Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dave Limp z Amazona mówi, że domowy robot Astro zaczynał jako urządzenie zabezpieczające

Amazonka Dave Limp, który kieruje działem sprzętu elektronicznego detalisty, powiedział, że przejście firmy na roboty domowe w tym tygodniu zaczęło się od skupienia się na bezpieczeństwie, a następnie przekształciło się w produkt, który może również służyć do podawania drinków lub nawiązywania połączeń wideo.

„Napisaliśmy dokument, który naszym zdaniem szczególnie spodobałby się klientom, dotyczący aspektów bezpieczeństwa domowego robota” – powiedział Limp w rozmowie z CNBC. John Forte W wywiadzie wyemitowanym w piątek „TechCheck”. „Od tego czasu ewoluował, aby objąć znacznie większy obszar, ale to był pierwotny pomysł”.

Amazon przez lata zbudował szereg urządzeń, od wczesnych czytników Kindle po nowoczesne tablety, inteligentne głośniki aktywowane głosem i inteligentne telewizory. Ale jego najnowsze urządzenie, robot Astro, zasilany przez Alexę, może być jak dotąd najbardziej ambitny.

Amazon zaprezentował Astro we wtorek Na corocznym wydarzeniu sprzętowym. Firma zaczęła eksperymentować z robotami we własnym magazynie, zanim ostatecznie opracowała produkt konsumencki. Limp powiedział, że Amazon spędził ostatnie cztery lata pracując nad urządzeniem.

Astro jest wyposażony w czujniki, które pozwalają mu bezproblemowo poruszać się po domu i wokół rzeczy. zawiera dwa Qualcomm Chipy, które zasilają funkcje, takie jak identyfikator wizualny, który umożliwia identyfikację jednego użytkownika od drugiego. Astro może samodzielnie patrolować Twój dom, odpowiadając na polecenia i dostarczając przypomnienia.

Podczas gdy Amazon zwykle kierował się na oszczędnych dzięki tanim głośnikom Echo i kijom telewizyjnym do przesyłania strumieniowego, Astro zaczyna się od 1000 USD dla użytkowników, którzy otrzymają zaproszenie do wczesnego dostępu i będzie kosztować 1500 USD dla tych, którzy kupią go w momencie premiery.

„Nadal stwierdzamy, że niektóre z naszych produktów o większej sprzedaży to te, które kosztują około 50 USD” – powiedział Limp. „Jednak niektóre z tych marek istnieją już od jakiegoś czasu, a kiedy tak się dzieje, klienci proszą nas o dodanie większej liczby funkcji”.

READ  Windows 11 nie będzie oferować usługi Windows Update na nieobsługiwanych urządzeniach

Limp dodał, że ostatnie ulepszenia w technologii inteligentnego domu, takie jak czujniki i procesory, pozwoliły Amazonowi rozważyć uruchomienie robota napędzanego Alexą.

„Połączenie tego rodzaju nas podekscytowało, OK, musimy zacząć od tego” – powiedział.

Amazon nadal polega na handlu elektronicznym i przetwarzaniu w chmurze, a teraz reklamuje większość swoich przychodów, nie wyprzedzając sprzedaży sprzętu. Firma ogólnie postrzega urządzenia jako sposób na zachęcenie konsumentów do korzystania z innych usług, takich jak wysyłka Prime lub strumieniowanie muzyki i wideo.

Zegarek: Amazon przedstawia robota Astro