Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Daniel Ricciardo pokonuje Yuki Tsunodę, start i Lando Norrisa na pole position

Daniel Ricciardo pokonuje Yuki Tsunodę, start i Lando Norrisa na pole position

Lando Norris zdobył pole position w wyścigu sprinterskim podczas Grand Prix Chin po mokrej, dzikiej i absolutnie ekscytującej sesji kwalifikacyjnej w piątkowe popołudnie.

Ulewa, która spadła w odpowiednim momencie na tor Shanghai International Circuit w połowie sesji kwalifikacyjnej, spowodowała radykalną zmianę, ponieważ najlepsi kierowcy świata mają trudności z utrzymaniem swoich samochodów między białymi liniami.

Ostatecznie Norris z McLarena był najszybszy, wyprzedzając Lewisa Hamiltona z Mercedesa i Fernando Alonso z Aston Martin, a trzykrotny mistrz świata Max Verstappen był na tyle dobry, że zajął czwarte miejsce.

Tematy do dyskusji: Norris patrzy na pierwsze zwycięstwo po dziwacznej historii o usunięciu okrążenia; „Pozytywny dzień” dla powrotu do zdrowia Ricciardo

Każdy trening, sesja kwalifikacyjna i wyścig Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA 2024 na żywo w rozdzielczości 4K. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Wydawało się, że Hamilton zajmie pierwsze miejsce po tym, jak najszybszy czas Norrisa został usunięty z powodu przekroczenia limitów toru, zanim został on nagle przywrócony po jego śmierci.

„O mój Boże, co się dzieje” – powiedział Nico Rosberg w komentarzu dla Sky Sports.

Tymczasem David Croft określił tę sesję jako „prawdziwą zdradę”.

„To zdradliwe, (jak) Bambi na lodzie” – powiedział.

Lando Norris zajął pierwsze miejsce w wyścigu sprinterskim podczas Grand Prix Chin.Źródło: Getty Images

To była chaotyczna sesja, podczas której wielu kierowców opuściło tor, w tym Charles Leclerc z Ferrari, który wypadł z toru i uderzył w barierki.

Tymczasem Yuki Tsunoda został wyeliminowany z SQ1 z drugim najwolniejszym czasem w sesji, podczas gdy kolega z drużyny VCARB, Daniel Ricciardo, prowadził z czasem o pół sekundy szybszym.

„Właśnie to powinien zrobić, więc to dla niego wspaniała sesja” – Rosberg powiedział o Ricciardo.

Tsunoda nie był zadowolony z eliminacji i wyraził swój gniew przez radio zespołu.

READ  Zdjęcie Playoff, tabele, wyniki, wyniki, pożegnalny mecz Bena Roethlisbergera z Pittsburgh Steelers, wywiad po meczu, wideo Antonio Brown, Jamar Chase, kontuzja Joe Burrowa

„Nie było żadnego narzekania” – powiedział Honesty.

Ricciardo w dalszym ciągu kwalifikował się na 14. najszybszym miejscu, pięć miejsc za Tsunodą, po tym jak w SQ2 zaczął padać deszcz, który uniemożliwił mu przejście do drugiej rundy.

Australijczyk nie był jednak w nastroju do świętowania, twierdząc, że to tylko mały krok we właściwym kierunku.

„To jeden z tych dni, kiedy wynik P14 nie jest oczywistym powodem do ekscytacji, ale osobiście uważam, że był to znacznie lepszy dzień, ponieważ dzisiejszego ranka rozpoczęliśmy mocno i znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce (w praktyce)” – powiedział. powiedział.

„Uczucie na torze było zdecydowanie lepsze, więc było to dla mnie zachętą… to był pozytywny dzień”.

Ogromny tłum wydał z siebie ogromny ryk, gdy bohater z rodzinnego miasta Zhou Guanyu zakwalifikował się na 10. miejscu. Oscar Piastri z McLarena był ósmy, a kolega z drużyny Zhou Valtteri Bottas dziewiąty, co pozwoliło mu w sobotniej serii rzutów karnych na 19 okrążeń znaleźć się w pierwszej dziesiątce.

„To było trudne, przed taką sesją zawsze jesteś zdenerwowany. Trzeba po prostu podjąć duże ryzyko, naciskać i poprawiać temperaturę opon itd.” – powiedział Anglik Norris.

„Jestem szczęśliwy i smutny, że nie chodzi o odpowiednie kwalifikacje, ale wystarczy.

„Masz tylko trzy okrążenia. Przerwałem pierwsze dwa, więc było wszystko albo nic, co jest dobrą sytuacją na jutro.

„Było niesamowicie ślisko” – powiedział Verstappen. „Dużo miałem problemy z dogrzaniem opon, dlatego bardzo trudno było utrzymać samochód na torze.

„U mnie nigdy się to nie włączało, to było jak jazda po lodzie”.

Po sobotnim wyścigu (13:00 AEST) odbędą się kwalifikacje (17:00 AEST), które pozwolą ustalić kolejność niedzielnych Grand Prix na 56 okrążeń, pierwszego rozgrywanego w Chinach od 2019 roku.

READ  Polska spółka PGNiG zwiększa magazynowanie gazu o 25% w dążeniu do bezpieczeństwa energetycznego
Lewis Hamilton był zadowolony ze swojego drugiego najlepszego czasu.Źródło: Agence France-Presse

Wcześniej pierwsza sesja treningowa i kwalifikacje sprinterskie zostały przerwane przez niewielki pożar w tym samym miejscu na skraju toru.

W piątkowe popołudnie czerwone flagi zostały wywieszone około 15 minut po sesji treningowej, gdy kawałek trawy zapalił się w pobliżu zakrętu nr 7.

Komentatorzy Sky Sports byli zaskoczeni pożarem i nie mogli zrozumieć przyczyny pożaru.

„Nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział pożar trawy na poboczu toru Formuły 1” – powiedział David Croft. „W tej chwili jest to bardzo mały pożar trawy. Nie mam pojęcia, jak to się stało”.

Stewardzi szybko udali się na tor i ugasili płomienie, a sesję treningową wznowiono kilka minut później.

Ale wydarzyło się to później tego samego dnia w SQ1, kiedy wywieszono żółte flagi w związku z kolejnym pożarem w tym samym miejscu.

„Znowu płonie, niewiarygodne!” Rosberg powiedział w Sky Sports.

„W zakręcie ziemia jest wyboista i wszystkie samochody strzelają spod samochodu wielkimi iskrami, a wiatr w tym miejscu wypycha iskry na tor i podpala trawę.

– Nigdy wcześniej tego nie widzieliśmy.

Wcześniej Gasly czuł się sfrustrowany, gdy eksplodował po zakończeniu sesji treningowej, ponieważ nie dowiedział się niczego o torze.

Kiedy zjechał do pit stopu, powiedział załodze: „To jest niedopuszczalne, niczego się nie nauczyłem”. „Absolutnie niczego” – powiedział Gasly.

Kwestia ograniczonego czasu na torze została podniesiona przed przybyciem świata F1 do Szanghaju, a Verstappen zaatakował wezwanie, aby uczynić go pierwszym sprinterskim wyścigiem w kalendarzu.

„Tak, to bardzo mądre podejście” – powiedział Verstappen.

„To nie jest wspaniała rzecz, ponieważ kiedy jesteś poza torem przez tak długi czas, myślę, że nigdy nie wiesz, czego doświadczysz, więc lepiej byłoby spędzić tam normalny weekend.

READ  Mecz testowy popiołów kobiet, dzień 4: Australia vs Anglia — NA ŻYWO! | Sporty

„Z drugiej strony może to skomplikować sprawę i być może właśnie to chcą zobaczyć.

„Ale z punktu widzenia jazdy i osiągów w tym sporcie nie jest to najmądrzejsza rzecz. Zobaczymy, dokąd dojdziemy.

„Zawsze uwielbiałem tam jeździć, więc mam nadzieję, że uda nam się dotrzeć do podłoża najlepiej, jak potrafimy i mam nadzieję, że nie będziemy musieli poprawiać zbyt wielu rzeczy w samochodzie”.

W sobotę TOP 10 wyścigów

1) Lando Norrisa, McLarena

2) Lewis Hamilton, Mercedes

3) Fernando Alonso, Aston Martin

4) Max Verstappen, Red Bull

5) Carlos Sainz, Ferrari

6) Sergio Perez, Red Bull

7) Charles Leclerc, Ferrari

8) Oscar Piastri, McLaren

9) Valtteri Bottas, Sauber

10) Zhou Guanyu, Sauber

14) Daniel Ricardo, VCARB