Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NASA śledzi „potencjalnie niebezpieczną” asteroidę w związku z przygotowaniami do „bliskiego kontaktu” z Ziemią w środę rano.

NASA śledzi potencjalnie niebezpieczną asteroidę, która w przyszłym miesiącu będzie miała „bliski kontakt” z Ziemią.

Oczekuje się, że asteroida, znana jako 2021 KT1, zbliży się do Ziemi 1 czerwca o godzinie 10.24 EST – czyli o 12.24 czasu EST 2 czerwca.

Według Newsweeka Skała kosmiczna ma średnicę od 150 do 320 m, co czyni ją większą niż Wieża Eiffla.

NASA podała, że ​​jego przybliżony rozmiar to 186 metrów, czyli nadal mniej więcej tyle samo co budynek.

Jego najbliższe zbliżenie do Ziemi będzie miało około 7,2 miliona kilometrów i jest klasyfikowane jako „bliskie” w kategoriach kosmicznych.

To umieszcza go na Asteroid Watch NASA, który „śledzi asteroidy i komety, które będą stosunkowo blisko Ziemi”.

Deska rozdzielcza wyświetla kolejne pięć podejść do Ziemi w odległości 4,6 miliona mil (7,5 miliona km lub 19,5-krotności odległości do Księżyca); NASA stwierdziła, że ​​każdy obiekt większy niż około 150 metrów, który może zbliżyć się do Ziemi w tej odległości, nazywany jest „potencjalnie niebezpiecznym obiektem”.

„Średnia odległość między Ziemią a Księżycem wynosi około 239 000 mil (385 000 kilometrów)”.

Asteroida 2021 nosi nazwę KT1. Przypisuj mu: janiecbros/Getty Images / iStockphoto

Chociaż została sklasyfikowana jako „potencjalnie niebezpieczna asteroida” – zgodnie z planem ma bezpiecznie minąć Ziemię.

KT1 2021 będzie podróżował z prędkością około 64000 km / h, czyli około 20 razy większą niż prędkość pocisku karabinu. Newsweek Raporty.

NASA opisuje asteroidę jako „małe, stosunkowo nieaktywne ciało skaliste krążące wokół Słońca”.

„Orbita asteroidy jest obliczana poprzez znalezienie eliptycznej ścieżki słońca, która pasuje do obserwacji dostępnych dla ciała” – powiedziała NASA.

Oznacza to, że obliczona ścieżka obiektu wokół Słońca jest dostosowywana tak, aby przewidywania, gdzie asteroida powinna pojawić się na niebie w kilku obserwowanych momentach, zgadzają się z pozycjami, w których obiekt był faktycznie widziany w tym samym czasie.

„W miarę jak coraz więcej obserwacji jest wykorzystywanych do ulepszania orbity obiektu, zyskujemy większą pewność co do naszej wiedzy o położeniu obiektu w przyszłości”.

READ  Ten dziwny, przerażający inteligentny szlam na nowo definiuje nasze rozumienie inteligencji