Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wkrocz do świata pełnej fotografii retrogradacyjnej dzięki temu drukowanemu aparatowi 3D

Zdjęcie: Ruhacam

Aby zasubskrybować nasz codzienny biuletyn zawierający najnowsze wiadomości, funkcje i recenzje, przejdź do Tutaj. Aby zobaczyć ciągłe podsumowanie wszystkich naszych historii, śledź nas na Twitterze Tutaj. Lub możesz dodać go do zakładek Strona główna Gizmodo Australia Aby odwiedzić, kiedy potrzebujesz poprawki wiadomości.

Jeśli chodzi o projekty zrób to sam, zbudowanie użytecznej kamery ulicznej wydaje się dość zniechęcające. Jednakże RUHAcam, Nowy projekt Ping-Hsun „penk” Chen i Ruha Cheng, zdecydowanie wygląda na fajny weekendowy projekt dla ludzi, którzy chcą zbudować samodzielny aparat od podstaw.

W projekcie zastosowano Raspberry Pi Zero W podłączonego do akumulatora oraz modułu kamery. Mały ekran TFT działa jak wizjer, a wszystko mieści się w wydrukowanym w 3D pudełku. Istnieją nawet plany, abyś mógł zrobić własne skórzane etui do dziwnego, małego wskazywania i fotografowania – ale nie spodziewaj się najmniejszych szczegółów, takich jak autofokus i wykrywanie kurzu. Jest to w zasadzie elektroniczny odpowiednik majsterkowania Kamera filmowa Lomograpy.

Zdjęcie: RuhacamZdjęcie: Ruhacam

System wykorzystuje wysokiej jakości kamerę 10 MP Raspberry Pi, która kosztuje 50 USD (65 USD) online i może być podłączona do obiektywu z mocowaniem C i CS. Ten sam obiektyw kosztuje inny 50 $ (65 $) na Adafruit. Aby stworzyć RUHAcam, możesz po prostu wydrukować obudowę i złożyć części oraz dodać kilka ikon do Raspberry Pi, aby współdziałać z przyciskiem migawki, zapisując obraz na karcie SD. Powstałe w ten sposób obrazy, o ile strona internetowa Chena i Chenga jest jakimkolwiek dowodem, są bardzo ładne w futurystycznej cyberpunkowej odsłonie. Zobaczysz wiele artefaktów i chaosu, ale czego oczekujesz od aparatu wykonanego z części o wartości 120 USD (155 USD) i kilku lalek stopionego plastiku? Ostatecznie to się liczy.

Zdjęcie: RuhacamZdjęcie: Ruhacam

Więcej od Gizmodo Australia

READ  Zapomnijcie o nowym MacBooku Pro, Apple ma coś znacznie lepszego