Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

NHS zapewnia trójwymiarowe skany serca w celu zdiagnozowania pacjentów w ciągu 20 minut | Zawał serca

Pacjenci cierpiący na zagrażającą życiu chorobę wieńcową serca będą leczeni pięć razy szybciej dzięki zastosowaniu obrazowania 3D NHS Umożliwia postawienie diagnozy w zaledwie 20 minut.

NHS England twierdzi, że rewolucyjna technologia może przekształcić zwykłą tomografię serca w obraz 3D, umożliwiając lekarzom szybkie zdiagnozowanie.

Dodała, że ​​około 100 000 osób będzie mogło korzystać z technologii HeartFlow w ciągu najbliższych trzech lat.

Pacjenci – którzy wcześniej musieli poddawać się długoterminowej angiografii szpitalnej – będą teraz obserwowani, diagnozowani i leczeni w pięciokrotnie szybszym tempie.

Po postawieniu diagnozy, leczenie obejmuje operację lub leczenie, a także założenie stentu. Pacjenci z mniej poważnymi schorzeniami mogą otrzymać porady dotyczące zdrowego stylu życia lub leki obniżające poziom cholesterolu.

Nowa technologia, wprowadzona w zeszłym miesiącu, jest częścią długoterminowego planu NHS mającego na celu zmniejszenie liczby zawałów serca i udarów mózgu o 150 000.

NHS England powiedział, że więcej osób tutaj będzie miało dostęp do technologii, która może uratować życie niż gdziekolwiek indziej w Europie, Stanach Zjednoczonych czy Japonii.

Matt Whitty, dyrektor ds. Innowacji i nauk przyrodniczych w NHS England, powiedział, że HeartFlow odniósł „ogromny sukces” w badaniach klinicznych i teraz pomoże „dziesiątkom tysięcy ludzi rocznie uzyskać szybką diagnozę, leczenie i ostatecznie uratować życie”.

Dyrektor medyczny National Health Service England Stephen Boyce powiedział: „Długoterminowy plan NHS ma na celu ograniczenie udarów, zawałów serca i innych głównych zabójców, a także zapewnienie pacjentom korzyści z najnowocześniejszych metod leczenia i technologii, a HeartFlow jest tylko najnowszym przykład tego.

„Szybko poprawiając tempo, w jakim diagnozujemy i leczymy osoby z chorobami serca, uratujemy tysiące istnień ludzkich i zapewniamy, że oprócz oferowania najbardziej udanego programu szczepień w historii służby zdrowia, NHS jest w stanie świadczyć rutynowe usługi szybciej niż przed pandemią ”.

Dr Derek Connolly, konsultant kardiolog interwencyjny z NHS Trust w Sandwell Hospital i West Birmingham, powiedział, że technologia ta miała „namacalny wpływ na nasze szpitale, poprawiając diagnostykę i leczenie głównej przyczyny śmierci”.

READ  Zapisy i tweety śledzą rozprzestrzenianie się chorób roślin

Powiedział: „Na każdych pięciu pacjentów, którzy są poddawani tomografii komputerowej serca i analizie przepływu serca, czterech pacjentów idzie do domu, wiedząc, że nie potrzebują niczego więcej”.

„Połowa z tych pacjentów będzie przyjmować tabletki cholesterolu, ponieważ mają wczesną chorobę, a druga połowa będzie miała prawidłowe tętnice wieńcowe”.

Profesor Sir Nilesh Samani, dyrektor medyczny w British Heart Foundation, z zadowoleniem przyjął szerszy dostęp do technologii.

Powiedział: „Będzie to korzystne dla pacjentów i NHS, ponieważ zapobiegnie niepotrzebnemu wprowadzaniu angiogramów i szybko dostarczy informacji, które pozwolą pacjentom na ustalenie najlepszego sposobu leczenia dla ich stanu”.

„Jest to szczególnie ważne w czasie, gdy mamy do czynienia z wyzwaniami powodowanymi przez Covid-19 w zapewnianiu standardowej opieki pacjentom z chorobami układu krążenia”.