Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Coles broni „nieodpowiedzialnego” posunięcia po plastikowym zobowiązaniu

Coles opowiadał się za opakowaniami z tworzyw sztucznych W swoich sklepach tego samego dnia zobowiązał się drastycznie zmniejszyć ilość odpadów z tworzyw sztucznych w nadchodzących latach.

Wtorek, Gigant supermarketu, wraz ze swoimi konkurentami Woolworths Aldi należy do grupy firm, które zobowiązały się do przestrzegania Karty tworzyw sztucznych, która zobowiązuje się do uczynienia wszystkich swoich tworzyw sztucznych nadającymi się do recyklingu, ponownego użycia lub kompostowania do 2025 roku.

I tylko Godziny po wiadomościach o pozytywnym kroku naprzód, Supermarket zareagował na skargę klienta dotyczącą pakowanych grillowanych warzyw.

Kupujący Kevin John Heller, emerytowany profesor w Australian National University College of Law, zauważył, że celem supermarketu jest odwrócenie tego, co zostało przyjęte w ramach umowy.

„Wygląda na to, że Coles robi wszystko, co w jego mocy, aby zniszczyć planetę” – napisał na Twitterze w zeszłym tygodniu.

Udostępnij zdjęcie wielu pudełek grillowanych i pieczonych warzyw w szczelnych plastikowych pojemnikach.

Dwa główne supermarkety w Australii od lat są krytykowane przez klientów za nadmierne używanie plastikuTam, gdzie wielu kwestionuje swoje zaangażowanie w zrównoważoną przyszłość.

Ale w odpowiedzi na skargę profesora Hellera, Coles jasno dał do zrozumienia, że ​​zobowiązuje się do ograniczenia ilości odpadów plastikowych i podaje przyczyny pakowania niektórych przedmiotów.

Coles zobowiązał się do zawarcia umowy z innymi firmami w celu znacznego zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych w nadchodzących latach. Źródło: AAP

Odpowiedź internetowa Colesa: „Dokładamy wszelkich starań, aby priorytetowo traktować sprzedaż hurtowych owoców i warzyw, aby maksymalnie zmniejszyć ilość opakowań”.

„Są jednak chwile, kiedy opakowanie jest wymagane, aby chronić świeżość produktu i zapewnić bezpieczeństwo żywności od pola do domu”.

W odpowiedzi Colesa stwierdzono, że takie opakowanie może zmniejszyć obicia, zgniecenie i suchość produktu, co oznacza mniej odpadów.

„Jeśli używane jest opakowanie, dążymy do uzyskania jak najlepszych wyników dla środowiska, stosując zrównoważone opcje, takie jak nadający się do recyklingu PET lub karton, który można w pełni poddać recyklingowi na linię krawężników, podczas gdy miękkie tworzywa sztuczne można poddać recyklingowi w pudełkach REDcycle we wszystkich supermarketach Coles. powiedział przedstawiciel.

READ  Shiba Inu utrzymuje swoją pozycję w obliczu załamania rynku, oczy o 64% wyższe

Organizacja charytatywna twierdzi, że recykling tworzyw sztucznych wymaga większej świadomości

Jednak tylko 18 procent z 1 miliona ton opakowań plastikowych sprzedanych w Australii zostało poddanych recyklingowi w latach 2018-2019, według danych opublikowanych przez Australian Packaging Charter Organisation.

Coles mówi, że w ramach Programu REDcycle w roku podatkowym 2020 zebrano w sklepie ponad 360 milionów artykułów z miękkiego plastiku, ale nie ma statystyk dotyczących ilości wykorzystanej w dostępnym sklepie, aby dowiedzieć się, jaki procent wszystkich zwracanych miękkich tworzyw sztucznych jest używany.

Po roku wielkiego zakazu jednorazowych toreb plastikowych w 2018 r. Jeffrey Binder, ekspert ds. Zmian zachowań i zrównoważonego rozwoju środowiskowego na Uniwersytecie w Melbourne, powiedział Yahoo News Australia. Możliwe, że klienci traktują teraz uciążliwe torby wielokrotnego użytku jako jednorazowe, co oznacza, że ​​nie ograniczono ilości odpadów z tworzyw sztucznych.

Według organizacji charytatywnej Clean Up, szacuje się, że 78 procent populacji Australii jest Nieświadomi, że mogą poddać recyklingowi swoje miękkie tworzywa sztuczne.

Porozmawiaj z przyjaciółmi i rodziną i pomóż rozpowszechniać informacje o tym, jakie to łatwe [to recycle soft plastics through REDcycle]Organizacja charytatywna powiedziała.

„ Więcej opakowań niż rzeczywista żywność ”

Dr Binder powiedział, że supermarkety są niezbędne, aby lepiej informować klientów o ich nawykach związanych z recyklingiem i o tym, jak mogą zmniejszyć swój ślad plastikowy.

„Jakie strategie dostarczają ludziom, aby ich zachowania mogły przekształcić się w coś bardziej przyjaznego dla środowiska?” pytanie.

W odpowiedzi na odpowiedź Colesa profesor Heller powiedział, że użycie plastiku pozostaje nadmierne.

„Nie wiem, czy konsumenci chcą cztery plasterki pieczonej dyni. Ale nawet gdyby tak zrobili, odpowiedzialna firma nie sprzedałaby im jej, gdyby nie można jej było zapakować w sposób przyjazny dla środowiska” – powiedział.

„Moje zdjęcia przedstawiają produkty, które zawierają więcej paczek niż rzeczywiste jedzenie”.

READ  Rynki na żywo, poniedziałek 26 lipca 2021 r.

We wtorek ogłaszam Udział Colesa w karcie plastikuDyrektor generalny Coles Commercial i Express Greg Davis powiedział, że supermarket ma ambicje stać się najbardziej zrównoważonym supermarketem w Australii.

Czy masz porady dotyczące historii? e-mail: [email protected]

Możesz również nas śledzić Serwis społecznościowy FacebookI Instagram I Świergot I pobierz aplikację Yahoo News z witryny Sklep z aplikacjami lub Aplikacje Google.