Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Co za idiota”: Lionel Messi rozmawia o odcinku Pucharu Świata z holenderskim menadżerem Louisem van Gaalem

„Co za idiota”: Lionel Messi rozmawia o odcinku Pucharu Świata z holenderskim menadżerem Louisem van Gaalem

Lionel Messi przeżył falę emocji podczas Mistrzostw Świata FIFA. Jego działania i reakcje, zwłaszcza wobec holenderskiego trenera Louisa van Gaala, były przedmiotem wielu dyskusji.

Sezon Argentyny w Pucharze Świata rozpoczął się od szokującej porażki z Arabią Saudyjską. Zachwiało to zaufaniem zarówno fanów, jak i graczy. Jednak Messi poprowadził atak w ich renesansie. Najpierw strzelił gola przeciwko Meksykowi, a potem, mimo niecelnego rzutu karnego, przyczynił się do zwycięstwa nad Polską.

Szczególnie zacięty był mecz z Holandią. Przed meczem Van Gaal krytycznie skomentował styl gry Messiego i jego wkład w grę bez piłki. Wydawało się, że to wzmocniło występ Messiego, gdy ten strzelił gola i zdobył rzut karny, świętując zakrywając uszy rękami – gest, którego później przyznał, że żałował.

Wyznania Messiego pojawiły się w wywiadzie dla ESPN, gdzie opowiedział o swojej spontanicznej celebracji, zainspirowanej postacią z kreskówek „Topo Jegio”. W kreskówce jeden z graczy zakrywa uszy rękami w geście rzucania komuś wyzwania. Messi wyraził jednak natychmiastowy żal.

„Gdy tylko to zrobiłem, pomyślałem: co za idiota. Nadal mogliby ją powiązać. Takie rzeczy zwykle się zdarzają” – powiedział.

Droga do chwały

Na tym nie zakończyła się argentyńska podróż. W półfinale pokonali Chorwację po strzeleniu gola przez Messiego i asyście Juliána Alvareza. Finał przeciwko Francji był prawdziwym sprawdzianem odporności i umiejętności. Argentyna początkowo objęła prowadzenie po bramkach Messiego i Angela Di Marii. Ale francuski napastnik Kylian Mbappe miał inne plany. Jego bramki w końcówce zepchnęły mecz do dogrywki.

Messi ponownie trafił do siatki w dogrywce, ale Mbappe wyrównał, a mecz zakończył się rzutami karnymi. Bramkarz Emiliano Martinez okazał się bohaterem, wykonując kilka zdecydowanych interwencji i zapewniając Argentynie zwycięstwo.

Ważne powiadomienie!Livemint zajmuje pierwsze miejsca na listach przebojów jako najszybciej rozwijająca się witryna z wiadomościami 🌏 Kliknij tutaj wiedzieć więcej.

READ  Obawy, że Polska może wyjść z Unii Europejskiej po orzeczeniu sądu