podróżniczej jest teraz zamknięta dla Australijczyków

Odpowiedź, jak zawsze w przypadku międzynarodowych podróży po świecie COVID, jest nieco skomplikowana.

Od 17 maja możesz podróżować między Nową Zelandią a Wyspami Cooka bez konieczności przechodzenia w kontrolowaną izolację lub samoizolację po przyjeździe. Nazywa się to podróżą bez kwarantanny.

Każdy mieszkaniec Nowej Zelandii może podróżować na Wyspy Cooka bez kwarantanny, o ile spełnia kryteria kwalifikacyjne i wymagania imigracyjne.

Wolne od kwarantanny podróże między Nową Zelandią a Wyspami Cooka Australia nie obejmują, co oznacza, że ​​musisz spędzić pełne 14 dni w Nowej Zelandii, zanim będziesz mógł kontynuować podróż na Wyspy Cooka lub Australię.

W oświadczeniu opublikowanym na news.com.au, nowozelandzkie służby celne stwierdziły, że standardy podróży na Wyspy Cooka mogą zrobić bańkę dla każdego Australijczyka, który ma nadzieję wkraść się na jedną z popularnych plaż na wyspie.

READ  Australijskie paszporty należą do najpotężniejszych na świecie. Więc gdzie może cię zabrać?

„To jest wewnętrzna sprawa Departamentu Imigracji i Ochrony Granic rządu australijskiego” – czytamy w oświadczeniu.

„Służba celna Nowej Zelandii nie ma żadnej roli ani uprawnień, aby zapobiegać dalszemu wyjazdowi obywateli Australii do zamorskich miejsc docelowych z Nowej Zelandii”.

Obecnie, gdyby Australijczyk chciał wykorzystać Nową Zelandię jako bramę do Wysp Cooka, musiałby spędzić w Nowej Zelandii 14 dni przed i po podróży na Wyspy Cooka.

Pomysł luki pojawił się, gdy rząd Morrisona musiał rozprawić się z Australijczykami, którzy mieli nadzieję wykorzystać Nową Zelandię jako bramę do reszty świata.

Australijczycy stoją teraz w obliczu groźby więzienia, jeśli wykorzystają Nową Zelandię jako tylne drzwi do odwiedzenia innych krajów, ponieważ premier i minister zdrowia Greg Hunt zwiększył odstraszanie, zmieniając przepisy dotyczące bezpieczeństwa biologicznego. Oznacza to, że każdy, kto wykorzystuje Nową Zelandię jako środek do podróżowania za granicę, będzie musiał przedstawić potwierdzenie, że wyjechał ze współczującego powodu lub potrzebuje pilnej pomocy medycznej niedostępnej w Australii lub Nowej Zelandii.

Rzecznik australijskich sił granicznych powiedział news.com.au w oświadczeniu, że podróże bez kwarantanny między Nową Zelandią a Wyspami Cooka „nie obejmują Australii”.

„Musisz spędzić pełne 14 dni w Nowej Zelandii, zanim będziesz mógł podróżować do Australii za darmo w kwarantannie” – powiedział rzecznik.

Obecnie Nowa Zelandia nie uniemożliwia obywatelom Australii opuszczania Nowej Zelandii i podróżowania za granicę. Każdy przybywający do Australii (poza tymi, którzy przebywają w Nowej Zelandii przez 14 dni) musi przejść kwarantannę.

„Jeśli obywatele Australii i stali mieszkańcy przemieszczają się przez Nową Zelandię do innego miejsca docelowego, muszą złożyć wniosek o zwolnienie z podróży za granicę”.

Rzecznik powiedział, że osoby podróżujące z Nowej Zelandii do innego międzynarodowego miejsca docelowego „powinny mieć świadomość, że powrót do Australii lub Nowej Zelandii może być trudny ze względu na obecne ograniczenia dotyczące liczby pasażerów i dostępności lotów”.

READ  Kobieta podająca się za Madeleine McCann przeprasza w dziwny sposób

„ Podróżni, którzy podróżują z Nowej Zelandii do innego międzynarodowego miejsca docelowego, a następnie chcą wrócić do Australii bez spędzania 14 dni w Nowej Zelandii podczas lotu powrotnego, będą musieli przedłożyć negatywny test COVID do 72 godzin przed wylotem, wprowadzić 14 -dniowa obowiązkowa kwarantanna w hotelu, na własny koszt, kiedy przybył do Australii i jest poddawany okresowym testom podczas obowiązkowej kwarantanny. „