Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Głupie eksplozje elektromagnetyczne przed trzęsieniami ziemi

Przez długi czas sejsmolodzy myśleli o krótkich, lekkich anomaliach w podziemnych polach elektrycznych w ramach przygotowań do trzęsienia ziemi, a ułamek czasu występuje wtedy, gdy występuje większość miesiąca poprzedzającego trzęsienie ziemi. Kuszące jest obliczenie możliwości wykorzystania tych eksplozji elektromagnetycznych do przewidywania, kiedy nastąpi trzęsienie ziemi. Ostatnio jednak uzasadnienie tych dziwnych wybuchów nie jest jasne.

Teraz można wyjaśnić absurdalne eksplozje elektromagnetyczne

Nowe badania wskazują, że konieczność leży w gazach, które są uwięzione w tzw. Usterce zaworu i mogą tworzyć się przed uderzeniem trzęsienia ziemi. Te nieprzepuszczalne warstwy skały mogą ślizgać się po pęknięciu, skutecznie tworząc wlot, który blokuje ruch wód gruntowych. Gdy zawór awaryjny zostanie ostatecznie uszkodzony i ciśnienie spadnie, rozpuszczony w wodzie dwutlenek węgla lub metan jest przenoszony, wypełniając objętość i wciskając elementy dystansowe w uskok. Kiedy gaz jest emitowany, jest elektryzowany w podobny sposób, ponieważ elektrony są transportowane z pękniętych powierzchni, które oddziałują z cząsteczkami gazu i wytwarzają prąd, gdy poruszają się w górę.

„Wyniki utrzymały aktualną hipotezę roboczą, zgodnie z którą sprzężone oddziaływanie pękania skał przez gazy głębinowe podczas quasi-statycznego załamania się skał w rejonie ogniska uskoku może przyjąć ważną rolę w powstawaniu i współdzieleniu przed trzęsieniem ziemi. zjawisk elektromagnetycznych ”od naukowców w opublikowanym artykule. Korzystając ze zmodyfikowanej konfiguracji laboratoryjnej, alternatywny zespół musiał przetestować reakcje diorytu kwarcowego, gabro, bazaltu i drobnoziarnistych skał w symulacji gradientu sejsmicznego. Wykazali, że naelektryzowane prądy gazowe rzeczywiście mogą być związane ze spękaniem skał. Naukowcy odkryli, że ten rodzaj skały ma wpływ. Skały, w tym kamień, mają defekty sieci, które z upływem czasu uzyskują niesparowane elektrony w wyniku naturalnego promieniowania wznoszącego się spod powierzchni, co prowadzi do wzrostu prądu.

Ponadto wydaje się, że wpływ ma również rodzaj błędu. Badanie potwierdza wcześniejsze badania podobnych naukowców w dziedzinie sejsmologii elektromagnetycznej, które ilustrują, w jaki sposób transportowany dwutlenek węgla może zostać naelektryzowany w wyniku trzęsienia ziemi i wytworzyć pola magnetyczne. Różne spekulacje na temat eksplozji elektromagnetycznych obejmują możliwość, że prawdziwe skały staną się półprzewodnikami pod wystarczającym ciśnieniem i wysoką temperaturą, podczas gdy wielu ekspertów nie wierzy, że te dziwne eksplozje przewidują jakikolwiek kształt lub formę. Nawet prawdziwie przewidywalne trzęsienie ziemi spowodowane niezwykłą aktywnością elektromagnetyczną – działaniem, które ma miejsce w zaskakująco uporządkowanej kolejności na naszej planecie – jury pozostaje pozasądowe. Niemniej jednak, jeśli to myślenie zostanie zachowane dzięki przyszłym badaniom, może to dać nam sposób na zapewnienie codziennej obecności informacji o przyszłych trzęsieniach ziemi.

READ  Istnieje tajemnica, która dotyczy nawet 30% pacjentów z COVID. Oto, co wiemy do tej pory

„W świetle tego eksperymentu laboratoryjnego możliwe jest zidentyfikowanie znaku elektrycznego łączącego się z trzęsieniem ziemi poprzez obserwację napięcia / prądu uziemienia, który rozpoczął się w przewodniku, na przykład w stalowej rurze wodociągowej zakrytej pod ziemią” – zamknęli naukowcy. „Taka procedura przechodzi obecnie typowe testy terenowe”.