Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Milik został wykluczony z kadry Polski na Euro 2020 z powodu kontuzji

Opalenica: Napastnik Polski Arcadius Milik (Szkatułka) Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził w poniedziałek późnym poniedziałkiem, że przegapi Euro 2020 po odejściu z drużyny z powodu kontuzji kolana.

Pod koniec maja F.C. W ostatnim meczu Ligu 1 sezonu przeciwko Mets, Olympic Marseille doznał niewielkiego rozdarcia menstruacyjnego na lewym kolanie. Po tym nie wrócił do normalnego treningu.

– Kontuzja 27-letniego napastnika na zgrupowaniu reprezentacji Polski w Opalenicy usunęła zawodnika z turnieju – podała w komunikacie FA.

Ponieważ 14 czerwca Polska ma zagrać w meczu otwierającym grupę E ze Słowacją, Milik był leczony przez ostatnie dwa tygodnie w celu przywrócenia go do pełnego treningu.

Wrócił jednak do swojego klubu z obozu treningowego w Polsce późnym poniedziałkiem, który podejmie dalsze działania w celu wyleczenia kontuzji.

FA twierdzi, że zdecydowało się nie zgłaszać 70 kapsli jako alternatywy dla zwycięskiego Milika.

„Objawy, których doświadczył podczas treningu i dodatkowe testy, które nastąpiły po nim, potwierdziły, że kontuzja uniemożliwiała mu pełny trening i rywalizację” – czytamy w oświadczeniu.

– Mimo rehabilitacji piłkarz przyznał, że nie czuje się w 100% gotowy do rywalizacji na UEFA Euro 2020 z pełnym zaangażowaniem.

Hertha Berlin wcześniej straciła napastnika Christophe’a Biadecka na rzecz napastnika Berlin Monachium z powodu nieobecności Milika, który dodatkowo zablokował opcje ofensywne trenera Paulo Sousy i będzie obciążał napastnika Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego. – Reuters

READ  Prezydent Polski na igrzyskach olimpijskich w Pekinie wśród bojkotu USA