Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Covid-19 Australia: Coles, Woolworths, Kmart i Officeworks na liście witryn narażonych na wirusy w Sydney

Mieszkańcy Sydney są w stanie wysokiej gotowości po tym, jak w sobotni wieczór ujawniono wiele miejsc narażenia na Covid, a pobliski sklep z pizzą i biurowcem wymieniono jako miejsca kontaktu.

Nakaz pozostania w domu został również wydany w sobotni wieczór każdemu w NSW, który odwiedził 11 firm LGA w Queensland od 21 lipca.

Dotknięte obszary lokalne to: Brisbane City, Moreton Bay Regional Council, Gold Coast, Ipswich, Lockyer Valley Regional Council, Logan City, Noosashire Council, Redland City, Scenic Rim Regional Council, Somerset Regional Council i Sunshine Coast Regional Council.

Każdy w tym samym gospodarstwie domowym powinien również przestrzegać zasad pozostawania w domu i wychodzić z domu tylko z rozsądną wymówką.

Ludzie będą mogli opuścić swoje mieszkanie tylko pod rozsądną wymówką, taką jak zakupy, opieka medyczna, opieka, ćwiczenia na świeżym powietrzu z ukochaną osobą lub inną osobą, praca lub edukacja, jeśli nie możesz tego zrobić z domu.

Dodatkowe dotknięte obszary obejmują miejsca wzdłuż obszaru Canterbury w Bankstown, w tym supermarkety, apteki i piekarnie w trakcie epidemii Covid-19 w Sydney, która nadal pustoszy południowy zachód.

Firma NSW Health wydała ostrzeżenie o bliskim kontakcie dla klientów, którzy uczestniczyli w Mancini’s Original Woodfired Pizza w Belfield w dowolnym czasie między 18 lipca a 24 lipca, że ​​powinni oni zostać natychmiast przetestowani i izolować się przez 14 dni, niezależnie od wyniku negatywnego.

Każdy, kto odwiedził Officeworks na High Street w Penrith 26 lipca w godzinach od 12:00 do 17:00, uważany jest za osobę z bliskiego kontaktu

Te same zasady dotyczą kupujących w Penrith Officeworks na High Street, gdzie kupujący, którzy odwiedzili sklep w poniedziałek 26 lipca między 12:00 a 17:00, są teraz uważani za osoby bliskie.

Kilka innych lokalizacji na południowym zachodzie Sydney jest wymienionych jako nieformalne miejsca kontaktu, w tym Wattle Grove Coles, Rainbow Cakes Strathfield, Blacktown Kmart i Cincotta chemik w Campsie.

READ  Jak blokady NSW i Victoria Covid wpłyną na rynek nieruchomości w Australii?

Bankstown odnotował trzy przypadkowe strony kontaktowe w Woolworths w Centro Shopping Center 30 lipca, Priceline Pharmacy 28 lipca i Suhhtan Pizza Bakery 23 lipca.

Osoby, które we wspomnianych terminach odwiedziły zaatakowane miejsca, muszą przejść natychmiastowe badanie i izolację, aż do uzyskania wyniku negatywnego.

Ostrzeżenie pojawia się, gdy w ciągu nocy zarejestrowano 210 nowych lokalnych przypadków, w tym 21 zaraźliwych w obrębie społeczności, gdy znaczniki kontaktów starają się powstrzymać ostatnią epidemię śmiertelnego Covid-19.

Wzrost liczby nowych przypadków skłonił Gladys Berejiklian do ogłoszenia budowy całego stadionu, aby pomóc w zwiększeniu wskaźników szczepień w stanie, a 1000 policjantów i żołnierzy zostało wezwanych do egzekwowania trwającego ponad miesiąc zablokowania Sydney.

Kilka innych lokalizacji w południowo-zachodnim Sydney jest wymienionych jako nieoficjalne miejsca kontaktu, w tym Wattle Grove Coles, Rainbow Cakes Strathfield, Blacktown Kmart i Cincotta chemik w Campsie

Kilka innych lokalizacji w południowo-zachodnim Sydney jest wymienionych jako nieoficjalne miejsca kontaktu, w tym Wattle Grove Coles, Rainbow Cakes Strathfield, Blacktown Kmart i Cincotta chemik w Campsie

Najnowsze strony dotyczące ekspozycji na Covid w NSW

Każdy, kto uczestniczył w następujących miejscach w podanych godzinach, jest w bliskim kontakcie i musi przejść testy i izolację przez 14 dni, niezależnie od wyniku.

Belfield, Mancini’s Original Pizza Woodfire, 21 Burwood Street. Od niedzieli 18 lipca do soboty 24 lipca. Cały dzień.

Penrith, Officeworks, 273 High Street. Poniedziałek 26 lipca od 12:00 do 17:00.

Każdy, kto uczestniczył w następujących miejscach we wspomnianym czasie, jest nieoficjalnym kontaktem, który powinien zostać natychmiast przetestowany i odizolowany, aż do uzyskania negatywnego wyniku.

Fairfield, Codziennie w Fairfield, 109 Sackville Street. Czwartek 15 lipca od 16:00 do 16:10.

Wattle Grove, Coles, Village Way. Piątek, 23 lipca od 10.25 do 11.00

Bankstown, Sahtan Pizza Bakery, 226 Chapel Rd. Piątek, 23 lipca od 12.20 do 12.25

Strathfield, Tęczowe Ciasto, 2 Churchill Street. Sobota 24 lipca 10:00 – 11:00.

READ  Dom ze strefą zoomu z czasów COVID oszołomił Australijczyków

Blacktown, Kmart, 28 Patrick Street. Sobota, 24 lipca od 17:40 do 17:45.

Bankstown, apteka Priceline, 1 taras północny. Środa 28 lipca 12.45 do 13.05.

Campsie, Cincotta Chemist, 157-159 Beamish Street. Piątek, 30 lipca: 16.40-17.15.

Bankstown, centrum handlowe Woolworths, Bankstown Centro, Lady Cutler Street. Piątek 30 lipca od 8:00 do 9:10

Spośród 210 nowych, nabytych lokalnie przypadków COVID-19, aż 152 z nich mogło być aktywnych w społeczności podczas infekcji.

„Zdecydowanie większość” nowych przypadków nadal była diagnozowana w południowo-zachodnim i zachodnim Sydney, powiedział Hazzard dziennikarzom.

Minister zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa związane z obciążeniem Delta dla młodych ludzi, przy czym mniej niż dwie trzecie nowych przypadków (138) miało mniej niż 40 lat.

Powiedział, że młodsi ludzie również są zabierani do szpitala.

Spośród 53 osób przebywających na oddziale intensywnej terapii, sześć ma po dwadzieścia kilka lat, cztery po trzydziestce, jedna po czterdziestce, 18 po pięćdziesiątce, 14 po sześćdziesiątce, dziewięć po siedemdziesiątce i jedna po osiemdziesiątce .

Bankstown odnotował trzy przypadkowe strony kontaktowe w Woolworths w Centro Shopping Center 30 lipca, Priceline Pharmacy 28 lipca i Suhhtan Pizza Bakery 23 lipca

Bankstown odnotował trzy przypadkowe strony kontaktowe w Woolworths w Centro Shopping Center 30 lipca, Priceline Pharmacy 28 lipca i Suhhtan Pizza Bakery 23 lipca

Niepilny planowy zabieg chirurgiczny został odwołany, ale Hazard powiedział, że szereg procedur będzie zamiast tego wykonywanych przez prywatny system opieki zdrowotnej.

Większe Sydney i okolice są zablokowane co najmniej do 28 sierpnia, ponieważ władze starają się powstrzymać wybuch delty.

W sobotę sektor budowlany powrócił po przymusowej dwutygodniowej przerwie, z możliwością wznowienia prac na niezajętych terenach, pod warunkiem, że obowiązują plany bezpieczne dla COVID.

Ale sektor powiedział, że nie może odwołać 68 000 pracowników – czyli 42 procent siły roboczej – z ośmiu dzielnic samorządowych, które najbardziej ucierpiały w wyniku epidemii koronawirusa w mieście.

READ  Polska inwestuje „setki milionów złotych” w infrastrukturę gazową - Pierwsze Wiadomości

John Davies, dyrektor generalny Australijskiej Federacji Budowniczych, powiedział, że wiele placów budowy będzie miało trudności z ponownym otwarciem pod koniec dwutygodniowego przestoju przemysłowego, gdy ponad połowa pracowników będzie pracować w zamkniętych LGA.