Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Czy naukowcy odkryli inną starożytną rasę ludzką w Chinach?

Czy naukowcy odkryli inną starożytną rasę ludzką w Chinach?

Naukowcy z Chin mogli odkryć zupełnie nową linię starożytnych ludzi po zbadaniu fragmentów kości dolnej szczęki, czaszki i kości nóg skamieniałych przodków człowieka sprzed co najmniej 300 000 lat.

Grupa paleontologów z Chińskiej Akademii Nauk, Uniwersytetu Xi’an Jiaotong, Uniwersytetu York, Uniwersytetu Chińskiej Akademii Nauk oraz Narodowego Centrum Badań nad Ewolucją Człowieka w badania Opublikowany w Dziennik ewolucji człowieka Skamieliny zostały wydobyte z miejsca w Hualongdong, regionie we wschodnich Chinach.

Obszar ten ujawnił obfitość skamieniałości homininów pochodzących z podobnego okresu. Badanie wykazało, że skamielina (dolna i częściowa czaszka) znaleziona przez paleontologów została sklasyfikowana jako HLD 6.

Po przeprowadzeniu zarówno analizy morfologicznej, jak i geometrycznej, naukowcy odkryli pewne wyróżniające cechy kości szczękowej, takie jak trójkątna dolna krawędź i wyjątkowa krzywizna.

Te dwie cechy występują również u współczesnych ludzi i innych gatunków homininów, takich jak neandertalczycy i denisowianie, w późnym środkowym plejstocenie.

Unikalne cechy kości szczęki wykazały podobieństwa zarówno do współczesnych ludzi, jak i hominidów z późnego środkowego plejstocenu. Warto zauważyć, że brakuje mu podbródka, co wskazuje na bliższy związek z archaicznym gatunkiem. Dodatkowe cechy przypominające hominidy ze środkowego plejstocenu doprowadziły naukowców do wniosku, że skamielina przypominała okaz wyprostowany mężczyzna.

Ta mozaika cech z różnych linii ludzkich doprowadziła naukowców do przekonania, że ​​okaz posiadał mieszankę cech zarówno starożytnych, jak i współczesnych ludzi.

Zostało to dodatkowo potwierdzone, gdy naukowcy zbadali czaszkę i odkryli, że kości twarzy bardziej przypominają kości współczesnych ludzi niż szczękę.

W miarę postępów w badaniach naukowcy wykluczyli możliwość, że skamielina należała do rodu Denisowian. To odkrycie wskazuje, że skamielina mogła należeć do innej linii wyraźnie różniącej się od denisowian i wyprostowany mężczyznaale bliżej Homo sapiens.

Badanie wskazuje zatem, że ten konkretny gatunek mógł uczestniczyć w bliskich ewolucyjnych związkach z hominidami od środkowego plejstocenu do późnego plejstocenu, co zaowocowało wspólnymi cechami.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie wysokiej jakości dziennikarstwa.

Wyczerpałeś limit bezpłatnych artykułów. Prosimy o wsparcie wysokiej jakości dziennikarstwa.

To Twój ostatni darmowy artykuł.