Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Companc Matildas zmierzy się z Francją w Melbourne przed #FIFAWWC

Piłka nożna Australia ogłosiła dzisiaj, że Companc Matildas będzie gościć Francję numer pięć na świecie, w „meczu serwisowym” na stadionie Marvel w Melbourne w piątek, 14 lipca 2023 r.

Mecz, który zostanie rozegrany w Dzień Bastylii, będzie ostatnim międzynarodowym meczem CommBank Matildas przed rozpoczęciem kampanii FIFA Women’s World Australia & New Zealand 2023™ przeciwko Republice Irlandii 20 lipca.

Po raz pierwszy od 22 lat zmierzą się z Australią Dlaczego niebieski na rodzimej ziemi.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy gościć kraj tak wysoko ceniony jak Francja na meczu pożegnalnym CommBank Matildas w lipcu” – powiedział James Johnson, dyrektor generalny Soccer Australia.

„Nasza strategia tworzenia CommBank Matildas koncentrowała się na graniu z większą liczbą drużyn z pierwszej dziesiątki rankingu, a ten mecz będzie oznaczał, że w ciągu ostatnich dwóch lat będziemy grać z dziewięcioma z dziesięciu najlepszych drużyn na świecie w okresie poprzedzającym Mistrzostwa Świata FIFA Kobiet™.

„To fantastyczna okazja dla australijskich i wiktoriańskich fanów, aby wziąć udział w finale i w pełni poczuć atmosferę Mistrzostw Świata FIFA Kobiet, zanim turniej rozpocznie się za sześć dni. Aby móc oglądać naszą słynną reprezentację narodową w jednym z najbardziej kultowych obiektów sportowych miastach na świecie będzie naprawdę wyjątkową okazją, której nie można przegapić.

„Doceniamy ogromne wsparcie i partnerstwo zapewnione przez rząd Wiktorii za pośrednictwem firmy turystycznej i eventowej Visit Victoria, aby zapewnić mieszkańcom Wiktorii i naszym kibicom możliwość zobaczenia dwóch najlepszych kobiecych drużyn piłkarskich przed historycznym turniejem na australijskiej ziemi – podsumował Johnson.

Australijka Elise Kellund-Knight prowadzi drużynę w meczu przeciwko Francji na Stade Geoffroy Guichard, 5 października 2018 r. w Saint-Etienne we Francji.
Australijka Elise Kellund-Knight prowadzi drużynę w meczu przeciwko Francji na Stade Geoffroy Guichard, 5 października 2018 r. w Saint-Etienne we Francji.

Dla CommBank Matildas jest to również powrót na szczęśliwe tereny łowieckie po listopadowym zwycięstwie 4:0 nad srebrnym medalistą olimpijskim Szwecją na AAMI Park w Melbourne. Atmosfera i wsparcie ze strony wiktoriańskich fanów to jeden z głównych powodów, dla których trener Combank Matildas Tony Gustafsson z niecierpliwością wyczekiwał lipcowego spotkania.

„Mecz serwujący” z drużyną francuskiego kalibru w wyjątkowym mieście, takim jak Melbourne, to dla nas fantastyczna okazja, aby wcześnie zrozumieć znaczenie Mistrzostw Świata FIFA Kobiet 2023 – powiedział Gustafsson.

„Dynamiczny i genialny technicznie zespół na przestrzeni lat, Francja niezmiennie jest jednym z najlepszych krajów na świecie z niesamowitą jakością we wszystkich częściach swojej gry. Będzie to dla nas ostateczne wyzwanie kilka dni po meczu otwarcia Mistrzostwa Świata.

READ  Struthers świętuje ostatni weteran wojny domowej | Wiadomości, sport, praca

„Ten 'mecz serwujący’ jest niezbędnym ostatnim elementem naszych dwuletnich przygotowań do tego turnieju na własnym terenie. Gra z czołową drużyną i pretendentami do Pucharu Świata przed wielką, hałaśliwą publicznością w Melbourne nie tylko zapewni drużynie wysłanie będą pamiętać i być zainspirowani, ale da nam to ostateczny przedsmak tego, co jest możliwe. Spodziewaj się tego zaledwie kilka dni później w naszym meczu otwarcia z Republiką Irlandii” – podsumował Gustafsson.

Minister turystyki, sportu i ważnych wydarzeń stanu Wiktoria, Steve Dimopoulos, powiedział: „Wspieramy drużynę Matilda i jej aspirujących piłkarzy, zapewniając najnowocześniejsze obiekty wspierające kobiecą piłkę nożną w całej Wiktorii”.

„Matyldy” Prześlij swoje dopasowanie to kolejne wielkie wydarzenie w Melbourne, oferujące mieszkańcom Wiktorii możliwość oglądania elitarnego sportu na ich własnym podwórku”.

Australia i Francja spotkały się już siedem razy (3-1-3). Byłoby to pierwsze spotkanie obu krajów za panowania Gustafssona.

Wszystkie relacje, od pokazu przedmeczowego do zaplanowanego rozpoczęcia meczu o 19:30 AEST, będą transmitowane na kanałach 10 Bold, 10 Play i Paramount+.

Informacje o biletach CommBank Matildas vs Reprezentacja Francji kobiet

Marvel Stadium – piątek, 14 lipca

Bilety na mecz będą dostępne w przedsprzedaży dla posiadaczy Football Account w środę 15 marca 2023 r. od godziny 9:00, a ogólna kasa biletowa zostanie otwarta w piątek 17 marca 2023 r. od godziny 9:00.

Ceny biletów dla rodzin obejmują bilety w cenie co najmniej 45 USD dla posiadaczy kont piłkarskich lub 50 USD dla ogółu społeczeństwa dla rodziny składającej się z dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci. Pojedyncze bilety są dostępne już za 9 USD dla posiadaczy kont Junior Football.

Jeden dolar (plus podatek VAT) z każdego sprzedanego biletu zostanie przekazany na rzecz CommBank ParaMatildas, srebrnej medalistki reprezentacji Australii kobiet CP kobiet w piłce nożnej z porażeniem mózgowym, nabytym uszkodzeniem mózgu lub objawami udaru mózgu. Informacje o biletach są dostępne na oficjalnej stronie internetowej CommBank Matildas pod adresem www.matildas.com.au.

READ  Australia vs RPA na MCG w ramach testu Boxing Day, wyniki, wyniki, bramki, szanse, jak oglądać

Posiadacze kont piłkarskich mają dostęp do ekskluzywnego okna przedsprzedaży z 10% zniżką. Aby uzyskać dostęp do ekskluzywnych wiadomości i przedsprzedaży, zarejestruj się Tutaj i włącz bilety priorytetowe na swoim koncie.

Companc Matildas przeciwko Francji
data: piątek, 14 lipca 2023 r
miejsce: Stadion Marvela
Startowy: 19:30 AEST
Nadawanie: Odważne 10, 10 Play i Paramount +
Przedsprzedaż konta piłkarskiego: 9:00 EDT w środę 15 marca 2023 r
ogólnodostępne na sprzedaż: 9:00 czasu wschodniego w piątek, 17 marca 2023 r
Bilety dostępne od godz www.ticketmaster.com.au

HARMONOGRAM COMMBANK MATILDAS 2023 (TERMINY ZALEŻĄ OD AEDT/AEST)

  • kwiecień 2023: do potwierdzenia (Europa)
  • 12 kwietnia 2023: Anglia — Company Matildas — Getic Community Stadium, Londyn (Anglia).
  • 14 lipca 2023: Company Matildas vs Francja – Marvel Stadium, Melbourne (Australia)
  • 20 lipca 2023: Company Matildas vs Republika Irlandii – Stadium Australia, Sydney (Australia).
  • 27 lipca 2023: Company Matildas vs Nigeria – Brisbane Stadium (Australia).
  • 31 lipca 2023: Kanada — Company Matildas — Melbourne Rectangular Stadium, Melbourne (Australia).