Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Część słońca wschodzi, co zaskakuje naukowców

Część słońca wschodzi, co zaskakuje naukowców

Nie chcemy nikogo niepokoić, ale słońce zaszło.

Część Słońca opuściła powierzchnię i zaczęła krążyć wokół szczytu gwiazdy, jakby był gigantycznym wirem polarnym, i nie jest do końca jasne, dlaczego tak się stało.

Obserwacja ta była możliwa dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Jamesa Webba i nic dziwnego, że wzbudziła zainteresowanie naukowców na całym świecie.

Tamitha Skov jest fizykiem zajmującym się pogodą kosmiczną, która regularnie publikuje aktualizacje w mediach społecznościowych i wydawała się bardzo podekscytowana najnowszymi osiągnięciami.

„Mówmy o wirze polarnym! Materia z północnego zgrubienia oddzieliła się od głównych włókien i obecnie rozprzestrzenia się w potężny wir polarny wokół północnego bieguna naszej gwiazdy” – napisała.

„Nie można przecenić konsekwencji dla zrozumienia dynamiki atmosfery Słońca powyżej 55 stopni!”

Protuberancje słoneczne składają się z wodoru i helu, które powstają w służbie Słońca i uwalniają plazmę.

Chociaż nie ma jasności co do przyczyny tego zjawiska, możliwe jest, że jest ono związane z odwróceniem pola magnetycznego Słońca, a także z faktem, że wiadomo, że wydarzy się coś przewidywalnego, gdy Słońce osiągnie 55 stopni szerokości geograficznej co 11 lat słonecznych . zakręt.

„W każdym cyklu słonecznym tworzy się na 55 stopniach szerokości geograficznej i zaczyna maszerować w kierunku biegunów słonecznych” – powiedział Space.com heliofizyk Scott McIntosh, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań Atmosferycznych w Boulder w Kolorado.

„To bardzo dziwne. Rodzi się poważne pytanie: dlaczego? Dlaczego porusza się w kierunku bieguna tylko raz, a następnie znika, a następnie w magiczny sposób powraca trzy lub cztery lata później dokładnie w tym samym obszarze?”

READ  Hubble określa masę izolowanej czarnej dziury wędrującej po naszej Drodze Mlecznej

Subskrypcja Aby uzyskać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn Indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100.