Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy Apple może uratować Vision Pro?

Czy Apple może uratować Vision Pro?

Kiedy na początku tego roku po raz pierwszy wziąłem w swoje ręce Apple Vision Pro, wydawało mi się to magiczne.

Podobał mi się zestaw słuchawkowy do obliczeń przestrzennych za 3500 dolarów, choć tak naprawdę nie mogłem zrozumieć, do czego służył. Przez tygodnie nosiłam go ze sobą wszędzie, znosząc osądzające (a może zazdrosne?) spojrzenia moich kolegów w biurze, nieznajomych w kawiarniach i współpasażerów samolotów. Używałem nawet Vision Pro na tylnym siedzeniu autonomicznego samochodu Waymo, co, jak sądzę, kwalifikuje mnie jako swego rodzaju „mistrza”. Nagroda San Francisco.

Ale nowość zanika i dziś prawie w ogóle nie korzystam z Vision Pro. Co kilka tygodni przypinam go do głowy, aby zająć się pisaniem lub obejrzeć film w łóżku, podczas gdy moja żona śpi. Inaczej po prostu leży na półce i zbiera kurz.

Apple nie ogłosił wyników sprzedaży, ale oszacowali analitycy Sugerować Urządzenie okazało się porażką, sprzedając mniej sztuk, niż oczekiwano. Media społecznościowe nie są już pełne filmów przedstawiających podekscytowanych „Vision Bros” noszących słuchawki w miejscach publicznych, jak miało to miejsce w kilka dni po premierze urządzenia. Niektórzy pierwsi użytkownicy Znów dostrzegli pozytywy Do zwrotu, lekko używane słuchawki On sprzedaje Za mniej niż 2500 dolarów w witrynach odsprzedaży.

Kiedy nieformalnie przeprowadziłem ankietę wśród innych znanych mi właścicieli Vision Pro — głównie dziennikarzy i pracowników technicznych — dowiedziałem się, że kilku z nich również korzystało z ich narzędzi.

„Nie dotykałam swojego od miesiąca” – napisała przyjaciółka. „Szkoda. Byłem zbyt optymistyczny”.

W poniedziałek na dorocznej konferencji programistów Apple ogłosił kilka nowych funkcji Vision Pro, w tym nową wersję systemu operacyjnego VisionOS, nowe sterowanie gestami i możliwość przekształcania starych zdjęć w „obrazy przestrzenne” 3D, które można przechwycić. Wyświetlane na urządzeniu. Apple poinformowało również, że wkrótce rozpocznie sprzedaż Vision Pro w takich krajach, jak Chiny, Japonia i Wielka Brytania.

Były to jednak skromne poprawki, a nie kompleksowe zmiany, na które liczyło wielu fanów Vision Pro. Apple prześcignął Vision Pro dzięki najnowszemu i najbardziej błyskotliwemu projektowi Apple — generatywnej sztucznej inteligencji, którą firma nazywa „Apple Intelligence” i która jest wbudowana w wiele jej produktów i usług, w tym w ulepszoną wersję Siri, która będzie dostępna na iPhone'ach. W tym roku.

READ  Użytkownicy iPhone'a, iPada i Maca nagle tracą dostęp do swoich urządzeń i wymagają zresetowania

To wystarczy, żeby zadać sobie pytanie: czy Apple porzuca urządzenie, które ma dopiero od miesięcy? Władze głosiły kazanie Jako przyszłość informatyki?

Prawdopodobnie nie posiadasz Vision Pro, więc nie będę Cię zanudzać pełną listą skarg na produkt ani powodami, dla których podejrzewam, że Apple traci nim zainteresowanie. Ale oto niektóre z jego najbardziej zauważalnych wad:

Pierwszym i najbardziej oczywistym jest koszt. Apple może uznać 3500 dolarów za uczciwą cenę za urządzenie pierwszej generacji. (Może nawet On jest Uczciwa cena, biorąc pod uwagę wszystkie drogie, wysokiej klasy komponenty.) Ale 3500 dolarów to po prostu więcej, niż zdecydowana większość konsumentów rozważyłaby wydanie na urządzenie demonstracyjne, które nie zastąpi ich smartfona lub laptopa, co nie znaczy, że tak się stanie nie zaspokajają potrzeb w ich życiu.

Same słuchawki mi nie przeszkadzają, chociaż jak zauważyło kilku recenzentów, są zbyt ciężkie, aby wygodnie je nosić przez dłuższy czas. (Najdłuższa sesja, jaką odbyłem z Vision Pro, trwała trzy godziny, po czym poczułem, że utknąłem.) Istnieje jednak wiele innych irytujących problemów ze sprzętem. Noszenie zewnętrznego akumulatora jest denerwujące, nie działa dobrze w ciemnych lub słabo oświetlonych pomieszczeniach i nie ma dobrego sposobu na wprowadzanie tekstu — więc jeśli chcesz używać Vision Pro do jakiejkolwiek pracy opartej na tekście, będę musiał użyć klawiatury Bluetooth.

W Vision Pro nadal brakuje kilku podstawowych funkcji. Nie można na nim wykonywać ani odbierać połączeń telefonicznych, tak jak użytkownicy iPhone'a na komputerach Mac i iPad. Vision Pro jest kompatybilny wyłącznie z gładzikiem Apple Magic Trackpad, a nie z myszami Bluetooth. A tryb gościa — sposób, w jaki pokazujesz Vision Pro znajomym, gdy proszą, aby sami go wypróbowali — to bałagan.

Jednak największym rozczarowaniem Vision Pro jest to, że dostępnych jest niewiele dobrych aplikacji. Kilka miesięcy po debiucie nadal nie ma natywnej aplikacji YouTube ani Netflix. Żadnego Spotify, żadnego Instagrama, żadnego DoorDash. (Nadal możesz korzystać z niektórych z tych usług w przeglądarce internetowej lub korzystać z nieoficjalnych aplikacji innych firm, ale jest to gorsze doświadczenie).

READ  Nowe słuchawki Anker Soundcore Liberty 3 Pro obsługują wysokiej jakości dźwięk LDAC

Brakuje niektórych z tych aplikacji ze względu na konflikty wewnętrzne między firmami. (Na przykład Google i Meta mają własne ambicje związane z rzeczywistością wirtualną i prawdopodobnie nie chcą wspierać produktu Apple, tworząc dla niego aplikacje). Istnieją jednak inne ambicje, które są równoznaczne z brakiem pewności siebie. Deweloperzy nie chcą tworzyć aplikacji na platformy, z których nikt nie korzysta, a ich niechęć – jak poinformowało w poniedziałek Apple, dla Vision Pro opracowano jedynie około 2000 aplikacji – wskazuje na chłodne przyjęcie urządzenia.

Apple również powoli aktualizuje swoją ofertę dla Vision Pro, na przykład serię „wciągających filmów” nakręconych specjalnymi kamerami 3D i udostępnionych za pośrednictwem Apple TV. Te filmy — wśród których znalazł się prehistoryczny film przyrodniczy oraz nagranie z sali ćwiczeń, na którym Alicia Keys i jej zespół wykonują piosenkę — miały na celu zaprezentowanie wysokiej rozdzielczości grafiki Vision Pro i jego funkcji „dźwięku przestrzennego”, które należą do najlepsze rzeczy, jakie możesz zrobić dzięki Vision Pro.

Ale Apple nie wypuściło nowych, wciągających filmów w regularnych odstępach czasu. A gdy się skończy, na Vision Pro będziesz oglądać głównie te same materiały 2D, które widzisz na telewizorze lub iPadzie. Od czasu do czasu fajnie jest skorzystać z Vision Pro i obejrzeć „Dune: Część druga” na ekranie wielkości boiska do koszykówki, ale w większości przypadków nie jest to warte zachodu.

Nadal uważam, że Vision Pro to świetny kawałek technologii. Każdy przyjaciel, który mnie wypróbował, był zachwycony i och, i ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh, miał-3AHHHHHHHHHHHHHH-Wd (hah-hahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh: : Ahhhhhhhhhhhhhhhhhh 100 mt 100 tys. 100 tys. 100 tys. 100R 150R 100R 15R 13R 13R 13R 13R 10R 10R 10R 10R 10R 11R 11R 11R 11R 11R 11R 11L 11L 11L 11L 12L 12L 13L 15L (Chociaż nikt nie poszedł i nie kupił własnego.) A jeśli Apple zadowala się utrzymaniem Vision Pro jako niszowego urządzenia rozrywkowego, to jest to jego przywilej.

Jeśli jednak Apple chce, aby Vision Pro przypadł do gustu masom, musi wprowadzić pewne zmiany. To powinno obniżyć cenę. (Tak, nawet jeśli oznacza to sprzedaż słuchawek ze stratą.) Powinno naprawić błędy, dopracować niedociągnięcia i udostępnić bardziej wciągającą zawartość. Jeszcze pilniejsze jest znalezienie i finansowanie potencjalnych zabójczych aplikacji — nowych gier, narzędzi zwiększających produktywność i rozwiązań rozrywkowych, które wykorzystują funkcje Vision Pro, a to może być wystarczającym powodem, aby ktoś je kupił.

READ  DDB Melbourne ogłasza nowego dyrektora generalnego

Szczerze mówiąc, Vision Pro jest wciąż nowy, a inne produkty Apple potrzebowały pokolenia lub dwóch, aby się zadomowić. (Apple Watch słynął z niepowodzeń, gdy pojawił się na rynku jako wysokiej klasy dodatek modowy, dopóki Apple nie odkrył, że śledzenie kondycji to zabójcza funkcja.) Firma wielokrotnie powtarzała, że ​​postrzega Vision Pro jako wczesne doświadczenie — „technologię jutra już dziś”, jak twierdzi Tak powiedział Tim Cook, dyrektor generalny Apple – Nie jest to w pełni uformowany produkt.

Obawiam się jednak, że Vision Pro wpadł do niebezpiecznego czyśćca. To nie jest najwspanialszy nowy projekt Apple, to wszystkie elementy sztucznej inteligencji, o które domaga się Wall Street i które ekscytują wielu użytkowników. Nie jest to jedna z dużych, ugruntowanych i zarabiających pieniędzy firm Apple, takich jak iPhone czy iPad, które ludzie będą kupować, nawet jeśli każda wersja będzie nieco lepsza od poprzedniej.

Aby w pełni wykorzystać swój potencjał, Vision Pro potrzebuje trochę więcej miłości i trochę więcej wizji. Apple potrzebuje lepszych odpowiedzi na podstawowe pytania, takie jak: Do czego to służy? W jaki sposób poprawi to moje życie lub sprawi, że będę bardziej produktywny niż inne rzeczy, które mogę kupić za 3500 dolarów? Co mogę z tym zrobić, czego nie da się zrobić na laptopie lub dużym telewizorze?

W przeciwnym razie Vision Pro może stać się przestarzały. Moi koledzy z Vision Bros i ja możemy wyglądać jak Otwory szkła Google Jest rok 2024 – odważne, ale ostatecznie głupie plemię kujonów, które postawiło na nową, futurystyczną technologię i przegrało.