Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Część słońca wschodzi, co zaskakuje naukowców

Część słońca wschodzi, co zaskakuje naukowców

Nie chcemy nikogo niepokoić, ale słońce zaszło.

Część Słońca opuściła powierzchnię i zaczęła krążyć wokół szczytu gwiazdy, jakby był gigantycznym wirem polarnym, i nie jest do końca jasne, dlaczego tak się stało.

Obserwacja ta była możliwa dzięki Kosmicznemu Teleskopowi Jamesa Webba i nic dziwnego, że wzbudziła zainteresowanie naukowców na całym świecie.

Tamitha Skov jest fizykiem zajmującym się pogodą kosmiczną, która regularnie publikuje aktualizacje w mediach społecznościowych i wydawała się bardzo podekscytowana najnowszymi osiągnięciami.

„Mówmy o wirze polarnym! Materia z północnego zgrubienia oddzieliła się od głównych włókien i obecnie rozprzestrzenia się w potężny wir polarny wokół północnego bieguna naszej gwiazdy” – napisała.

„Nie można przecenić konsekwencji dla zrozumienia dynamiki atmosfery Słońca powyżej 55 stopni!”

Protuberancje słoneczne składają się z wodoru i helu, które powstają w służbie Słońca i uwalniają plazmę.

Chociaż nie ma jasności co do przyczyny tego zjawiska, możliwe jest, że jest ono związane z odwróceniem pola magnetycznego Słońca, a także z faktem, że wiadomo, że wydarzy się coś przewidywalnego, gdy Słońce osiągnie 55 stopni szerokości geograficznej co 11 lat słonecznych . zakręt.

„W każdym cyklu słonecznym tworzy się na 55 stopniach szerokości geograficznej i zaczyna maszerować w kierunku biegunów słonecznych” – powiedział Space.com heliofizyk Scott McIntosh, zastępca dyrektora Narodowego Centrum Badań Atmosferycznych w Boulder w Kolorado.

„To bardzo dziwne. Rodzi się poważne pytanie: dlaczego? Dlaczego porusza się w kierunku bieguna tylko raz, a następnie znika, a następnie w magiczny sposób powraca trzy lub cztery lata później dokładnie w tym samym obszarze?”

READ  Specyficzne dla gatunku zmiany transkrypcyjne podczas infekcji wirusem syncytium nabłonka oddechowego mogą prowadzić do rozwoju leczenia

Subskrypcja Aby uzyskać nasz bezpłatny cotygodniowy biuletyn Indy100

Podziel się swoją opinią w naszych demokratycznych wiadomościach. Kliknij ikonę głosowania za na górze strony, aby pomóc przenieść ten artykuł w górę rankingów indy100.