Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy Dzień Pułaskiego jest świętem w Chicago? – NBC Chicago

W poniedziałek przypada Dzień Kazimierza Pułaskiego, święto obchodzone w całym Chicago ku czci Kazimierza Pułaskiego, urodzonego w Polsce oficera kawalerii, który zginął w wojnie o niepodległość. Według Biblioteki Publicznej w Chicago klasyfikacja rozpoczęła się w 1986 roku, kiedy ówczesny burmistrz Harold Washington wprowadził uchwałę ustanawiającą pierwszy poniedziałek marca Dniem Kazimierza Pułaskiego.

26 lutego 1986 roku Rada Miasta zatwierdziła desygnację, a pierwsze oficjalne obchody Dnia Pułaskiego w mieście odbyły się 2 marca 1986 roku.

Podczas ceremonii Waszyngton odniósł się w swoich uwagach do dużej polskiej populacji Chicago, mówiąc po części: „Dlatego honorujemy Kazimierza Pułaskiego”. – czytamy w poście z biblioteki. „Nie tylko za jego bohaterstwo w walce o wolność, której Polska nigdy nie mogła osiągnąć, ale za walkę o wolność, którą zdobyła Ameryka, a tym samym za utworzenie nowej ojczyzny dla narodu polskiego”.

W rezultacie Dzień Pułaskiego jest jednym z 13 świąt w mieście Chicago. Inne święta obchodzone przez miasto Chicago na początku roku to Nowy Rok, urodziny dr Martina Luthera Kinga Jr., urodziny Lincolna i urodziny Waszyngtona.

W poniedziałek urzędy miejskie, a także biblioteki miejskie pozostają zamknięte z powodu obchodów. I chociaż szkoły publiczne w Chicago i inne podmiejskie okręgi szkolne wcześniej obchodziły Dzień Pułaskiego, tak właśnie jest nie jest już uwzględniony Jest to jedno ze świąt, które obchodzą szkoły publiczne w Cincinnati, a szkoła pozostaje odosobniona.

Banki i Poczta Stanów Zjednoczonych również pozostały otwarte w poniedziałek.

READ  Companc Matildas zmierzy się z Francją w Melbourne przed #FIFAWWC