Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rozwój sztucznej inteligencji Apple może ożywić sprzedaż iPhone'a, gdy klienci będą chcieli dokonać aktualizacji

Rozwój sztucznej inteligencji Apple może ożywić sprzedaż iPhone'a, gdy klienci będą chcieli dokonać aktualizacji

Poniedziałkowa konferencja programistów Apple dotyczyła czegoś więcej niż tylko wzbogacenia oprogramowania o najnowsze technologie sztucznej inteligencji, w tym ChatGPT.

Chodziło także o sprzedaż większej liczby iPhone'ów.

W obliczu niestabilnych wydatków konsumentów i ponownego pojawienia się konkurentów technologicznych Apple zaczął postrzegać sztuczną inteligencję jako sposób na ożywienie swojej lojalnej bazy ponad miliarda klientów i odwrócenie tendencji spadkowej sprzedaży swojego najlepiej sprzedającego się produktu.

Kilku analityków stwierdziło, że program, który do działania wymaga co najmniej iPhone'a 15 Pro lub Pro Max, może zachęcić do nowych zakupów. Niektórzy spodziewali się, że największy cykl aktualizacji nastąpi jesienią, odkąd Apple wypuściło iPhone’a 12 w 2020 roku, co przyciągnęło konsumentów częściowo dzięki łączności 5G.

„To, co dzisiaj zobaczyliśmy, było bardziej przekonujące niż wszystko, co widzieliśmy od tamtej pory” – powiedziała analityk Jill Loria z DA Davidson.

Akcje Apple wzrosły we wtorek na początku notowań o 3,3%, osiągając rekordowy poziom, po poniedziałkowym zamknięciu o prawie 2%.

Firma zademonstrowała to, co nazwała Apple Intelligence, swoje podejście do generatywnej sztucznej inteligencji, która może wyczarować tekst, obrazy i inne treści na żądanie.

Firma Apple pokazała, jak sztuczna inteligencja może tworzyć niestandardowe emotikony, kreskówki do wysyłania SMS-ów do znajomych lub zmiany, które sprawiają, że e-maile wyglądają bardziej profesjonalnie. Jego cyfrowy asystent Siri może zapytać użytkowników, czy chcą również pomocy ChatGPT.

Część analityków wyraziła sceptycyzm, przewidując, że konsumenci nie będą ścigać się do sklepów Apple, aby uzyskać więcej sztucznej inteligencji w swoich telefonach.

„Nowe i ulepszone urządzenia Apple wyposażone w Siri, które działają inteligentniej, mogą wystarczyć na tyle, aby powstrzymać część krwawiących ostatnio przychodów ze sprzętu, ale nie na tyle, aby stworzyć nową grupę obserwujących” – powiedział Dipanjan Chatterjee, analityk w Forresterze. .

READ  Przypinany panel LCD do konsoli Xbox Series S stanowi doskonałe rozwiązanie do przenośnych gier „EFTM ”.

„Jest oczywiste, że inwestorzy oczekują od Apple bardziej wszechstronnej i ambitnej strategii w zakresie sztucznej inteligencji” – dodał Tejas Desai z Global X. Po tej wiadomości akcje spółki spadły o 2%.

Aktualizacja do sztucznej inteligencji

Czy ci się to podoba, czy nie, nie każdy iPhone będzie miał funkcje AI Apple.

Firma stwierdziła, że ​​klienci smartfonów powinni przejść na iPhone'a 15 Pro lub Pro Max, którego sprzedaż Apple rozpoczęła we wrześniu 2023 roku. Sztuczna inteligencja, która została zaprojektowana tak, aby mogła przetwarzać dane konkretnie na urządzeniu użytkownika, opiera się na chipach znajdujących się w nowszych modelach Apple smartfony.

Zdaniem analityka Wedbush Securities, Dana Ivesa, stanowi to ogromną szansę. Szacuje się, że w ciągu czterech lat około 270 milionów iPhone'ów nie zostało zaktualizowanych.

„Szacujemy, że ponad 15% zainstalowanej bazy Apple przejdzie na iPhone’a 16, ponieważ Apple Intelligence to zabójcza aplikacja, na którą wielu czekało” – powiedział Ives.

Premiera iPhone'a 16 ma nastąpić jesienią tego roku.

Kolejną zaletą Apple jest łatwa w użyciu integracja z ChatGPT, powiedział Gene Munster, partner zarządzający w Deepwater Asset Management. „Usuwają ból związany ze stosowaniem sztucznej inteligencji” – powiedział.

Z najnowszego raportu rocznego firmy wynika, że ​​przychody iPhone'a za rok finansowy kończący się we wrześniu 2023 roku wyniosły 200,6 miliarda dolarów, w porównaniu z 205,5 miliarda dolarów w roku poprzednim.

Jednak sztuczna inteligencja to wciąż tylko część atrakcyjności Apple dla konsumentów. „Mogą przede wszystkim chcieć większego ekranu iPhone'a lub lepszego aparatu, ale aktualizacje sztucznej inteligencji przypadną do gustu wczesnym użytkownikom i umożliwią im podejmowanie działań w aplikacjach i między nimi” – powiedział Martin Yang z Oppenheimer & Co.

„Ta praktyczna część uczyni Apple bezpośrednim liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji dla konsumentów” – powiedział Yang.

READ  Modders Hack Elden Ring Demo, posyp trochę GTA San Andreas