Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Deepak Punia wycofuje się z Poland Open

WARSZAWA: Indyjski zapaśnik Deepak Punia, który wybiera się na Igrzyska Olimpijskie, odpadł we wtorek z Polish Open, aby uniknąć ponownego kontuzji lewego łokcia w ostatniej imprezie rankingowej przed Igrzyskami w Tokio.

Punia miał zabrać chłopca na zawody 86 kg, ale Amerykanin Zahid przegrał ćwierćfinał z Valencią.

Wiadomo, że brązowy medalista Mistrzostw Świata 2019 doznał kontuzji na dwa do trzech dni przed wyjazdem na trening do Warszawy.

„To była niewielka kontuzja, nie ma się czym martwić. Przetrwał to podczas treningu w Indiach. Nie chcieliśmy pogarszać kontuzji. ​​Został zatrzymany w ringu federacji. Nadal trenuje, więc nie ma się czym martwić”. powiedział trener reprezentacji Jagmandar Singh.

Singh odrzucił również sugestię, że remis na Igrzyskach Olimpijskich jest kontuzją.

„Nic takiego. Nie osiągnęliśmy tak dużego postępu” – powiedział. Federacja Wrestlingu Indii (WFI) potwierdziła sekwencję wydarzeń.

– Tak, daliśmy mu wybór. Nie chcemy wywierać presji na zapaśników. Zbliżają się igrzyska, więc nie ma sensu podejmować ryzyka – powiedział asystent sekretarza WFI Vinod Tomar.

Punia będzie z drużyną do 5 lipca na zgrupowaniu organizowanym przez Polską Federację.

WFI prowadzi również rozmowy z Turcją, Rumunią i Rosją w sprawie zorganizowania obozów treningowych dla indyjskich zapaśników olimpijskich.

Po odpadnięciu Puni w meczu pozostało tylko trzech Indian.

READ  Samsung zagra dla hitów sieci 4G i 5G w Polsce