Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Coronavirus Australia na żywo: Victoria donosi o pięciu nowych domowych przypadkach Covid, podczas gdy Melbourne jest w pogotowiu z powodu tajemniczej infekcji w opiece nad osobami starszymi | Australia News

Od zakończenia pracy pracodawcy Victoria jest trzecim stanem, który wprowadził krótkotrwałą blokadę. Greater Brisbane było przedmiotem wniosków o pobyt w domu od 29 marca do 1 kwietnia, regiony metropolitalne Perth i Bell były objęte wnioskami o pobyt w domu od 24 do 27 kwietnia, a Victoria jest obecnie objęta wnioskami o pobyt w domu od 28 maja do 3 czerwca .

Zarówno w przypadku zamknięć w Queensland, jak i w Australii Zachodniej nie było wymagane dalsze wsparcie federalne. W przypadku Victorii rząd Morrisona zapewnił i nadal zapewnia bezprecedensowy poziom bezpośredniego wsparcia gospodarczego. Już w okresie Covid do rodzin i firm w Wiktorii wpłynęło ponad 45 miliardów dolarów, przy czym bardziej bezpośrednie federalne wsparcie ekonomiczne dla osoby, która wyjechała do Wiktorii, niż w jakimkolwiek innym stanie.

Wielkość bezpośredniego wsparcia gospodarczego dla rządu federalnego udzielonego Wiktorii jest około trzykrotnie większa niż udzielona przez rząd stanowy. Rząd federalny nadal zapewnia wsparcie rodzinom i firmom w stanie Wiktoria podczas tej pandemii.

Płatności za urlop na wypadek pandemii w wysokości 1500 $ są dostępne, podobnie jak zasiłki zdrowotne w nagłych wypadkach National Health. W przypadku przedsiębiorstw, które odnotowują straty, dostępny jest środek przenoszenia strat w celu zwiększenia przepływów pieniężnych pod koniec roku podatkowego.

Ekonomiczny wpływ wybuchu epidemii w Victorii nie jest trywialny, ale budżet nieco ponad dwa tygodnie temu przewidywał więcej epidemii. Nasze procedury budżetowe zostały odpowiednio skalibrowane, a budżet zapewnia dodatkowe 41 miliardów dolarów wsparcia gospodarczego związanego z Covid. Jeśli uda się uniknąć przedłużonej blokady i powstrzymać wybuch epidemii, krajowa gospodarka mogłaby kontynuować swoje silne ożywienie.

Rząd Morrisona będzie nadal współpracował z rządem wiktoriańskim I uważnie obserwuj sytuację.

READ  Chiński łazik Zhurong Mars w dobrym stanie, pokonuje ponad 500m