Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Danielowi Ricciardo grozi wykluczenie RB, jeśli nie poprawi się w ciągu następnych dwóch wyścigów, zastąpiony przez Liama ​​Lawsona, Yuki Tsunoda, decyzja o miejscu w Red Bullu, najnowsze wiadomości

Danielowi Ricciardo grozi wykluczenie RB, jeśli nie poprawi się w ciągu następnych dwóch wyścigów, zastąpiony przez Liama ​​Lawsona, Yuki Tsunoda, decyzja o miejscu w Red Bullu, najnowsze wiadomości

Według doniesień Daniel Ricciardo otrzymał ultimatum od szefa Red Bulla, Honko Helmuta Marko, aby nabrał prędkości w ciągu najbliższych dwóch wyścigów, w przeciwnym razie zostanie natychmiast odrzucony.

NZ Herald donosi Kiwi Liam Lawson, kierowca rezerwowy RB, który zrobił duże wrażenie podczas swojego krótkiego pobytu na stanowisku Ricciardo w AlphaTauri w zeszłym roku, jest rozważany na jego następcę.

Australijczyk nie zdobył jeszcze punktu, a w pierwszych trzech wyścigach sezonu Formuły 1 wyprzedził go kolega z zespołu Yuki Tsunoda.

Każdy trening, sesja kwalifikacyjna i wyścig Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA 2024 na żywo w rozdzielczości 4K. Czy jesteś nowy w Kayo? Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś >

Ricciardo odpadł w Q1 podczas Grand Prix Australii, będąc wystarczająco szybkim, aby awansować do Q2, ale przegapił to z powodu naruszenia limitów toru, które odebrało mu najlepszy czas. Następnie Tsunoda awansował do Q3, zanim zajął siódme miejsce.

Ponieważ Tsunoda jest powiązany z zespołem za pośrednictwem dostawcy silników Hondy do końca 2025 roku, a zatem jest bezpieczny, Ricciardo musi ponownie odkryć formę, którą prezentował pod koniec poprzedniego sezonu.

Pod koniec 2023 roku były kierowca Red Bulla, Renault i McLarena pokazał wystarczająco dużo w testach Red Bulla, aby zastąpić Holendra Nycka de Vriesa w AlphaTauri, wyprzedzając wówczas Tsunodę.

Twierdzono jednak, że „jeśli Ricciardo nie poprawi się podczas dwóch następnych Grand Prix odpowiednio w Japonii i Chinach, Red Bull dokona zamiany, w wyniku której Lawson będzie potencjalnie zainstalowany na fotelu Racing Bulls (RB) w Miami i pozostanie w zespole przez pozostała część zespołu.” „Ten sezon.”

„Naciskanie i brak rezultatów” | 01:55

W raporcie stwierdza się również, że Lawson jest obecnie postrzegany jako najlepsza długoterminowa opcja do zastąpienia kierowcy nr 2 Red Bulla Sergio Pereza, którego kontrakt wygasa z końcem sezonu, oraz trzykrotnego partnera, mistrza Maxa Verstappena.

READ  Wojciech Szczęsny uważa, że ​​scenariusz wygrana-wygrana może pomóc Polsce w starciu ze Szwecją

W zeszłym roku Lawson w Singapurze zajął dziewiąte miejsce, co do tej pory było najlepszym występem zespołu w tym roku, zastępując Ricciardo, gdy był pauzowany ze złamaną ręką.

Chociaż ten wczesny ruch będzie kontynuacją trendu rodziny Red Bull polegającego na podejmowaniu brutalnych i szybkich decyzji przez wiele lat.

Obejmuje to porzucenie Red Bulla, gdzie Verstappen awansował na partnera Ricciardo w 2016 roku po zaledwie czterech wyścigach, zastępując Daniila Kvyata.

Trzy lata później Pierre Gasly stracił karierę w Red Bullu na rzecz Alexa Albona po 12 wyścigach, a tajski kierowca przetrwał zaledwie półtora sezonu, zanim został zastąpiony przez Pereza.