Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Cristiano Ronaldo podpisuje kontrakt z Manchesterem United po opuszczeniu Juventusu

Cristiano Ronaldo zgodził się na fantastyczny powrót do Premier League, a jego postępy rozwijają się w ciągu kilku godzin.

Gwiazda futbolu Cristiano Ronaldo zakończył ekscytujący powrót do Premier League, pozyskując swój były klub, Manchester United.

36-letni Ronaldo reprezentował United w latach 2003-2009, zanim przeniósł się do Realu Madryt. Ostatnie trzy lata spędził we Włoszech z Juventusem.

Transfer portugalskiej gwiazdy został dziś szybko ujawniony, po tym jak Juventus potwierdził chęć odejścia. Manchester City, który był uważany za faworyta do podpisania go, wycofał się z wyścigu.

United dostrzegli swoją szansę i minęło.

– Nie sądziłem, że Cristiano opuści Juventus. Jeśli kiedykolwiek odejdzie z Juventusu, wie, że tu jesteśmy – powiedział dziennikarzom trener United Ole Gunnar Solskjaer na kilka godzin przed ogłoszeniem umowy.

„Wie, jak się z nim czujemy. Jest legendą tego klubu i jednym z największych graczy wszechczasów, jeśli mnie zapytasz. Zobaczmy więc, co się z nim stanie. „

W ciągu kilku godzin Ronaldo poleciał do stolicy Portugalii, Lizbony, gdzie United szybko zaplanowało badanie lekarskie.

Klub ogłosił, że wkrótce osiągnął porozumienie z Ronaldo.

„Manchester United z przyjemnością potwierdza, że ​​klub osiągnął porozumienie z Juventusem w sprawie transferu Cristiano Ronaldo, z zastrzeżeniem warunków osobistych, wizy i umowy medycznej” – czytamy w oświadczeniu.

Cristiano, pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki, do tej pory zdobył ponad 30 ważnych tytułów w swojej karierze, w tym pięć tytułów Ligi Mistrzów, cztery tytuły Klubowych Mistrzostw Świata, siedem tytułów w Anglii, Hiszpanii i Włoszech oraz mistrzostwo Europy.

W swoim pierwszym okresie z Manchesterem United strzelił 118 bramek w 292 meczach.

– Wszyscy w klubie nie mogą się doczekać powitania Cristiano z powrotem w Manchesterze.

Wygląda na to, że były menedżer Ronaldo w United, Sir Alex Ferguson, odegrał rolę w przekonaniu go do powrotu. według Wieczór w ManchesterzeFerguson skontaktował się z mężczyzną, który jako pierwszy szkolił go jako nastolatka w piątek.

READ  Podgląd: Polska vs Islandia - prognozy, wiadomości drużynowe, składy

Trener Juventusu Massimiliano Allegri tylko potwierdził, że Ronaldo opuści swój klub w piątek rano.

„Cristiano powiedział mi wczoraj, że nie zamierza kontynuować gry w Juventusie” – powiedział Allegri, twierdząc, że „wcale się nie zawiódł”.

„Te rzeczy przemijają. Sivory, Platini, Del Piero, Zidane, Buffon przeszli przez Juventus. Wielcy bohaterowie. To jest prawo życia.

„Juventus pozostaje najważniejszy. Minęły trzy lata, wniósł swój wkład, teraz odchodzi i życie toczy się dalej, jak zwykle.”

Allegri powiedział, że Ronaldo powiedział, że zostanie w Juventusie zaledwie kilka dni temu.

„Sytuacja się zmieniła” – powiedział – „i trzeba to zaakceptować”.

„Mówię dziś rano jego kolegom. Nic mnie nie dziwi. W piłce nożnej jest rynek i są potrzeby jednostek. „

Podobnie jak wiele innych dużych klubów, Juventus doświadczył znacznych trudności finansowych podczas pandemii koronawirusa i starał się obniżyć koszty wynagrodzeń. Pozbycie się 1,7 miliona dolarów pensji Ronaldo na pewno by pomogło.

Jest to sytuacja podobna do tej, która wydarzyła się w Barcelonie, gdzie problemy finansowe zmusiły rywala Ronaldo Lionel Messi przenosi się do Paris Saint-Germain.

Messi nie ukrywał swojego smutku po odejściu z Barcelony, jedynego klubu, jaki kiedykolwiek reprezentował na poziomie seniorskim w swojej 17-letniej karierze.

Jego kontrakt wygasł pod koniec czerwca, czyniąc go wolnym agentem. Oczekiwano, że ponownie podpisze kontrakt z Barceloną, ale klub ostatecznie doszedł do wniosku, że nie stać go na kontrakt z powodu „kwestii ekonomicznych i strukturalnych”.

– W wyniku tej sytuacji Messi nie pozostanie w Barcelonie. Obie strony głęboko żałują, że życzenia gracza i klubu nie zostaną spełnione.