Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Dell prezentuje na targach CES 40-calowy zakrzywiony monitor 5K, zapewniając „pięciogwiazdkowy komfort dla oczu”

Dell prezentuje na targach CES 40-calowy zakrzywiony monitor 5K, zapewniając „pięciogwiazdkowy komfort dla oczu”

Już prawie czas na CESco oznacza, że ​​wkrótce o Twoją uwagę będzie walczyć m.in. mnóstwo nowych ekranów. Dołek Mamy nadzieję, że nowy zakrzywiony koncentrator Thunderbolt UltraSharp 40 będzie wyróżniał się z tłumu. Zapowiedziany kilka dni przed targami CES 2024 model jest „pierwszym 40-calowym monitorem 5K z pięciogwiazdkowym certyfikatem komfortu oczu” – twierdzi Dell.

Pięciogwiazdkowy komfort oczu to nowy standard branżowy opracowany przez TUV Rheinland. Celem jest wyróżnienie wyświetlaczy, które pomagają zmniejszyć oznaki zmęczenia oczu. Dell twierdzi, że zrobił trzy rzeczy, aby uzyskać ten certyfikat dzięki swoim najnowszym wyświetlaczom UltraSharp. Po pierwsze, podwoiono częstotliwość odświeżania do 120 Hz, aby uzyskać płynniejszy obraz. Zintegrowany czujnik światła otoczenia pozwala wyświetlaczom automatycznie dostosować jasność ekranu i temperaturę barwową do warunków oświetleniowych. Dell cytuje badania sugerujące, że może to pomóc zmniejszyć częstotliwość oznak zmęczenia oczu nawet o 17 procent.

Koncentrator Thunderbolt do zakrzywionego monitora Dell UltraSharp 40.

Koncentrator Thunderbolt do zakrzywionego monitora Dell UltraSharp 40. (Dołek)

Co nie mniej ważne, Dell twierdzi, że ulepszył technologię ComfortView Plus za pomocą zaawansowanego podświetlenia LED, aby zmniejszyć ekspozycję na niebieskie światło z 50 procent do mniej niż 35 procent. Może to również pomóc w zmniejszeniu oznak zmęczenia oczu.

Nic z tego nie powinno obniżyć wydajności ekranu. Dell twierdzi, że zakrzywiony koncentrator Thunderbolt UltraSharp 40 obsługuje 99% przestrzeni barw DCI-P3/Display P3 i 1,07 miliarda kolorów. Posiada certyfikat VESA DisplayHDR 600, technologię IPS Black Panel i współczynnik kontrastu 2000:1.

Jeśli chodzi o łączność, dostępna jest obsługa Thunderbolt 4 o mocy do 140 W. Połączenie Ethernet umożliwia prędkość do 2,5 Gb/s, a dostępne są porty HDMI 2.1 i DisplayPort 2.1. Dell zwraca uwagę, że wysuwane przednie porty USB-A i USB-C powinny ułatwiać podłączanie i ładowanie urządzeń.

READ  Nothing Phone 2 pojawi się w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym roku
Monitor Dell UltraSharp 40 Curved Thunderbolt Hub i Dell UltraSharp 34 Curved Thunderbolt Hub obok siebie na biurku.Monitor Dell UltraSharp 40 Curved Thunderbolt Hub i Dell UltraSharp 34 Curved Thunderbolt Hub obok siebie na biurku.

Monitor Dell UltraSharp 40 Curved Thunderbolt Hub i Dell UltraSharp 34 Curved Thunderbolt Hub obok siebie na biurku. (Dołek)

Jeśli model 40-calowy to za dużo miejsca w stosunku do Twoich potrzeb, możesz rozważyć model 34-calowy firmy Dell. Zakrzywiony koncentrator Thunderbolt UltraSharp 34 ma także pięciogwiazdkowy certyfikat TUV Rheinland w zakresie komfortu oczu, technologię IPS Black i łączność Thunderbolt 4. Nie jest to jednak wyświetlacz 5K, ponieważ ma rozdzielczość WQHD 2560 x 1440.

Oba wyświetlacze będą dostępne na całym świecie od 27 lutego. Ceny zakrzywionego koncentratora Thunderbolt UltraSharp 40 zaczynają się od 2400 dolarów w USA i 3290 dolarów kanadyjskich w Kanadzie. 34-calowy model będzie kosztować 1020 dolarów w USA i 1400 dolarów CAD na północ od granicy.

Relujemy na żywo z targów CES 2024 w Las Vegas w dniach 6-12 stycznia. Bądź na bieżąco ze wszystkimi najświeższymi wiadomościami z programu Tutaj.