Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Companc Matildas zmierzy się z Francją w Melbourne przed #FIFAWWC

Companc Matildas zmierzy się z Francją w Melbourne przed #FIFAWWC

Piłka nożna Australia ogłosiła dzisiaj, że Companc Matildas będzie gościć Francję numer pięć na świecie, w „meczu serwisowym” na stadionie Marvel w Melbourne w piątek, 14 lipca 2023 r.

Mecz, który zostanie rozegrany w Dzień Bastylii, będzie ostatnim międzynarodowym meczem CommBank Matildas przed rozpoczęciem kampanii FIFA Women’s World Australia & New Zealand 2023™ przeciwko Republice Irlandii 20 lipca.

Po raz pierwszy od 22 lat zmierzą się z Australią Dlaczego niebieski na rodzimej ziemi.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy gościć kraj tak wysoko ceniony jak Francja na meczu pożegnalnym CommBank Matildas w lipcu” – powiedział James Johnson, dyrektor generalny Soccer Australia.

„Nasza strategia tworzenia CommBank Matildas koncentrowała się na graniu z większą liczbą drużyn z pierwszej dziesiątki rankingu, a ten mecz będzie oznaczał, że w ciągu ostatnich dwóch lat będziemy grać z dziewięcioma z dziesięciu najlepszych drużyn na świecie w okresie poprzedzającym Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet™.

„To fantastyczna okazja dla australijskich i wiktoriańskich fanów, aby wziąć udział w finale i w pełni poczuć atmosferę Mistrzostw Świata FIFA Kobiet, zanim turniej rozpocznie się za sześć dni. Aby móc oglądać naszą słynną reprezentację narodową w jednym z najbardziej kultowych obiektów sportowych miastach na świecie będzie naprawdę wyjątkową okazją, której nie można przegapić.

„Doceniamy ogromne wsparcie i partnerstwo zapewnione przez rząd Wiktorii za pośrednictwem firmy turystycznej i eventowej Visit Victoria, aby zapewnić mieszkańcom Wiktorii i naszym kibicom możliwość zobaczenia dwóch najlepszych kobiecych drużyn piłkarskich przed historycznym turniejem na australijskiej ziemi – podsumował Johnson.

Australijka Elise Kellund-Knight prowadzi drużynę w meczu przeciwko Francji na Stade Geoffroy Guichard, 5 października 2018 r. w Saint-Etienne we Francji.
Australijka Elise Kellund-Knight prowadzi drużynę w meczu przeciwko Francji na Stade Geoffroy Guichard, 5 października 2018 r. w Saint-Etienne we Francji.

Dla CommBank Matildas jest to również powrót na szczęśliwe tereny łowieckie po listopadowym zwycięstwie 4:0 nad srebrnym medalistą olimpijskim Szwecją na AAMI Park w Melbourne. Atmosfera i wsparcie ze strony wiktoriańskich fanów to jeden z głównych powodów, dla których trener Combank Matildas Tony Gustafsson z niecierpliwością wyczekiwał lipcowego spotkania.

„Mecz serwujący” z drużyną francuskiego kalibru w wyjątkowym mieście, takim jak Melbourne, to dla nas fantastyczna okazja, aby wcześnie zrozumieć znaczenie Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 – powiedział Gustafsson.

„Dynamiczny i genialny technicznie zespół na przestrzeni lat, Francja niezmiennie jest jednym z najlepszych krajów na świecie z niesamowitą jakością we wszystkich częściach swojej gry. Będzie to dla nas ostateczne wyzwanie kilka dni po meczu otwarcia Mistrzostwa Świata.

READ  Niezwykły post Hugh Jackmana kilka godzin po tym, jak „nieprzewidziane okoliczności” zmusiły go do wycofania się z meczu otwierającego sezon NFL w Las Vegas.

„Ten 'mecz serwujący’ jest niezbędnym ostatnim elementem naszych dwuletnich przygotowań do tego turnieju na własnym terenie. Gra z czołową drużyną i pretendentami do Pucharu Świata przed wielką, hałaśliwą publicznością w Melbourne nie tylko zapewni drużynie wysłanie będą pamiętać i być zainspirowani, ale da nam to ostateczny przedsmak tego, co jest możliwe. Spodziewaj się tego zaledwie kilka dni później w naszym meczu otwarcia z Republiką Irlandii” – podsumował Gustafsson.

Minister turystyki, sportu i ważnych wydarzeń stanu Wiktoria, Steve Dimopoulos, powiedział: „Wspieramy drużynę Matilda i jej aspirujących piłkarzy, zapewniając najnowocześniejsze obiekty wspierające kobiecą piłkę nożną w całej Wiktorii”.

„Matyldy” Prześlij swoje dopasowanie to kolejne wielkie wydarzenie w Melbourne, oferujące mieszkańcom Wiktorii możliwość oglądania elitarnego sportu na ich własnym podwórku”.

Australia i Francja spotkały się już siedem razy (3-1-3). Byłoby to pierwsze spotkanie obu krajów za panowania Gustafssona.

Wszystkie relacje, od pokazu przedmeczowego do zaplanowanego rozpoczęcia meczu o 19:30 AEST, będą transmitowane na kanałach 10 Bold, 10 Play i Paramount+.

Informacje o biletach CommBank Matildas vs Reprezentacja Francji kobiet

Marvel Stadium – piątek, 14 lipca

Bilety na mecz będą dostępne w przedsprzedaży dla posiadaczy Football Account w środę 15 marca 2023 r. od godziny 9:00, a ogólna kasa biletowa zostanie otwarta w piątek 17 marca 2023 r. od godziny 9:00.

Ceny biletów dla rodzin obejmują bilety w cenie co najmniej 45 USD dla posiadaczy kont piłkarskich lub 50 USD dla ogółu społeczeństwa dla rodziny składającej się z dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci. Pojedyncze bilety są dostępne już za 9 USD dla posiadaczy kont Junior Football.

Jeden dolar (plus podatek VAT) z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazany na rzecz CommBank ParaMatildas, srebrnej medalistki reprezentacji Australii kobiet CP kobiet w piłce nożnej z porażeniem mózgowym, nabytym uszkodzeniem mózgu lub objawami udaru mózgu. Informacje o biletach są dostępne na oficjalnej stronie internetowej CommBank Matildas pod adresem www.matildas.com.au.

READ  Gold Coast Titans vs Melbourne Storm, aktualizacje na żywo, wynik SuperCoach, wideo, transmisja na żywo, David Fifita, Ryan Papenhuyzen

Posiadacze kont piłkarskich mają dostęp do ekskluzywnego okna przedsprzedaży z 10% zniżką. Aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych wiadomości i przedsprzedaży, zarejestruj się Tutaj i włącz bilety priorytetowe na swoim koncie.

Companc Matildas przeciwko Francji
data: piątek, 14 lipca 2023 r
miejsce: Stadion Marvela
Startowy: 19:30 AEST
Nadawanie: Odważne 10, 10 Play i Paramount +
Przedsprzedaż konta piłkarskiego: 9:00 EDT w środę 15 marca 2023 r
ogólnodostępne na sprzedaż: 9:00 czasu wschodniego w piątek, 17 marca 2023 r
Bilety dostępne od godz www.ticketmaster.com.au

HARMONOGRAM COMMBANK MATILDAS 2023 (TERMINY ZALEŻĄ OD AEDT/AEST)

  • kwiecień 2023: do potwierdzenia (Europa)
  • 12 kwietnia 2023: Anglia — Company Matildas — Getic Community Stadium, Londyn (Anglia).
  • 14 lipca 2023: Company Matildas vs Francja – Marvel Stadium, Melbourne (Australia)
  • 20 lipca 2023: Company Matildas vs Republika Irlandii – Stadium Australia, Sydney (Australia).
  • 27 lipca 2023: Company Matildas vs Nigeria – Brisbane Stadium (Australia).
  • 31 lipca 2023: Kanada — Company Matildas — Melbourne Rectangular Stadium, Melbourne (Australia).