Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Złośliwy kod rzekomo włamał się na konta TikTok CNN i Paris Hilton

Złośliwy kod rzekomo włamał się na konta TikTok CNN i Paris Hilton

Nowa luka w zabezpieczeniach pojawia się w TikToku i doprowadziła już do włamania się na oficjalne konta Paris Hilton, CNN i innych. . Jest on publikowany za pośrednictwem bezpośrednich wiadomości i nie wymaga pobierania, klikania ani żadnej formy odpowiedzi innej niż otwarcie czatu. Obecnie nie jest jasne, ile kont zostało dotkniętych.

Jeszcze dziwniejsze? Zhakowane konta tak naprawdę nic nie dają. Poinformowało o tym źródło w TikToku Forbesa Na tych kontach „wygląda na to, że nie publikują treści”. TikTok wydał oświadczenie krawędź, Mówi, że to on „Świadomy potencjalnego exploita atakującego wiele kont marek i gwiazd”. Gigant mediów społecznościowych współpracuje „bezpośrednio z posiadaczami kont, których to dotyczy, aby przywrócić dostęp”.

Semafor Wspomniałem o tym niedawno Co zmusiło sieć do wyłączenia konta. Nie jest jasne, czy jest to ten sam hack, który nadal infekuje inne duże konta. Organizacja informacyjna stwierdziła, że ​​„współpracuje z TikTokiem na zapleczu, aby podjąć dodatkowe środki bezpieczeństwa”.

– twierdzą pracownicy CNN Semafor Podmiot informacyjny „poluzował” swoje praktyki w zakresie bezpieczeństwa cyfrowego, a jeden z pracowników zauważył, że kilkudziesięciu współpracowników uzyskało dostęp do oficjalnego konta TikTok. Jednak inne źródło w sieci wskazało, że włamanie nie było wynikiem uzyskania dostępu po stronie CNN. To wszystko, co w tej chwili wiemy. Będziemy aktualizować ten post, gdy pojawi się więcej wiadomości.

Oczywiście nie jest to pierwszy poważny hack TikToka. Już w 2023 roku firma potwierdziła istnienie około 700 000 kont w Turcji Ze względu na niepewne kanały SMS powiązane z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Naukowcy z Microsoftu Co pozwoliło hakerom ominąć konta jednym kliknięciem. Później w tym samym roku rzekomo doszło do rzekomego naruszenia bezpieczeństwa .