Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Crushing It: Najnowocześniejsza technologia hodowli bydła

Crushing It: Najnowocześniejsza technologia hodowli bydła

Farmfest

Jakie były główne trendy w projektowaniu i funkcjach kruszarek do bydła w ciągu ostatniej dekady?

Kilku ekspertów podzieliło się swoimi opiniami z Beef Central we wtorek na FarmFest, a wysoko na liście znalazły się wydajność pracy, bezpieczeństwo, dobrostan zwierząt, gromadzenie danych i ulepszenia oszczędzające czas.

„Hydraulika i powietrze” brzmiała natychmiastowa odpowiedź Gary'ego StarkaWarwick Cattle Crush Co., Ltd. jest doświadczonym producentem kruszenia bydła Warwick Cattle Crush.

„To wymagało dużo ciężkiej pracy” – powiedział.

„W ciągu ostatnich trzech lat rzadko sprzedawałem kruszenie ręczne”.

Stark powiedział, że sprzedawał 40 kruszarek ręcznych miesięcznie, ale obecnie liczba ta wróciła do około 10, przy czym popyt dominował kruszarki napędzane hydraulicznie.

„Chodzi o pracę, bezpieczeństwo i czas. Zamiast czterech lub pięciu osób, dwie osoby mogą hodować tę samą ilość bydła w o połowę krótszym czasie”.

Zademonstrował także lekkie dotknięcie wymagane przy obsłudze bydła i cieląt przy użyciu jednostek o napędzie hydraulicznym, w tym przypadku Warwick Cattle Crush – obejrzyj wideo:

Bezpieczeństwo to kolejny ważny obszar poprawy.

Barba Wilkinsona W miarę jak coraz więcej klientów prowadzi dla nich swoje dzieci, wzrosło zapotrzebowanie na prowadnice dla personelu, które oddzielają ludzi od zwierząt gospodarskich, oraz na zakrzywione podwórza z zamkami zapadkowymi, które zapobiegają zamykaniu się bramy na wózkach, twierdzi Brazzen Rural Products.

Barb Wilkinson, Brazzen Rural Products, Kilcoy: „Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Gdybym postawiła na swoim, każdy miałby arenę mocy” (po lewej, zbliżenie zamka zapadkowego po prawej).”

Kolejną różnicą w innowacjach zwiększających bezpieczeństwo i redukujących stres jest pojawienie się nowej generacji trwałych podłóg gumowych, które są w stanie wytrzymać duży ruch, co skutkuje poprawą higieny, większym komfortem dla zwierząt gospodarskich oraz większym bezpieczeństwem zarówno dla zwierząt gospodarskich, jak i pracowników.

READ  Reddit dodaje widżet komentarzy wyszukiwania, aby poprawić wyniki dla użytkowników

Johna Cullena Firma Dalby Rural Supply stwierdziła, że ​​w ostatnich latach podłogi gumowe „zmieniły zasady gry” w hodowli zwierząt.

„Bydło czuje się bardziej stabilne i spokojne, a gumowa podłoga zrobiła dużą różnicę” – powiedział.

Wielu producentów, z którymi rozmawiała firma Beef Central, oferuje również przenośne kruszarki do bydła w odpowiedzi na zapotrzebowanie producentów poszukujących elastyczności w obsłudze bydła w wielu lokalizacjach zamiast w jednym stałym miejscu.

Automatyzacja i gromadzenie danych idą w parze

Kolejnym ważnym trendem jest automatyzacja i gromadzenie danych, które działają synergicznie z operacjami kruszenia.

Wielu producentów FarmFest oferuje maszyny, które łączą się bezpośrednio z oprogramowaniem do zarządzania zwierzętami oraz czujnikami do obsługi bram i hederów.

System kruszenia Taurus firmy Te Pari był w pełni zautomatyzowany, co oznacza, że ​​operator mógł przeprowadzić operację kruszenia bez wkładania ręki na przycisk lub dźwignię – zamiast tego w oprogramowanie do zarządzania hodowlą wbudowano wstępnie ustawione wskazówki.

Firma Duane'a Radella Powiedział Beef Central, że proces kruszenia rozpoczął się w zakładach paszowych i dużych operacjach zaplecza, gdzie stale próbowano gromadzić dane, a większe firmy miały menedżerów i pracowników do opieki.

Oprócz bezpieczeństwa i gromadzenia danych, kolejną korzyścią, na którą producenci chcieli naciskać, było zmniejszenie zależności od siły roboczej.

Cipex 2000 wykorzystuje automatyczne przyciski do sterowania wszystkimi bramkami przed zwierzęciem przechodzącym przez ścisk oraz czujniki do zamykania bramek za nim.

Specjalizuje się w produktach opartych na Tamworth Rycerz Lachi Główną korzyścią jest mniejsze uzależnienie od siły roboczej – stwierdził.

„Można spojrzeć na taką konfigurację i pomyśleć, że jest przeznaczona do dużej operacji, ale tak naprawdę jest zaprojektowana do operacji, która chce zmniejszyć zależność od siły roboczej” – powiedział.

„Masz tam miejsce tylko dla dwóch osób, prawdopodobnie producenta i weterynarza, i robi się tłoczno”.

READ  Najlepsze darmowe gry Fallouta w Epic Games Store już dziś

Wydaje się, że firmy mają okresy pod kontrolą

Dostawa kruszarek do bydła i innego sprzętu do przeładunku była problemem w ostatniej dekadzie, szczególnie w okresie Covid-19, kiedy dostęp do surowców i inne ograniczenia powodowały problemy.

Większość producentów stoczni Beef Central zapytanych o terminy dostaw stwierdziła, że ​​w przypadku zamówienia z FarmFest potrzeba od jednego do dwóch miesięcy, aby zasmakować w stoczniach.

Większość z nich stwierdziła, że ​​ma własne firmy produkcyjne i dostawy stali nie stanowią problemu.