Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Nowa Zelandia ostrzega przed kolejnymi ulewnymi deszczami na zalanej Wyspie Południowej |  Nowa Zelandia

Nowa Zelandia ostrzega przed kolejnymi ulewnymi deszczami na zalanej Wyspie Południowej | Nowa Zelandia

Nowa Zelandia utrzymała w niedzielę stan wyjątkowy w częściach dotkniętej powodzią Wyspy Południowej, ponieważ władze oceniły szkody na obszarze mocno dotkniętym czterodniowym ulewnym deszczem.

Zeszłotygodniowe deszcze w północnych i centralnych regionach zmusiły ponad 500 osób do opuszczenia swoich domów, przez co niektóre z nich nie nadawały się do zamieszkania.

miasto na wyspie południowej Nelson był najcięższym hitemJednak miasta na Wyspie Północnej zostały odcięte przez powodzie, które zalały drogi i domy.

Ale władze w okolicy Nelsona powiedziały, że nie było żadnych poważnych wypadków lotniczych ani nocnych ewakuacji.

„Pracujemy tak szybko, jak to możliwe, aby bezpiecznie sprowadzić ludzi do domu”, powiedzieli urzędnicy zarządzania kryzysowego, dodając, że przyjrzeli się około połowie uszkodzonych nieruchomości, ale szczegółowe inspekcje mogą zająć kilka dni, w zależności od pogody.

„Mamy duże zadanie, a poszukiwanie niestabilności terenu jest bardziej skomplikowane niż poszukiwanie powodzi”.

Podczas gdy ciężka pogoda ustąpiła, ostrzeżenia o ulewnych deszczach nadal istnieją dla West Tasman i Fiordland na Wyspie Południowej, powiedział meteorolog Metservis na swojej stronie internetowej.

Krajowi urzędnicy ds. sytuacji kryzysowych powiedzieli, że stan wyjątkowy trwa na obszarach Marlborough, West Coast i Nelson Tasman.

„Słuchaj lokalnych władz i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby się ewakuować” – powiedziała agencja na swojej stronie internetowej. „Jeśli czujesz się niebezpiecznie, powinieneś się ewakuować”.

W sobotę Sekretarz Zarządzania Kryzysowego Kieran McNulty podziękował ratownikom, ale dodał, że powrót do zdrowia będzie „długim i trudnym” procesem.

Dr Daniel Kingston, starszy wykładowca geografii na Uniwersytecie Otago, Powiedział, że zmiany klimatyczne prawdopodobnie odegrają pewną rolęWskazał na wysoką temperaturę powierzchni powietrza i morza.

„Gdy atmosfera się ociepla, może zatrzymywać więcej wilgoci, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia takich ulewnych deszczy”.